Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 2 egyetemistának kb havi 180...

2 egyetemistának kb havi 180 ezer forint elég?

Figyelt kérdés
Az albérlet rezsivel együtt kb 40-50 ezer között lesz. A többi kiadást mennyire fedezi a fennmaradó 130 ezer 2 főre?

2015. júl. 8. 13:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Spórolási tippeket is kérnék, ha úgy vélitek, hogy kevés!

Még annyit fűznék hozzá, hogy havi 200 ezerig fel tudjuk ezt emelni nekik. Hogyha nagyobb kiadás van, akkor a születésükkor kötött bankszámláról tudjuk azt fizetni.

Bérlet+vonatjegy + étel + szórakozás mennyit vesz ki a zsebükből Budapesten?

Féljek attól, hogy nem lesznek takarékosak?

Ikrek lányaim vannak.

2015. júl. 8. 13:56
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

130 ezer forint teljesen jó kajára, szórakozásra.

Ebből nagyon kényelmesen meg lehet élni.

Persze nem kell szórni a pénzt. Szerintem az lenne a jó, ha ezt megtanulnák beosztani. Nem pedig az, hogy ti mindig csak emelitek, mert elkölteni bármennyi pénzt el lehet :)

2015. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
államilag támogatott képzés esetén? Ha igen, akkor búven elég szerintem. Nem tudom milyen messze laktok és hogy hazajártok-e, de én pl. 80 km-re lakom, az 6500 ft havonta + városi bérlet 4000 ft, heti költés 10-15 ezer ft (mondjuk én tv/internet stb-t is ebből fizetek, nem csak a kaját), tehát ez 20-25 ezer ftorint havonta az albérleten felül és akkor nem is sanyargattam magam.
2015. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bőven elég.
2015. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok.. jaa Pesten szerintem akkor ez kicsit drágábban jönne ki, én vidéki egyetemre járok, itt szerintem olcsóbbak egy picit az árakl
2015. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazad van! Franc se fogja emelni, hogyha más a kevesebbet is beosztja! :)

Igen, államilag támogatott képzésben fognak részt venni és szeretném, hogyha majd legalább az ösztöndíjra rágyúrnának.

280 km- re lakunk Budapesttől, így egy diák retúr jegy 5 ezer forint. Bérletet MÁV-ra nem érné meg megvenni. 2-3 hetente járnának haza. Az internetet bele sem számoltam a rezsibe...

2015. júl. 8. 14:02
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy be tudják-e osztania a pénzt.

Zsebpénzt kaptak mindig és abból kellett a saját piperéjüket megvenniük vagy a ruhákat. Az havi 7ezer volt. Az egyik lányom mindig elköltötte, a másik meg őt pótolta ki folyamatosan.:)

A nyáron dolgoznak, hogy a gólyatáborban is tudjanak költeni meg az első pár hónapra is félre szeretnének tenni.

2015. júl. 8. 14:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nem lesz gond, ha eddig is gazdálkodtak kicsit a pénzzel. Meg az is pozitív, hogy dolgoznak, hogy legyen egy kis saját pénzük.

Nekem a telefon+net+tv csomag ugyanannyiba kerül, mint a sima tv előfizetés. Szóval a netet szerintem nem kell külön számolni költségnek :)

2015. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bőven jó, mi a párommal kevesebből élünk meg és nincs diákbérlet kedvezményünk (2 X 9500 ft). Ha nincsenek pénzigényes szenvedélyeik (cigi, pia) akkor teljesen jó.
2015. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bulizni szeretnek, de melyik fiatal nem?

Abban bízok, hogy másfél hónap alatt ezt kiélvezik és utána már csak egy héten egyszer mennek majd el egész estébe nyúlóan szórakozni.

Akkor isznak, ha buliznak és akkor vesznek egy doboz cigit közösen.

Az egyik könyvekre költ sokat. A másik sminkekre.

Nagyon aggódom értük már most! :)

2015. júl. 8. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!