Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha hétvégén...

Miért van az, hogyha hétvégén korán csörög az óra, akkor lazán felkelek, de ha hétköznap kell kelni korán (vagy nem olyan korán), akkor a világért se tudnék még kiesni se az ágyból?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor voltam már emiatt gondban. Reggeli kapkodások, anno általános iskolában a rengeteg késésért is sokszor figyelmeztettek, később emiatt kishíján ki is akartak rúgni. Miután leérettségiztem és el kezdtem munkát keresni, volt, hogy emiatt késtem le interjúkat, amikor meg már találtam állást, egy párszor szintén emiatt késve mentem be és azt mondták, hogy nem érzik bennem azt, hogy számítani lehetne rám, nem éreznek bennem tartást, másnap nem is kellett bemennem. Hol van a hiba? Hogyan változtassak ezen? Mással is fordultak elő hasonlók?

23/F



2016. márc. 7. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez pszichés...

Hétvégén "tied a nap" és ki akarod élvezni, nem érzed a kötelezettséget abban, hogy felkelj...

Gondolom nem szereted a felelősséget...

Kell okot találnod arra, hogy felkelj! Én pl nem szeretek elkésni, így 9 helyett 7-re jártam/járok a munkahelyre...persze korábban is megyek el...

Én amikor felkelek akkor tudom az okot, hogy miért kell felkelnem...te nem érzed annyira erősnek a késztetést, hogy felkelj, nem elég erős az indok...

Tehát te fejben eldöntötted, hogy mind1, hogy felkelsz vagy sem. Nem az van benned, hogy "FEL KELL KELLNEM"!


23F

2016. márc. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichés. Gondolom igazából nem akarsz dolgozni, csak kötelességként éled meg. Próbálj pozitívan, lehetőséget látván hozzáállni a munkához. Keress olyat, amit szívesen végeznél. Ha örömöd leled benne, sikerként éled meg, akkor máshogy fogsz viszonyulni a hétköznapokhoz.
2016. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1000% hogy pszichés.


Itt vagyok én. Voltak iskola éveim mikor utáltam oda járni akor nagyon nehezen ment a felkelés. Utána voltak évek mikor szivesen jártam akor már 20 percel elöbb fönt voltam. Mikor a mostani cégmnél neki áltam dolgozni azt is szivesen csináltam. De sajnós egyre szarabb lett sorban montak föl az emberek. Az az elmult fél évben utáltam ott lenni, nem is tutam felkélni. És csütörtökön délután jött el az a pont na én holnap felmondok. Pénteken nagyon laza voltam és felmontam a fönök ahogy szokás 1 óran keresztül orditot velem leszartam. Utána még egy orán keresztül nyalizot hogy nem mehetek el már én vagyok az egyetlen ember aki ért valamihez. Na mindegy. Ma is olyan jokédvel jöttem dolgozni hogy az nem igaz :) Most épp nem csinálok semmit csak leülöm a napi 8 orát :D

2016. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. Hétvégén automatikusan felkelek időben, mert a kötetlen feladatok vonzanak, de hétköznap mindig próbálom elhúzni a felkelést, mert nem akarom azt ,ami rám vár.
2016. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit muszájból csinál az ember, az mindig nehezebb.El van ez az egész cseszve!Persze hogy előfordul.Én is gyűlölök muszájból felkelni.Undorító.Annyit tudsz csinálni, hogy korábbra állítod az órát.
2016. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!