Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Skandináviában élő magyarok!...

Skandináviában élő magyarok! (Ha vannak itt) Miért költöztetek oda és miben, mennyivel más/jobb az ottani élet mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
En ott elek, ha erdekel kerdezz nyugodtan.
2016. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, amit a kérdésben is írtam, hogy miben jobb és miben rosszabb ott az élet, mint itt?
2016. okt. 6. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

En Finnorszagban elek.


Nos, jobb: Kozbiztonsag, letbiztonsag (mindenki tamogatva van, ha elveszti a munkajat), fizetes, tisztasag, rendszerezett minden (nincs kaosz sehol), burokracia szinte nulla, azt is intezheted neten. Mivel 3x akkora kb, mint Magyarorszag, de fele annyian lakjak, igy akkora tomegnyomor sehol sincs, meg a fovarosban se. OKtatas vilagszinvonalu, es ennyi tamogatast egy diak se kap a vilagon, mint itt alt.sulitol egyetemig mindenki. Sved hivatalos nyelv, igy szinte mindenki beszeli valamilyen szinten es az angolt is.


Rossz: Eghajlat (ezt vedd ugy, hogy nem tudod milyen, amig nem jartal itt, de meg akkor se nagyon, max ha eltel is), ha kicsit is delebb fele indulnal Europaba mindentol nagyon messze van. (Nincs az, hogy hetvegere atugrom akarmelyik orszagba, kiveve a szomszedos Svedorszagot, ami kb ugyanaz, csak valamivel rosszabb alternativa, ha ossze kellene hasonlitanom.) Minden nagyon draga, meg itteni fizetessel is, persze meg tudod fizetni, de ki akar kiadni pl. 100 eurot egy olyan kozmetikai kezelesert, amit otthon megkaptam kb. 8-10 euroert? Es ez mindenre igaz. A ruhak jo minoseguek, de szerintem rondak es noietlenek. Az emberek tobbsege, meg irigyebb, mint otthon. Egymas fele is nehezen nyitnak, hat meg ha kulfoldi vagy. Nagyon sok a depresszios, ilyen-olyan pszichikai tuneteket mutato egyed, sokkal tobb,mint otthon. Az alkohomlizmus itt uj ertelmet nyert szamomra. Budapestrol jottem, igy azt hittem sok ujat mar nem lathatok, de igen. En egyszer se emlekszem, hogy otthon pl. oltonyos emberek a foldon fetrengtek volna, itt ez tok normalis allapot. Legalabbis legalabb annyiszor lattam magasabb beosztasut ilyen allapotban, mint akar egy csovest. Magasabb a munkanelkuliseg, mint otthon. Elkeserito, hogy minden, de tenyleg minden a penzrol szol. (Kivetelek persze vannak, de en mar eleg regota itt elek, szerintem nem tulzok, ha ezt elmondom altalanossagban, mivel ezt tapasztaltam.) Minden szolgaltatas bun draga, a targyak es az etelek is, de szerintem a szolgaltatasoknal veri ki a legtobb embernel azt a bizonyos biztositekot.


Meg rengeteg jo es rossz dolgot eltudnek mondani, de elsore szerintem ezek a legfontosabbak. En a ferjem egy 3. orszagban ismertem meg, aki finn, ezert koltoztem ide, egyebkent sose jottem volna.


Kerdezz meg, ha szeretnel. Egyebkent a tobbi eszaki orszagot is viszonylag jol ismerem es eleg hasonloak.

2016. okt. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hamarosan lesz egy videóm a svédekről ha érdekel nézz majd bele.


1 K M

Egy Kicsit Mindenhol

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

2016. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3-as köszönöm, hogy ilyen bőven leírtad :)
2016. okt. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!