Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni egy ilyen...

Mit tudnék tenni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Vallásos vagyok,járok templomba is.És van egy munkatársam aki nem vallásos,de gyakorlatilag jobban ismeri a bibliát mint én és idővel elkezdte nekem mondani,hogy az isteni történések mögött földönkívüliek úgynevezett annunakik voltak,amiket az ősi primitív emberek isteni jelenségként értékeltek.Rengeteg példával illusztrálja is a beszélgetéseket és én nem tudom megcáfolni.

ami leginkább frusztráló,hogy mivel jól ismeri a bibliát sőt a vallástörténetet is,nem tudom eldönteni,hogy tényleg ebben hisz,vagy csak oltogat engem és viccet csinál a vallásból.



2015. aug. 23. 02:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a paleoasztronautika lelkes híve, mint Däniken. Te meg a kereszténységé. Másban hisztek, csak neki jobbak az érvei, mert műveltebb. Vagy tovább vitáztok, vagy hagyjátok egymást; addig nincs is baj a vitával, amíg nem frusztráló.
2015. aug. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez az egész isten dolog annyira hihető mint a mikulás, fogtündér, vagy a húsvéti nyuszi. Nincs ellene szóló bizonyíték ugyan, csak észérvek, de mellette sem szól semmi, azon kívül, hogy könnyebb elhinni valamit, amiben már sokan hisznek, mert az meggyőző. Nem véletlenül maradt fenn a kereszténység ilyen sok éven át, aki nem hagyta magát meggyőzni kinyírták, így nem nehéz valamit elterjeszteni...


"az isteni történések mögött földönkívüliek úgynevezett annunakik voltak,amiket az ősi primitív emberek isteni jelenségként értékeltek"


Ez az elmélet már jóval szélesebb látókörű ember agyából pattant ki, aki már válaszokat próbál keresni, nem ujjal mutogatni istenre, hogy ő volt...mindegy mi történik, isten volt és ezzel besöpri az egészet a szőnyeg alá, hogy őt ez nem érdekli, ott a magyarázat, isten. Fogadd el! :D Szóval hihetőbben hangzik a szakállas bácsinál az égből, aki csak úgy csettintésre teremt dolgokat, de még erre sincs épkézláb bizonyíték, csak a racionális gondolkodás eredménye. Valószínűleg a középkori emberek is eljutottak volna idáig, de ugye akkor az egyháznak nagy hatalma volt, bárki aki mást állított, más elméletet talált ki azonnal kivégezték, így a maradék hiszékeny beszari alak egymást taszította a sötétségbe. Ennek már vége van, már szabad gondolkodni! Ahelyett, hogy egy több ezer éve szőtt pihent agyú emberek által kitalált csodatévő, védelmező , mindenható kitalált elméletet terjesztenél tovább, ideje lenne kicsit nyitni a világ felé, és nem vakon elfogadni minden hülyeséget.


A kérdésre válaszolva: Mit tudnál tenni egy ilyen emberrel? Szerintem semmit nem kell vele tenned.Miért kéne? Mert ő mer gondolkodni, és használni az agyát? Mert neki más elmélete van? Ennyi erővel ő is kérdezhetné tőled ugyanezt... Beszélgess vele erről, hátha kicsit nyitottabbá válsz. Teljesen mindegy miben hiszel, vannak jogaid azt gondolni amit csak akarsz. A probléma akkor kezdődik amikor egy vallásos ember szembe megy a tudomány által eddig felállított alaptényekkel, tudással, megkérdőjelezi azokat a dolgokat amik teljesen logikusak, nyilvánvalóak, de a saját hitével kapcsolatos gyenge lábakon álló, röhejes elméletét meg tényként kezeli, hirdeti, és teljesen biztos benne hogy az úgy van...

Örülj neki, hogy ilyen nyitottsággal látja a világot, és egy érdekesnek tűnő, hihetőbb elmélettel próbálja megmagyarázni a dolgokat a sablonos "kenjünk mindent istenre, oszt megvan oldva" felfogás helyett. Szerintem ez pozitív javulás.

2015. aug. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!