Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert van ez, lehet tenni...

Firedoom kérdése:

Miert van ez, lehet tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt jarom a sulit es az egyik felreesobb terem mellett egy lany zenet hallgat. Ezzel semmi baj nincs. A baj a következő: Azt a lányt meg soha nem lattam társaságban beszélgetni, mindig egyedul megy mindenhova.

A következő: Egy 9. Es srac csendben elvan magában. Nem szol a többiekhez, az osztály mellette beszélget. Ezzel is csak az a baj, hogy ez nem egy kirívó eset, hanem lassan megszokott.

Ket 9.es lany levonul a lépcső alá es beszelgetnek. Ez jelentosen jobb mint az első két pelda, de valahogy olyan... Talan nyomasztó, depis vagy nem tudom milyen.

Ezekhez mind semmi közöm, egyszeruen csak egy iskolába járunk es Ennyi. A nevüket sem tudom. Viszont: Nem csak ez a 3 ember az aki elvan igy magában. Az egyik legjobb baratom regen ilyen volt, odamentem hozza, beszélgettünk es azota o sem olyan csendes. En sem vagyok egy tul nagy társasági leny, jobban szeretem a szűk baráti beszélgetéseket mint egy hatalmas bulit, de a barátok mindenkinek fontosak.

A kérdésem a következő: Aki jelenleg olyan helyzetben van mint a fenti példák az igenyel valamilyen támaszt vagy inkabb elvan magában? Legjobb az lenne, hogy csak azok valaszolnanak akik ilyen helyzetben vannak/voltak.

A kerdes hosszu es nem tul összeszedett ezert elnezest.



2015. okt. 20. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Helló! A kérdéssel szerintem egyáltalán nincs semmi baj, sőt, nagyon okosnak, átgondoltnak és hasznosnak tartom. Én ugyan már nem vagyok hasonló helyzetben, de régebben, amikor még iskolába jártam, velem is előfordult, hogy gyakran elkülönültem. Ha Te ennyire jól felismerted ezt a helyzetet és ekkora rálátásod van az iskolai közösség egészére, meg kiszúrtad azokat akik a megszokotthoz képest másképpen viselkednek, akkor bizonyára a megoldást is ki tudod taláni miként vonhatod be Őket (és nem Ezeket) a társasági életbe. Persze mindenkit nem lehet elérni és akinél nem lehet annál nem is kell erőszakolni. Az alapvetően még egyáltalán nem baj, ha valaki másmilyen, máshogy viselkedik mint a többiek. De abban igazad van, hogy meg lehetne próbálni Őket is egy kicsit jobban a közösség aktívabb részeseivé tenni. Nem akarok tippeket adni, Te magad találd ki a módszert. Mondjuk akár szervezhetnétek olyan iskolai, diákönkormányzati bulikat, eseményeket ahová az elkülönülő iskolatársaitokat is meghívhatnátok. Nyomtathattok az ilyenekre meghívókat és ezeket személyesen is oda lehetne adni Nekik. Még jobb esetleg, ha közvéleménykutatást csinálsz, hogy ki milyen programban venne részt szívesen. Pl. sulibuli, csoportos színházlátogatás, filmnéző klub vagy bármilyen klubdélután stb.Viszont a személyeskedést azt mindenképpen elkerülendőnek tartanám, tehát ha valaki ennek ellenére sem akar részt venni a közösség életében, akkor azt a lány vagy fiút nem kell nevesíteni, szóval nem kell Őt ezért kicsúfolni vagy bárhogyan piszkálni, kiközösíteni. Hanem akkor hagyni kell, hátha majd később magától keresni fogja a társaságot. És ha később kezd el érdeklődni valami iránt, akkor később is minden előítélet nélkül, barátságosan be kell fogadni.
2015. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!