Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen sok a 'húzott...

Miért ilyen sok a 'húzott szemű' az Alföldön?

Figyelt kérdés

Nemrég, életemben először jártam az Alföldön, Bács-Kiskun Megyében, két hónapra voltam ott. Azt hittem az országban csak európaiak élnek - 'őshonosak'. De rengeteg olyan embert láttam, akinek húzott szeme, kiálló járomcsontja esetleg érdekes orra és arcszerkezete van. Nem bántásból írom, csak egy kicsit meglepett. De őket is csoportokra lehet szedni. Voltak akik inkább a törökökre hasonlítottak, de olyanok is akik inkább valami mongol-európai keverékre. S voltam még olyanok is, akiket tényleg nem tudtam hova tenni, egyediek voltak.

Talán a tatár, török és kun jegyek maradtak meg? A történelem tanárom azt mondta. Meg azt is, hogy nagyon nagyon kicsi számban, de élnek még olyanok is, nagyon kevesen, akiken kiütnek az 'ősmagyar (/- ázsiaiak is voltak ott) jegyek. De nehezemre esik elhinni, hogy Mo.-n vannak ázsiai vérűek is, mert azt hittem eddig, hogy ízig vérig európaiak vagyunk. De csak én botlottam bele sokba, vagy tényleg ennyien vannak az Alföldön? Ott nem volt arcom szóvá tenni, mert mindenki tett rá, kinek milyen a szeme. Szóval én sem akartam megjegyezni.

16F



2016. aug. 9. 03:39
1 2
 1/19 TR75 ***** válasza:
100%
Bács-Kiskun megye. Az mond valamit, hogy "kun"?
2016. aug. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
64%
Szerintem ez nem probléma egyébként:) El kell tekinteni attól, hogy kinek milyen a szeme/származása. Még az én kicsi falumba is jutottak kínai emberek, de itt hajlamosabbak mindenkit elhordani mindennek, viszont velük még se teszik. Amíg rendesen dolgoznak, és megbecsülik ezt az országot, akkor semmi probléma, de ez sajnos még a magyar emberek legtöbbjének se megy..
2016. aug. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Akiket te láttál, na ők a kunok...

De ha tanultál valamit a honfoglalásról,akkor az ősmagyarok mintha ázsiából jöttek volna...

A mai magyarok pedig már elég durván keverék nép. Én pl magyarak tartom magam, kinézetemben a skandiáv ődök domiálnak, de tudomásom van porosz, germán, cigány és olasz felmenőkről is...

2016. aug. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

A történelem tanárod nem mondta, hogy Árpád apánk Ázsiából jött? Hogy leheznénk izzig-vérig európaiak, amikor csak ezer éve élünk Európában?

De az Alföldön élnek kínaiak is. Itt születtem és élek, de mongol beütésű embert nem láttam. Kunok vannak, akik kissé sötétebb bőrük, de semmiben nem különböznek a többi magyartól. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok alföldi az ország más tájairól származik. Ismerek a városban Erdélyből, Palóc földről, Zalából származó embereket, vagy éppen svábokat. De a szomszéd városokban sok a tót származású is.

2016. aug. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az Alföldön élek, de ilyet nem tapasztaltam, bár nem az említett megyében lakom.

A magyarok Kárpát-medencébe érkezésekor, bár Ázsiából jöttek, talán ha kb. 10%-uk volt mongoloid és az arány azóta méginkább csökkent, ugye volt a természetes keveredés, később a betelepítések is, mondhatni már senki sem tisztán ősmagyar, leginkább a minket körülvevő népekre hasonlítunk ma genetikailag. De lehetségesnek tartom, hogy ma is nagyrészt kunok, kun ősökkel rendelkezők által lakott településeken, főleg falvakban és kisvárosokban nagyobb legyen ennek az enyhén mongolra emlékeztető, kissé talán törökös kinézetnek az aránya.

2016. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként nem csak az Alföldön és nem csak Magyarországon találni húzott szeműeket, hanem Európa nagyrészén. Főleg keleten és északon, ez leginkább a kunoknak és az Arany Hordának köszönhető Kelet-Európában, Észak-Európában meg talán a mongoloid népekkel keveredett finnugorok miatt mint a lappok.


[link]

[link]

2016. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Kunok voltak.
2016. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Én az említett megyében élek, és igaz, hogy vannak itt ilyen emberek (szerintem is kunok), de azt azért meg kell jegyezni, hogy nem úgy néznek ki mint a mongolok... És attól, hogy vannak itt ilyen emberek, a nagy átlag ettől függetlenül teljesen úgy néz ki, mint akárhol máshol az országban.
2016. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Én ilyen ember vagyok az említett megyéből.

Mióta az eszemet tudom, Magyar vagyok, halvány lila gőzöm nincs, hogy az őseim kunok valtak e,vagy akárkik. Én Magyar vagyok.

2016. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Nyugi, senki nem kérdőjelezi meg a magyarságodat. :) Igazából, amikor azt mondjuk, hogy "kun", akkor nem a magyarságodat kérdőjelezzük meg, hanem azt értjük alatta, hogy kun eredetű magyar vagy. Nincs ebben semmi rossz, a mai magyarság nagy része ilyen-olyan eredetű (sváb, kun stb.).
2016. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!