Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted élhet úgy egy ember...

Szerinted élhet úgy egy ember éveken, évtizedeken keresztül, hogy elnyomja az érzéseit, mert valamilyen esemény hatásaként/következményeként ezt érzi a legjobb megoldásnak? Miért igen/nem? Te tudnál így élni az életed hátralevő részében?

Figyelt kérdés
2016. aug. 12. 20:47
1 2
 1/12 Blade Bone ***** válasza:
90%
Nem.
2016. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha lelkileg és testileg is eléggé erős egy ember akkor simán élhet így, de egész életébe nem hiszem. Mondjuk én biztosan nem volnék képes így élni. Kb. 2-3 hónap után feladnám. :D
2016. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
úgy tapasztalom magamon, hogy simán élhet. 5 éve megy ez a dolog.. nem hiszem, hogy változni fog a jövőben.
2016. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Így élek. Mindig így éltem.
2016. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit magamra ismertem.. :)
2016. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Roland G. ***** válasza:
100%
Pár évig igen,de hosszútávon nem érdemes.
2016. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
20 éves koromban jöttem el otthonról,addig úgy éltem !! 31 év most
2016. aug. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetséges, csak éppen nem egészséges.
2016. aug. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MZ.per.X ***** válasza:

Én így élek.


Bár nem elnyomásnak mondanám, inkább "félreteszek" egyes gondolatokat, vagy azonnal továbblépek rajtuk. Én például így tettem félre a magány érzését, egyszerűen tudatosítottam magamban, hogy úgy sem lesz barátnőm, barátaim és ez van.


Ha csajjal beszélek, társaságban látok másokat csajozni, párokat látok, akkor szimplán elmondom magamban, hogy nekem erre úgy sincs lehetőségem, és így nem kezdek el szomorkodni, irigykedni, szimplán tényként kezelem.


Kicsit úgy tudnám elmagyarázni, hogy megölöm a gondolatot még mielőtt megszületne. Régen ha megláttam egy jó csajt, akkor rossz érzés volt hogy nekem nincs barátnőm, vagy eljátszottam a gondolattal hogy de jó lenne egy ilyen csaj, felesleges sóvárgást kiváltva ezzel.


Néha "elgyengülök" ha belép egy lány a komfortzónámba, de legtöbbször azt veszem észre hogy csak átvernek. Közelednek, ismerkednek, flörtölnek, aztán mikor kezdek megnyílni feléjük, akkor gyors hátraarcot csinálnak. Amit sokszor furcsálltam, hogy keresik a társaságom, ők jönnek oda, jól érezzük magunkat. Aztán másnap ha odamegyek, akkor levegőnek vagyok nézve. Az ilyen helyzetek megerősítenek abban, hogy sokkal jobb nekem egyedül, kiegyensúlyozottan, mint folyamatosan összeszoruló szívvel, gyomorral, csalódottan élni.

2016. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de magával b.aszik ki.Én is éltem évekig úgy,hogy bennem voltak elfojtások,harag,fájdalom,félelem.Aztán úgy alakult az életem,hogy felül kellett kerekednem önmagamon és ezeken a negatív érzéseimen.Nem éri meg semmi esetre sem elfojtani az érzéseinket,meg ez pl kiválthat agresszivitást is később vagy még ennél rosszabbakat is.Én boldog akarok lenni,tapasztalni,fejleszteni a tudásom szellemi szinten (is),ebbe pedig nem fér bele a negativitás és az érzések,vélemények elfojtása.
2016. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!