Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyultok ismeret...

Ti hogyan viszonyultok ismeretlenek gyerekeihez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Konkrétan amiatt tenném fel a kérdést, mert sokszor látok olyat, hogy a gyermeket verbálisan bántalmazzák a szülei (egyik, vagy másik).

Néha nagyon durva dolgokat mondanak nekik, vagy szimplán nem válaszolnak a gyerek egyszerű kérdéseire, vagy rá sem néznek, hagyják lemaradni, stb.


Nem tudom, hogy azon kívül, hogy sajnálatot érzek irántuk, mit tehetnék. (Azt leszámítva, hogy mondjuk hivatást váltok és velük foglalkozom főállásban.) Én is diszfunkcionális családban nőttem fel, tudom ezek az élmények milyen nyomokat képesek hagyni.


2016. máj. 20. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van,végezhetsz karitatív tevékenységet, mást nem nagyon tehetsz.
2016. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rhadtul idegesítenek... néha még a saját unokatestvérem is az agyamra megy.
2016. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es: köszönöm

2-es: a kérdésemen a kifejtés-részben pontosítottam, szóval nem egészen erre voltam kíváncsi, de azért köszi

2016. máj. 20. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, metrón, vonaton én is sokszor látom, hogy beszélnek a saját gyerekükkel szülők. Ilyenkor ez jut eszembe, szerencsétlen gyerek, ez is véletlenül csúszott be...

De nem tudom eldönteni, mi idegesít jobban, ez, vagy amikor olyan szinten szétkényeztetik a gyereküket, hogy már 10 éves korában is egy kiskirály lesz, aki lenéz maga körül mindenkit.

Valahol egységesebbé kéne tenni a nevelést, vagy komolyabb ellenőrzés alá vonni, énszerintem.

2016. máj. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es: köszi.

Kicsit körbejártam ezt a témakört régebben, és nem valószínű, hogy minden verbálisan bántalmazott gyermek a "véletlen" műve. Mondjuk a szülő csalódott benne, mert másra számított, vagy szimplán a saját szükségleteit sem tudja kielégíteni, nemhogy még a gyerekéét is. De a gyerekek már csak ilyenek: rá vannak utalva a szülőkre.


A "kiskirály" gyerekekből lesznek a fent említett "bully" szülők, és az ő gyerekeikből pedig olyan szülők lesznek, akik mindent megengednek majd az utódaiknak, szeretetért cserébe. Szóval egyik hozza létre a másikat, és ez a körforgás megy generációkon keresztül.


Hacsak valaki közben ki nem lép, és megtanul egészségesen gondolkodni, élni. Ide tudás kell elsősorban.

2016. máj. 21. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!