Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha meghal valaki közeli...

Ha meghal valaki közeli hozzátartozónk, akkor miért sírunk? Őt sajnáljuk, hogy meghalt, és rossz neki (ami persze nem igaz), vagy magunkat, hogy nem találkozhatunk többet vele, magyarán önsajnálat inkább?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a bánat könnyei... a veszteség fájdalmas
2015. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

"Őt sajnáljuk, hogy meghalt, és rossz neki (ami persze nem igaz)"


Miért is nem igaz? Szerinted olyan jó lehet, ha például kirepülsz egy autóból, összetörik mindened és óriási fájdalmak közepette meghalsz?

Olyan jó lehet, hogy nem élhettél tovább, nem láthattad felnőni a gyerekeidet? Nem lehettél tovább a szeretteiddel? Nem élhettél teljes életet?

2015. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem őt sajnáljuk, hanem magunkat, de nem értem, mért kell ezt ilyen negatív felhanggal értelmezni, amit az önsajnálat szó sugall. Mért ne sajnálnánk magunkat, ha pótolhatatlan veszteség ér.
2015. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
is-is, ha pl egy 20éves meghal autóbalesetben,vagy valami barom megöli biztosan sajnálod,ha egy 80éves hosszú,szörnyű betegség után hal meg akkor inkább magunkat(de mindkettőben benne van mindkettő) ,szerintem
2015. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nyilván természetes halálra gondoltam, nem szenvedős horror balesetre.
2015. jan. 11. 10:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor mit használjak az önsajnálat helyett?
2015. jan. 11. 10:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az fáj,hogy soha többé nem láthatod,nem beszélhetsz vele.Engem legalábbis ez fáj,mikor egy szeretett személy a családomban meghal.
2015. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bánat, gyász, veszteség, ahogy az első válaszoló mondta, ezek teljesen természetes, egészséges folyamatok.
2015. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 90% önsajnálat. "Mi lesz most velem...' 'de rossz _nekem_ nélküle', stb.
2015. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel az is önsajnálat, ha ráesik egy tégla a lábadra és azt mondod "aú".


A gyász miatti sírás azt jelenti, hogy így tör fel belőled a fájdalom. Ugyanúgy létezik lelki fájdalom, mint fizikai. Fájhat akkor is a lelked, ha nem érzed magad sajnálatra méltónak.

2015. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!