Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Magyarországon élő külföldie...

A Magyarországon élő külföldiek, akik csak angolul beszélnek, hogyan rendelnek étteremben, fagyizóban, kisboltban pl?

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Angolul. Egy pincértől azért elvárás, hogy valamennyire beszéljen angolul. Kisboltban, kisebb fagyizóban meg mutogatnak.
2015. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Sok étterembe, fagyizóba úgy vesznek fel pincért,pultost hogy angol nyelvtudást kérnek, így angolul beszélnek a külföldiekkel. Olyan kisboltokban ahol az eladó csak magyarul beszél, gondolom a munkatársa segítségét kéri, vagy rosszabb esetben elmutogatja. Ismerősöm munkatársa alap szinten beszél angolul, de nem értette amit a vevő kért és elmutogatta neki amit szeretett volna.
2015. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

én már többször próbáltam ki hogy angolul rendeltem vagy vásároltam de igazából ha nem értette elmutogattam sok gond nem volt :) (csak kiváncsiságból csináltam)


Illetve egyszer így meg is úsztam a büntetést a buszon mert az ellenőrök nem beszéltek angolul csak kiabáltak hogy (ticket ticket így ahogy le van írva :D)

2015. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Wehheee ez jó, utolsó :D

Köszi a válaszokat..

2015. jún. 28. 14:08
 5/18 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, ha a lány magyar, a fiú nem, akkor kinek (illik) rendelni?

A lánynak?

2015. jún. 28. 14:20
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Ha valaki huzamosabb ideig itt el, akkor csak felszed magara annyi magyart, hogy ne haljon ehen egy kisboltban. Az ismerosomnek nem tetszett a nyelv es meg az abc-nel abbahagyta a nyelvtanulast, de 3 ev utan annyi minden ragadt ra, hogy kabe mindent megert, ha akarna, tudna is beszelni alapveto dolgokrol.

En siman felvetnem, hogy mit szeretne, rendelek en inkabb, mert csomo helyen nem beszelnek nyelveket az alkalmazottak.

2015. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Aki nem turista, hanem itt letelepedik az igenis tanuljon meg alap szavakat mondatokat magyarul ,ne azt várja hogy a befogadó ország emberei hozzá alkalmazkodjanak. Pofám leégne ha kiköltöznék egy akármilyen országba és magyarul kérném a boltban tejet tehénhangon bőgve ,félév után is.


Turista központokban ahol szezonban rengeteg a külföldi ,ott meg általában beszélnek alapszinten angolul az eladók és vendéglátósok,ott nem probléma.

2015. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

" Pofám leégne ha kiköltöznék egy akármilyen országba és magyarul kérném a boltban tejet"


Magyarul meg sem értenék. Angolról van szó.

2015. júl. 14. 14:15
 9/18 anonim ***** válasza:
13%
Itt se értik meg ha angolul karattyol, csak egyes helyeken. Tanuljon meg alap dolgokat magyarul ha itt akar letelepedni.
2015. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért az, hogy egy pincér nem képes angolul beszélni nem a letelepedő szégyene, hanem a magyar nyelvoktatásé...

Amúgy a menekülteket nem tudom minek kell belekeverni egy olyan kérdésbe, ahol konkrétan egy randihoz kértek segítséget. (Mert a stílusból feltételezem, hogy az inspirálta.)

Alapvetően egyetértenék, de ugyan az nem külföldiekhez alkalmazkodás, hogy megtanulnak az itthoniak angolul és hajlandóak úgy megszólalni... Majd ha leállított három részeg turista éjjel kettőkor és magyarul próbálnak útbaigazítást kérni, akkor rájössz majd, hogy sokszor gyorsabb és egyszerűbb angolul, bármennyire is cukik ahogy próbálkoznak.

Egyébként ismerek olyan vezetőket, akiket kihelyeznek meghatározott időre ide, aztán viszik át őket megint más országba. És van, aki nekiáll tanulni a nyelvet és van, aki nem, mert úgy is viszik át hamarosan máshová és úgy is az őt körülvevő emberek értik az angolt - szóval minek? Ha teszem azt Olaszországba kiraknának, biztos, hogy nekiállnék tanulni a nyelvet, mert tetszik, de a franciától borsózik a hátam, és biztos, hogy nem tanulnék szándékosan semmit belőle.


De mint mondtam, aki itt él évekig felszed annyi nyelvtudást, hogy ne haljon éhen.

2015. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!