Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anyukád és a halott szomszéd...

Anyukád és a halott szomszéd ruhái. Te mit tennél? (bővebben)

Figyelt kérdés

A szomszédunkban meghalt egy idős férfi. Eléggé szélsőséges életmódot élt. Duhajkodott, ivott, verekedett, a családtagjait olykor késsel kergette meg. Ez a férfi most meghalt és a családtagok örömmel próbálják rásózni a szomszédjaikra a férfi ruháit, még azokat is, amelyek akkor is rajta voltak mikor meghalt. Na most, anyukámat valahogy megfűzték hogy hozza haza őket, vigye el magával az összeset (kb. két kupacnyi) és ő örömmel igent mondott.


Nem tudom, hogy hogy vagytok vele, de szerintem tiszteletlenség egy halottal szemben - bármilyen életet is élt, hogy a ruháit csak úgy szerte szortírozzák, másfelől meg az is, hogy csak úgy elfogadjam valaki viseletét, akit pár nappal ezelőtt temettek.


Nagyon mérges vagyok rá. Úgy gondolom, hogy ez teljesen helytelen cselekedet volt, mindkét fél részéről. Már elmondtam neki, hogy mégis hogy volt képes arra, hogy elfogadta és áthozta ide, azonnal vigye ki innen a házból, valamint konfrontálódtam vele amiatt is, hogy ő hogy érezné, ha a temetése után a szeretett ruhadarabjait valahogy megpróbálnám rásózni a szomszédokra.


Ti mit gondoltok erről?

Ti mit tennétek?



2014. szept. 15. 18:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Mégis mit tud kezdeni egy halott a holmijaival?

Ha te meghalsz, elvárnád az utódoktól, hogy érintetlenül hagyják a szekrényedet? Mi ebben a tiszteletlenség, ha a holmijaitól megszabadulnak? A pólója nem önmaga, csak egy ruhadarab.

Én a nagyszüleimtól 1-1 darabot megtartottam, a többi ruhát odaadtuk szeretetszolgálatnak. Most valaki boldogan viseli.

2014. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Inkább a szeretetszolgálatnak adják oda. Engem nagyon zavar, hogy milyen előélete volt a férfinek és egyszerűen kiráz a hideg azoktól a ruhadaraboktól...


Spirituálisabb megközelítésből figyelve pedig azokat a ruhákat az a férfi viselte, ezért még mindig rajta vannak az ő rezgései és az egyéb energiái.

2014. szept. 15. 18:12
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sincs ebben semmi rossz. Nyilván ami használható, annak keresnek olyat, aki használni tudja. Mégis mit kellene tenniük a ruháival? Bekereteztetni és kitenni a falra?
2014. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem. Azonban biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok akik sokkal jobban rászorulnak ezekre a ruhákra. Vannak nagyon jó karitász egyesületek, amelyek ingyen beveszik a használt ruhákat és kiosztják a nehézkesen élő hajléktalanok között.
2014. szept. 15. 18:16
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Akkor ne vedd fel te azokat a ruhákat. Anyukád meg majd eldönti, hogy ő mit csináljon.
2014. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Akkor vigye el édesanyád a ruhákat a szeretetszolgálatnak, vagy te... :) Talán a jótékonyság jó rezgéseket ad neki... ;)
2014. szept. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

Ő már nem fogja őket hordani, akkor mit csináljanak vele? Emlékbe eltenni nem akarják, maximum kidobhatnák, vagy eltüzelhetnék. Az miért lenne kisebb tiszteletlenség, mint ha odaadják olyanoknak, akiknek jól jön. Ha a szeretetszolgálatnak adják, akkor is ugyanaz az eredmény: valaki más fogja hordani.

Gondolom, úgy voltak vele a szomszédok, hogy inkább a közelebbi ismerősöket kérdezik meg először, hátha valaki hasznát tudja venni.


Az meg már milyen gondolkodás, hogy mit szólna az, akinek a halála után a szomszédoknak adnák a ruháit? Én már az életemben is elajándékozgattam, vagy eladtam azokat a ruháimat, amiket kihíztam, amik már nem kellenek, vagy amik még gyerekkori ruhák.

Majd pont azon rinyálnék, hogy jaj, nehogy odaadják a ruháimat valakinek, ha már nem élek! Miért ne? Nem viszem magammal odaátra, hogy megmutassam, milyen a divat manapság nálunk, élőknél.

2014. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
94%
Mi is elosztogattuk azokat a ruháit amik kellettek másoknak és hidd el nagyon örültek neki. Ami nem kellett senkinek azt szeretetszolgálatnak fogjuk adni, a hordhatatlan rossz ruhái meg kukában fogják végezni. Nem tudom hogy ez csak neked furcsa e de nálunk úgy működik hogyha valaki meghal akkor a ruháit olyanoknak adják akik még elhordják. Én ezt nem gondolom tiszteletlenségnek hanem segítségnek. Nem hiszem hogy bárki haragudna ha a halála után elosztogatnák a ruháit.
2014. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

ezért még mindig rajta vannak az ő rezgései és az egyéb energiái


Ezt ugye, nem gondoltad komolyan. Elvitte ő azokat, magával. A ruhákat ki lehet mosni: a máltaiaknak van mosodájuk, ahova bevihetitek valahol a Bp.XIII. kerületben, valaki meg nem fog fázni, jóvoltukból. A férfi ruhákból/cipőkből mindig kevés van.

2014. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
(Kérdező, a ruha nem tartja meg a rezgéseket, ha már ezoterikusan vizsgálod a szitut. Az ékszerek, főleg az arany viszont igen)
2014. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!