Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a feminista...

Mit gondoltok a feminista mozgalomról?

Figyelt kérdés
Szerintetek helyén való az, amit ők képviselnek, mely szerint a férfiaknak semmivel sincs több joga, mint a nőknek? Sokan gondolják úgy, hogy a nők alárendelt viszonyban állnak a férfiakkal szemben. Ennek megszüntetése érdekében mit lehetne tenni?
2016. máj. 24. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A vadhajtásaival nem tudok mit kezdeni, de férfiként én tartom, a nők és férfiak egyenlőek.

Sajnos a mozgalom félresiklott.

Régen a nő a családról gondoskodott. Ő szült, nevelte a gyerekeket, ellátta a férjét, aki viszont a munkájával teremtette meg azt a pénzt, amire szükség volt.

Ma a nő dolgozhat, lehet saját karrierje, szavazhat, politikai tisztséget tölthet be stb. Szóval mindent, amit régen csak a férfi. De megmaradt minden a nőkkel szembeni elvárásokból is.

2016. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
A szélsőségekkel nem értek egyet, de egyébként szükséges, fontos és hasznos dolognak tartom a feminizmust. Én megtapasztaltam nőként a hátrányt a férfiakkal szemben. De ennél sokkal rosszabb női sorsok is vannak. Ott van pl. India, ahol nőként jobb, ha meg sem születsz.
2016. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én ehhez csak annyit tennék hozzá (lányként), hogy a magyar törvényekben van egy pont.


Minden 18-45 közötti FÉRFI magyar állampolgár hadköteles. És ha háború van, el is viszik őket.


Azaz a férfiaktól, mióta világ a világ el van várva, hogy ha kell hadba vonuljanak, ami amióta világ a világ a férfiak dolga elsősorban. De ha már ekkora fene nagy az emancipáció, akkor át kéne írni, arra, hogy: Minden 18-45 év közti férfi és nő magyar állampolgár hadköteles. Csakhogy senki jogai ne sérüljenek.


De míg, mint említettem hadakozni férfi mesterség, addig vannak hagyományosan női szerepek. Az hogy a feminizmus, (amely mint minden később rossz ötlet jó ötletnek indult, ezt én sem vitatom), karöltve a liberalizmussal amely szó szerint kiherélte már a nyugatot, és a nyugati férfiakat kvázi pöccsel rendelkező lányokká tette.


Mert tegyük fel a kérdést. Hogy lehet az, hogy szilveszterkor nyugat-európa szerte zaklatták, meg rabolták ki a lányokat a migránsok, és a helyi férfiak meg a rendőrség nem védte meg őket, addig Oroszországban idén februárban 50, az országból kitoloncolásra váró migráns eljátszotta ugyanezt Murmanszk városában. Az 50-ből 5 meghalt (kettőt a lányok pasijai vertek agyon, 3-at a rendőrök lőttek le) 23 súlyos sérülésekkel börtönkórházba került és a maradék sem úszta meg verés nélkül.


Én is azt mondom, hogy legyenek egyenlők a férfiak és nők, elvégre mind emberek vagyunk, ugyanakkor ne keverjük már össze a nemi szerepeket és ami a legfontosabb ne akarjuk kényszeresen megváltoztatni azokat a dolgokat feminizmusra meg liberalizmusra hivatkozva, amelyek már évezredekkel azelőtt el lettek rendezve, és működtek.


Ahogy tőlem nem várhatja el egy férfi, hogy fegyvert ragadjak és a frontra mennyek helyette háborúzni, én sem várhatom el egy férfitől, hogy gyereket szüljön helyettem, meg egyéb, hagyományosan nők által végzett dolgokat tegyen meg.

2016. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem elég erősen túl van tolva ez a feminista maszlag. Értem én, hogy miért folyik harc, csak nem érdekel. Most ez triviális példa lesz, de amikor ilyen szövegeket letolnak, hogy a nőnek joga van nem borotválni a hónalját meg stb. Mert ki a fene mondta azt, hogy muszáj?! Persze mert a férfiak ezt el várják és egyből jön a csámcsogás, hogy akkor ez már rá is van kényszerítve a nőkre. De hol, könyörgöm? Hol élnek ezek az emberek? Ez egy divat basszus, nem mellesleg más célja is van (mondjuk szagok megelőzése).

A középkorban meg a nők leborotválták a szemöldöküket, mert akkor épp az volt az általános. Gondolom akkor ez már azt is jelenti, hogy biztos rájuk volt kényszerítve.

Arról már nem is beszélve, hogy ők maguk alacsonyítják le a nőket. Most ha én azt mondom, hogy sokkal jobban érzem magam leborotvált hónaljjal, akkor biztos jön a duma, hogy mert át van mosva az agyam, meg nincsenek szabad gondolataim.

Bezzeg a legtöbb nő, még azok közül is páran, akik feministának vallják magukat, azért elvárják a férfiaktól, hogy nőként bánjanak velük. Ajtó nyitogatás, romantikázás, vág fel a fát szívem, rakd újra a Windows-t meg egyebek.

Engem csak az bánt igazán, hogy ezzel a nőiességet is meggyalázzák. A férfiak nem tudnak gyereket szülni például. És ez nem azt jelenti, hogy a nők csak erre vannak teremtve, de a fenébe, azért erre IS. Mert a férfi biztos, hogy nem fog babát kihordani. Olyan, mintha az anyaságot, nőiességet és saját magukat köpnék szembe a nők.

Én egyetértek azzal, hogy legyen egyenlő fizetés az azonos munkákban, hogy a férfi ugyanazért ne kapjon többet, mint a nő, ami ma még nem így van. Valamint abban is, hogy a gyereket két szülőnek kell nevelni, nem csak az anyának. Hogy a férfi is el tudja végezni a házimunkát, mert nem fog tőle leszáradni a keze. Persze mindezeket egyenlő elosztásban férfi és nő között.

De az én feminizmusom itt le is zárul. Figyelem, kemény nulla százalékot fogok ezért kapni, de: Férfi és nő, soha nem lesz egyenlő. Miért? Hát azért mert az egyik férfi, a másik meg nő. Ennek azért komoly szerepe van a társadalom kiépítésében is. És mit mondjak erre? Evolúció, megszokás? Mondok egy példát. Egy alkalommal egy osztálykirándulásra nem jött velünk férfi tanár, ellenben két nő. Nem volt még ilyen. Megint nulla százalékos kijelentés, de: Nem éreztem magam biztonságban. Egyáltalán nem! Ez nem évtizedek, vagy századok alatt lett belénk kódolva.

Egyébként ne hidd, hogy erre a kérdésre nem fog vita kialakulni, legalábbis szerintem. Úgysem tudjuk meggyőzni egymást erről a témáról.

2016. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek női katonák egyébként. Ha valaki képes helyt állni, akkor szívesen látják ott is, mint ahogy a nem megfelelt fiúkat is kiszórják már a felvételin.

Egy szakma nem lehet férfi vagy női, aki ért hozzá, végezze, és nemektől függetlenül kapja a bérezést is.

Ahogy egy nő el tud vinni egy háztartást, úgy egy férfi is. Ez sem függ a nemektől.

Tanulni, szavazni, véleményt mondani, dönteni a saját életéről, ezek sem nemektől függő dolgok (érettség, elmeállapot sokkal inkább).

A biológiai szerepek más kérdés.

2016. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

"Ahogy tőlem nem várhatja el egy férfi, hogy fegyvert ragadjak és a frontra mennyek helyette háborúzni, én sem várhatom el egy férfitől, hogy gyereket szüljön helyettem, meg egyéb, hagyományosan nők által végzett dolgokat tegyen meg."


De fegyvert TUDSZ a kezedbe venni, nem lehetetlenség. Menj el lőtérre, sikerülni fog.


Férfiak biológiailag képtelenek szülni. A szülés és a szoptatás az egyetlen, amire képtelenek, és nem azért, mert nincs kedvük vagy nem akarnak.


A férfi-női dolog kitalált. Az ember kreálta. Férfidolog az, amihez pénisz kell, női dolog az, amihez vagina.


És egyébként is ez a háború, úgy írod, mintha minden huszon és harmincéves férfi valami fronton harcolna.

2016. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Párral ezelötti hölgy hozzászólóval nagyon eggyet értek. A katonasághoz szóló részt annyival egészíteném ki hogy nagyon fel tud húzni mikor valaki okoskodik hogy "a mostani fiatalokra nagyon ráférne a katonaság" úgy hogy természetesen az illető soha nem is volt katona és esze ágában sincs neki is bevonulni. Legtöbbet érdekes módon pont nőktől hallom, de férfi szájából is hallottam már. Nők reakciója mikor rákérdezek hogy onnan tudja hogy ott volt akkor az hogy "Én nő vagyok, nekem nem kell." férfiak meg jellemzően "Nem, de a mi időnkben nem is voltunk ilyenek mint a mai fiatalok." ...... Aha. Más farkával könnyű verni a csalánt.

A feminizmus a mai modern verziójában szerintem egy rossz vicc. Eredetileg ugye arra lett kitalálva hogy egy lényeges problémát megoldjuk. Azt hogy a férfiak és nők közötti társadalmi különbséget megszüntessük. Ennek ellenére ma egyáltalán nem ezért harcolnak a radikális feministák, ez érdekli őket a legkevésbé. Ami problémán naphosszat képesek károgni az sokkal inkább a saját első világbeli problémáik és az hogy nem nyalja mindenki tisztára a kövér seggüket.

Hol vannak a feministák mikor keleten az alapvető emberi tiszteletet se kapják meg a nők? Vannak ezen a bolygón kultúrák ahol nap mint nap megverik és megerőszakolják a nőket, aztán lehet meg is ölik mert már "használt". A sorrendet fantáziádhoz mérten cserélgetheted, de igaz marad. Ilyenkor hol vannak a feministák?.... Jah... ez nem fontos. Az sokkal fontosabb hogy:

-egy videójáték karakternek van-e segge vagy nincs segge: https://www.youtube.com/user/feministfrequency

- mennyire bántja kis lelküket ha azt mondják hogy főnökösödnek: [link]

- mennyire bántja őket ha valakinek más a véleménye: [link]

- hogy a 21. században vannak olyan durva munkahelyek ahol a légkondit mások is használják, és ez háttérbe szorítja azokat az a szociálfóbiás vegetáriánus részmunkaidősöket akik nem tudják hogy kell használni egy pulóvert: https://www.youtube.com/watch?v=MNH0bmYT7os

És ez történik mikor elengedik magukat:

https://www.youtube.com/watch?v=EYPAxEcZeuw


Legyünk őszinték. A feminizmus ami alapvetően egy fontos mozgalom lenne és a világ előrehaladását szolgálná mára csak első világbeli unatkozó csajok terepe ahol generálhatnak maguknak problémákat. Akkor tudjuk hogy túl jól élnek az emberek mikor már unalmukban csinálnak hülyeségeket. A japánok egymás szemét nyalják, ezek nyugaton meg minden apróság miatt tőrvénymódosítást és mini-világháborút akarnak.

Természetesen ezek miatt a modern radikális feminizmust a legtöbben viccnek nézik (mert az is) és így sose fogunk az igazi problémával foglalkozni...

2016. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Bezzeg a legtöbb nő, még azok közül is páran, akik feministának vallják magukat, azért elvárják a férfiaktól, hogy nőként bánjanak velük. Ajtó nyitogatás, romantikázás, vág fel a fát szívem, rakd újra a Windows-t meg egyebek."


Hát amikor velem nőként bánik egy férfi, az általában valami szexi dolgot jelent, mint hogy újrarakja a windowst, bár biztos van, aki erre izgul fel :D

2016. máj. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!