Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt valakinek öngyilkos...

Volt valakinek öngyilkos testvére, barátja, fia vagy párja? Meddig tartott feldolgozni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy 2 éve a legjobb barátnőm. Még nem sikerült feldolgozni, főleg mivel tudtam, hogy megteszi. Óriási a bűntudatom a mai napig.
2014. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Volt. Hozzám közel álló rokon, barát, barátnő.



Az első öngyilkosságot nehéz volt feldolgozni. Önhibáztatás, keserűség, "mit tehettem volna másképp?", borzalmas az egész. Másodszorra ugyanez volt, azon gondolkoztam, miért engem bsz az élet ilyen teherrel, miért "vonzom" az öngyilkos embereket. Előjött az első öngyilkos, a rokonom gyászolása. Két embert gyászoltam, az egyiküket másodszorra.

Ridegül fog hangzani, de annyi szenvedő, beteg embert láttam már, és annyira elegem volt a halálból mire öngyilkos lett egy hozzám igen közel álló barátnő (nem a párkapcsolat fajta), hogy nem is igen gyászoltam.

Úgy vagyok vele, hogy inkább lefoglalom magam, ha nem megy, berúgok, megpróbálom elfelejteni őket (kevés sikerrel), mint hogy megint összeroskadjak. Önző dolog, meglehet, de már nem tudok, és nem is szeretnék foglalkozni ezzel, nem akarok az elhunytakról filózni, egyszerűbb így nekem. Egyre hosszabbak lettek a gyászidőszakok, és rengetegen haltak meg, nem csak az öngyilkos ismerőseim. Minden egyes alkalommal meggyászoltam az addig elhunytakat. Ezt nem lehet a végtelenségig folytatni.

2014. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
..
2017. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nővérem, tavaly decemberben. Azelőtt én magam se voltam valami jó lelkiállapotban, de azóta klinikai depresszióval diagnosztizáltak januárban. Beárnyékolja a mindennapjaimat, és az otthoni helyzetem is megromlott nagy mértékben azóta.
2017. szept. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!