Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20évesen 60-78-as IQ-val már...

20évesen 60-78-as IQ-val már késő lenne tanulni a jobb élet reményében?

Figyelt kérdés

Világ életemben alig tanultam, érettségim is épphogy meglett(na jó matek és nyelv egyedül 2-es többi 3-as),rossz a helyesírássom, fogalmazni nem tudok, zárkózott félős, negatív kisugárzású ember vagyok


A történet : idén év elején el határoztam hogy tanulni fogok, főleg a matekot, fizikát és a helyesírássomon is javítok.


De nem lett belőle semmi, csak otthon fekszek egész nap és várok.És este mindig azt mondom magamba majd holnap...


Hogyan kellene kezdeni?



2015. júl. 20. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem. Meg szerintem kicsit alá is becsülöd magad. Én a 60-78-as IQ-jú embereket valahogy így képzelem el:

https://www.youtube.com/watch?v=DvCH8VqaFZA


Te ennél értelmesebbnek tűnsz azért sokkal. :D

2015. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik nem annyira tehetségesek + alacsony az IQ-juk, mégis rendkívül szorgalmasak. Ez rengeteget jelent.
2015. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy ennyi lenne az IQ-d, mivel be tudod kapcsolni a gépet, tudsz ide regisztrálni, tudsz érthetően fogalmazni és talán még érvelni is. Az érettségi meg... Akármennyire is mondják, azért nincs még mindig mindenkinek...


Szóval? Honnan is szedted azt, hogy ekkora az IQ-d?

2015. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csak kitartásom van, de az nagyon sok. Ezt kell fejlesztened, nekem lett a legjobb az érettségim az osztályban.
2015. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha sikeresen le tudtál érettségizni akkor a továbbtanulásra is alkalmas vagy.


Azt kellene megtalálnod, hogy miben vagy leginkább tehetséges és az fejleszteni. Ha matekból és nyelvtanból voltál leggyengébb, akkor lehetőleg ne olyan pályát válassz, amihez elsősorban ezek kellenek (matematikus, magyar tanár, informatikus, gépészmérnök semmiképpen).

Ha viszont esetleg jobb voltál biológiából, kémiából, földrajzból akkor például agrár- és környezettudományok irányában lehetne tapogatózni. Ha tényleg nehezen ment a suli, akkor bevezetésként egy ilyen irányú felsőfokú szakképzéssel (újabban felsőoktatási szakképzésnek nevezik) lehetne kezdeni, aztán majd meglátod, hogy hogyan tovább.

2015. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
IQTest Android telefonon csináltam 4x először 78,63,71,62
2015. júl. 23. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Na az olyan IQ tesztek tudod mennyire hitelesek... Semennyire.
2015. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a mensa.hu oldalan levo iq tesztet toltsd ki
2015. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!