Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ember válik egy olyan...

Milyen ember válik egy olyan személyből, akit gyerek korától bántalmaznak lelkileg, és felnőttként is csak magára számíthat?

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Zárkózott lesz és önbizalomhiányos.
2015. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Mi a frász van most, hogy minden második kérdés a bántalmazott gyerekekről szól?! Egyébként nincs általános séma, mindenki másképp reagál rá. Vannak "várható" dolgok, de nagyrészt az ember személyiségétől függ, hogy hogy kezeli.
2015. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

ezt így nem lehet megmondani, sorozatgyilkostól kezdve a római pápáig bármi lehet belőle.

apukámat súlyosan bántalmazták, és a lehető legkiegyensúlyozottabb, sikeres felnőtt lett belőle... engem meg sose bántalmaztak, csak szóban, mégis mentális beteg lettem.

2015. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Saját példával szolgálhatok: erős, büszke és kitartó nő lett belőlem, mert csak magamra számíthattam, így meg kellett tanulnom boldogulni
2015. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Máshogy reagálunk a gyerekkori testi lelki bántalmazásra, viszont nagy a valószínűsége hogy az ilyen embereknek torzul az önképe valamilyen formában.
2015. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyén kérdése.
2015. okt. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Erre két pozitív szólás/közmondás jut eszembe:

Teher alatt nő a pálma.

Ami nem öl meg, az megerősít.


Van egy ilyen könyvsorozat egyébként egy kisfiúról, akit bántalmaz az anyja, a 2. részben tinédzser, a 3.-ban felnőtt, és a szerző (Dave Pelzer) saját tapasztalatból írta.

[link]

2016. ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!