Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségei vannak egy...

Milyen lehetőségei vannak egy fiatal párnak/házaspárnak ebben a mosatni anyagi helyzetben itthon? Akik hasonló helyzetben vannak, hogyan oldjátok/oldottátok meg hogy előrébb jussatok vagy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

Először is köszönöm, aki elolvassa.

Elnézést, kicsit hosszúra sikeredett.


Szomorúnak látom ezt a mosatni helyzetet...

Mi jelenleg albérletben lakunk, házasok vagyunk, egyetlen szerencsénk van, hogy a férjem az átlag felett keres és még az én fizetésem is jónak számít magyar viszonylatban , hiszen sokan minimálbér körül keresnek.

Mindkettőnknek van végzettsége és nyelvet is beszélünk.

Jelenleg fizetjük az albérletet és egy 10 éves használt autót tartunk fent, évente kb 3x el tudunk utazni pár napra pihenni. Félretenni hellyel közzel tudunk, néha sajnos beesik 1-1 hirtelen kiadás. Nem élünk nagy lábon, szülők sokszor csomagolnak nekünk kaját, hogy még ezzel tudjanak segíteni nekünk. Az a szerencsénk, hogy még tavaly költöztünk ebbe albérletbe és még viszonylag normálisa áron lakunk benne.

Nagyobb albérletbe nem tudunk menni (csak 1 fél szobával nagyobb kéne), mert annyira megemelkedtek az árak, hogy mellette szinte alig tudnánk félretenni. Szeretnénk saját lakást, de most kb ezt is esélytelennek látjuk, ha lesz is, akkor még jó sok év múlva, mert még az önerőre se jött össze elég pénz. Szeretnénk 1 gyereket mindenképpen és reméljük, hogy normálisan fel tudjuk majd nevelni.

Szomorú, de néha úgy érezzük, hogy öröklés vagy segítség nélkül esélytelen, hogy legyen saját lakásunk, bárhogy is igyekszünk, így is van Fundamentám, amit anyu fizet. Borzasztó, hogy az ember alig tud 1-ről a 2-re jutni. Szórakozni ritkán járunk el, étterembe is csak házassági évfordulókor meg néha szülinapkor, szóval évente max 3-4x. Szóval nem élünk nagy lábon, úgy gondoljuk ennyire nekünk is szükségünk van, hogy éljünk egy picit, hiszen még most vagyunk fiatalok, ezek az évek már soha nem jönnek vissza.

Mi ilyen helyzetben vagyunk, de látom, hogy sok fiatal még ennél is rosszabb helyzetben van, hogy albérletet sem tudnak fizetni és szülőknél kell lakniuk. Lakásról és gyerekről meg álmodni sem mernek.

Már próbálok nem rágörcsölni a dolgokra, majd lesz ami lesz. Tudunk, hogy időnk még van, mert fiatalok vagyunk, de már lassan szeretnénk kisbabát és ahhoz viszont nagyobb lakás kellene, de ugye egy nagyobb albérlet sokat elvinne, saját meg nem tudom mikor lesz. Nehéz helyzet sajnos, ez az első nehezebb időszakunk a férjemmel, egyetlen szerencsénk van, hogy a kapcsolatunk tökéletes és nagyon szeretjük egymást, így tudom, hogy kitartunk és ezt is majd átvészeljük valahogy.:)

Külföld is felvetődött már 1-2x, de egyikőnk sem tudná itt hagyni a családját, barátokat.


Bármilyen biztató tanácsot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban.:)


27/n


2016. jan. 26. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam és szerintem vagy külföld, közelre is lehet menni, van aki hetente-kéthetente jár haza, vagy megszokjátok ami van, mert reálisan nézve, nem fogtok olyan állást találni, ami 3-szor ennyit fizet.
2016. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Evente 3 udules? Azert az nem keves szerintem. Van aki haromevente ha megy valahova egyaltalan.

Tovabba meg nem is alltok rosszul, mert a szulok legalabb nem alberletben laknak amit mar nem birnak a nyugdijbol fizetni, igy oket (meg) nem kell segiteni.


En ezert jottem kulfoldre. Itt ugy elunk mint kb ti, de az en szuleimnek nincs sajat lakasa.


Nekem ezert nagy almom az eletben hogy egyszer majd legyen sajatom, mert szeretnem ha a gyerekemnek konnyebb lenne. De egyelore csak alomnak nez ki.

Nem az szamit mennyire keresel jol/rosszul, hanem hogy elindulaskor tudtak-e tamogatni, vagy nem.

2016. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt csak megerősíteni tudom. Mi nem vagyunk házasok, de ugyanúgy albérletben lakunk. Mindkettőnk dolgozik, és még így is számolgatni kell hónap végén, nemhogy félre tudunk tenni... Pedig annyi kiadásunk nincsen, albérlet nem drága, ezen kívül telefonszámla, benzin, étel kb amire költünk, néha ha a 20 éves autóval probléma van (sajnos egyre többször). Így gyerekvállalás szóba sem kerülhet.

Én dolgoztam kint Ausztiában, szívesen kimennék a párommal, mert egyedül nagyon rossz volt, ő viszont sajnos nem beszél nyelvet.

Csak azt tudom mondani eddigi tapasztalataim alapján, hogy itthon szerencséd van ha kijössz a fizetésedből havi szinten, félretenni esélytelen.

2016. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi már lemondtunk arról, hogy valaha is saját lakásunk lesz. Szerencsére nem akarunk gyereket.
2016. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Szia! A feleségemmel mi is hasonló helyzetben vagyunk, talán az anyagiakban kissé elmaradva tőletek, de a lényegen ez valóban nem változtat. A lakáshitel iszonyatos teher, kis pénzből különösen, az albérlet padig hosszabb távon sajnos szintén nem megoldás. Az állami otthonteremtési támogatásokról most nem alkotnék véleményt, aki akarja és tudja használja ki, aki nem, nem. Viszont induló lehetőségként elég jó az a megoldás ami Budapesten is néhány kerületben, de vidéki településeken is terjedőben van. Általában közalkalmazottak/köztisztviselők számára (de legalábbis őket előnyben részesítve) az önkormányzatok fiatal házasok részére (1, másfél szobás) lakásokat adnak bérbe jelentősen a piaci ár alatt. Általában feltétel a lakástakarék számla is (ami szintén jó alaptőke lehet). Budapesten a XI. XIII. kerületekben is van jól kialakult rendje ennek, nézz utána a kerületek honlapján. De olyan lehetőségek is vannak néha, hogy a szociális bérlakásokat, miután már a végsőkig lepusztultak, eladják. De ami még ennél kedvezőbb lehet, kiadják úgy, hogy a felújítási költségek lakbérként elszámolhatóak. Így nagyon olcsó havi lakbér mellett, kis ráfordítással a személyes igényekre szabott lakásban lakhattok. ( a lakástakarékon félretett összegből is lehet felújítani). Remélem tudtam segíteni valamelyest!

26/F

2016. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Elég nehéz bármit is mondani samok ismerete nélkül.

Mennyi a kettötök jövedelme, mennyi a lakbér, a rezsi, meg a kaja/háztartási költségei?


Ugyanis nem kizárt, hogy sokkal többet meg lehetne spórolni, ha jó lennétek organizálva.

2016. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Évente 3 üdülés úgy van, hogy általában vagy kuponos akcióval, vagy direkt olcsó szállást keresünk és belföldön megyünk.


Ahogy írtam a szülők pedig a kajával próbálnak picit segíteni, hogy adnak, hogy addig is azon tudunk valamennyit spórolni. Egyébként ezen kívül ők sem tudnának többet segíteni. Férjem és én is fogok örökölni, de elég szomorú, hogy a rokonaink halála árán fog ez megtörténni. :(

Normálisan úgy kellene lennie, hogy normális béreknek kellene lenniük, amiből minden fiatal tudna magának venni egy kicsi 1-1,5 szobás lakást magának.


Egyébként meg az igényeink nem is magasak.

Tehát ahogy írtam 10 éves autónk van és amúgy 1 1,5 max. 2 szobás panelben gondolkodunk 1 gyerekkel.

Ezek nem nagy igények úgy gondolom, de ebben a mai világban már ezek is luxuscikkeknek számítanak.

2016. jan. 26. 11:54
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

egy párt ismerek

pasi mérnök lett

felesége valami csop vez valahol

netto félmilla minimum megvan egy hónapban bevétel

önellátó(önfenntartó?) házat építenek(asszem ők termelik az áramot, napelem, vagy mi, nem értek hozzá)(csok meg minden nélkül, asszem 10 milla a hitel, többi önerő, meg szülői tám)közben jönne a 3.gyerek.

szóval mint a mesékben, olyan az életük.

2016. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

*Budapesten dolgoznak

mellette laknak

2016. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

ha valaki sikerekről ír, lepontozzák...

negatív hozzáállás = az út lefelé vezet neki he he

2016. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!