Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy apa, akinek csak lányai...

Egy apa, akinek csak lányai vannak, hogyan nyugszik bele, hogy valószínűleg 'el fogja veszteni' a vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Kivéve ha X-né Kovács Y lesz a neve az egyik lányának, de akkor is az ő gyereke már valószínűleg X lesz. Szerintetek?

2016. márc. 1. 09:39
 1/7 acelsziv ***** válasza:
100%

Miért veszítené el? A feleségem is megtartotta a magáét és a gyerekek mindkettőnkét kapták.

Amúgy nem mindenki veszi a nevet olyan súlyosan, mint pl te. Tehát lehet, nem is érdekli. Az a fontos, hogy a vérvonal megmaradjon.

2016. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy zavarja. Örül neki, hogy vannak gyerekei, akik egészségesek és vélhetően lesznek majd unokái is, akiknek örülhet. Ha pedig apuka az ezerhatszáznyolcadik Kovács Zoltán az országban, akkor azért annyira sokat nem veszít.
2016. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem hülyeség ezen rugózni, hogy elvész a vezetéknév. Mondom ezt úgy, hogy engem nyomasztott ez a dolog, pedig nem is az apa vagyok, hanem a lány. Később született egy fiútestvérem, úgyhogy nincs para :-)


De az is lehet, hogy a gyerekeink neve kötőjeles formájú lesz, mert a férjem vezetékneve nagyon gyakori név, és ebből neki vannak is problémái. Az én családnevem viszont lényegében egyedi.

2016. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért érdekes egyáltalán az apa vezetékneve? A neveknek semmi jelentösége sincs.


A gyerekben eleve csak egy negyed rész az, ami abból a családból van (a négy nagyszülöig visszavezetve, ha tovább mégy meég egy generációval, akkor még kevesebb).

2016. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Van, akinek ez fontos, apám családjában pl. nem csak a vezetéknév, hanem egy keresztnév is nemzedékről nemzedékre öröklődik. Be is parázott az öreg, amikor másodjára is lánya lett, aztán harmadik nekifutásra sikerült fiúörököst produkálni. Más kérdés, hogy a fiúnak is csak lányai vannak (eddig, de nem terveznek több gyereket, pedig apám biztatja őket), szerencsére az oldalágban van, aki továbbvigye a becses neveket.:-)
2016. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Névváltoztatásnak mindenkihez van joga, én is megtehetném, hogy felveszem mondjuk valamelyik ősöm nevét, persze, nincs ingyen.

Én inkább azokat nem értem, akik megtartanak olyan vezetékneveket, ami enyhén szólva gúnyolódásra ad okot.

2016. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Apumat ez soha nem érdekelte. Engem annál inkább... Így én, ha házasodom, akkor Párom családi neve, én családi nevem, keresztnevem formában fogom felvenni.

Gyereket pedig nem tervezünk, így az lényegtelen :) Így megmarad apum egyik öröksége is :)

2016. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!