Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan osztjátok be a napi...

Ti hogyan osztjátok be a napi teendőket?

Figyelt kérdés

Annyira nem megy ez nekem. Tegnap kigondoltam hogy ma délelőtt lefordítom a könyvet amiből már csak 10 lap van hátra. Aztán játszok, netezek, új projectet keresek. Beterveztem mikor eszek mit.


De itt van, este 10 és most végeztem a fordítással csak. Nem is játszottam ma. Neteztem nagyrészt, de semmi értelmeset nem csináltam neten sem csak ültem itt és nyomkodtam ide-oda kábé. Evésről totál megfeledkeztem. Reggel ettem egy sajtos perecet és ennyi.


Mások sokkal több és értelmesebb dolgokat csinálnak egész nap, de hogyan jut mindenre idejük? Valami beosztást írnak és aszerint csinálnak mindent? Vagy másoknak ez simán is megy?


2016. jan. 20. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül mondják az idősebbek, hogy "bezzeg az én időmben". Már jócskán felnőtt voltam, amikor még nem volt net, meg kell mondanom, hogy mindenre volt időm. A lista helyett először a helyedben felmérném a napomat, mindent felírnék pontosan, hogy hánytól hányig mit csináltam. A nap végén vagy másnap reggel összegezném. Meg fogsz lepődni, hány óra megy el netezéssel, mert nem tűnik ám olyan soknak, amíg ott ül az ember lustán. Viszont utána a szükséges feladatokat is felírnám és azokat is, amit szívesen megcsinálnál még, mert érdekel vagy szükségét érzed pl. edzés. Ezeket felírnám időigényükkel együtt. Szerintem tíz dolog bele fog férni a netezés időbe. A netezés is függés, tehát azt sem szabad drasztikusan csökkenteni, mert utána a megvonás miatt még többet fogja az ember csinálni, mint előtte. Remélem segít.
2016. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A melóm mellett gyúrni járok, ezt kell összehangolni étkezés, és pihenés terén a munkával, magával az edzéssel különösebb gond nincs mert 1 óra az egész, tehát az semmiség. Azonban órára be kell osztani hogy a kaját mert ha benézem akkor már este utolsóként nem túrót fogok enni, hisz kimaradt egy alkalom. 6 evés/nap. Suli mellett jó volt mert délelőttösben könnyű volt csinálni, most munka mellett már tapasztalni kellett hogy jó legyen.
2016. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Blade Bone ***** válasza:
Mikor hazajövök munkából rögtön megcsinálok mindent, hogy ne este keljen, más dolgokkal meg úgy vagyok, hogy mikor mi jut eszembe és mennyi kedvem van a megvalósításhoz. Netezni csak akkor szoktam már ha semmi dolgom. :)
2016. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy függő vagy. Én is voltam, illetve most kezdek megint visszacsúszni, mert nagyjából sínen vagyok azzal, amit szerettem volna megvalósítani és még nincs újabb fontos cél. Egyébként amikor valamiért nincs net akkor minden megy gördülékenyen.

Azt találtam ki magamnak, hogy a net "jutalom". Ezért egy-egy feladat elvégzése után lehet netezni x ideig. Most pl. fél 10-ig van pár percem..

Találj valami értelmes célt az életedben, amiért lelkesedsz, amiért van kedved küzdeni és akkor könnyebben csökkented a netezés iránti vágyat.

Az időbeosztás írása nem rossz, de önmagában nem is ér sokat. Kellene minden napra egy csekkolós lista is. Megcsináltam/nem csináltam. Azon látod igazán, hogy mennyi időt vesztegetsz el a semmire.

2016. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ki kell húzni a netkábelt, eldugni a mobilt, stb...

...legjobb, ha van akire ezt rábízhatod.

Te magaddal engedékeny leszel, mások viszont szivesen "szemétkednek", főleg, ha segítenek ezzel.


Tudom, én is ilyen vagyok. Itt irogatok, ahelyett, hogy dolgoznék. Itt nincs lehetőség netkikapcsolásra.

2016. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!