Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha elfogott az...

Mit tegyek, ha elfogott az érzés, hogy értelmetlen az életem és a semmibe tartok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista srác vagyok. Mostanában úgy érzem, hogy nem tudom, mi lesz velem a jövőben, hogy fogok boldogulni. Nincs kedvem tanulni, teljesen leterheltnek érzem magam, semmihez semmi kedvem, legszívesebben egész nap csak feküdnék az ágyban és sorozatokat néznék. A tananyag, amit veszünk, érdekes, meg érdekel, de nagyon sok, és a gyakorlati számolásokat nem is értem. És semmi kedvem megtanulni őket, pedig szeretném. Elmenni barátokkal nincs kedvem sehova, mert úgy érzem, hogy ehelyett tanulhatnék is, amit persze amúgy se tennék. Csak sodródok napról napra, egyre gyorsabban telnek a napok, a hetek. Elmúlik az életem haszontalanul.... Alapból egy nagyon jókedvű, vidám ember vagyok ,csak az utóbbi pár hétben elkapott ez az érzés, és sehogy nem hagy nyugodni. Mi lehet ez és mit lehetne ellene tenni?
2016. szept. 30. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor ezt meg kell állítani, mert gyorsan le lehet így zülleni. Készíts napirendet, és erőltesd magadra a szigorú betartását. Ettől eddig tanulsz, utána döglés két óráig, aztán találkozol a barátaiddal. Ha már most lemaradsz, félév végén nagy szívás lesz. Következetesség.
2016. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pár nap múlva ebből ki fogsz jönni, csak gondolom sok stressztől lettél ilyen egy kis időre.
2016. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első.

Igazad lehet, kéne valami napirendhez tartanom magam. Csak annyira furcsa, még sosem éreztem így magam, és nem is igazán tudom ezt hová tenni magamban.

Második.

Nem hiszem, hogy pár nap múlva egyszer csak elmúlna. Eddig sem tette:/

2016. szept. 30. 18:44
 4/4 anonim válasza:
2 valasztasod van. Hagyod hogy ez igy mennyen tovabb es tul keson veszed eszre hogy ezen jo lett volna valtoztatni VAGY most leulsz kipihened magad es megnezed a lehetosegeidet . Nem tudom mi valthatja ki (lehet a kornyezet, a tulsok rutin, a "levego hianya" es meg sok mas) de mindennek van egy megoldasa. En az az ember vagyok aki ha 2 rosz valasztas kozul valaszthat akkor inkab alkot egy harmadikat ami neki is kedvez. Gondold at hogy miota vagy ilyen (ez most csak egy pelda lesz , de azert remelem erteni fogod a lenyeget) . Tegyukfel szakitottal a baratnoddel es ezert lettel letorve , keresd a megoldast erre (ez lehet a beletorodes vagy az "uj kezdet" ) . Kepzeld el az eletet egy olyan jateknak amit ki lehet jatszani happy end vegzodessel , sad story vegzodessel . Augy az is lehet mid ami velem van. Egy nap ugye 24 orabol all en pl 7 orat a suliman vagyok , hazajovok tanulok es lefekszek . Ennyi , igy sokszor azt sem veszem eszre hogy mar pentek van es eltelt egy het . Ez szerintem nem nagy baj mindenki atesik rajta , foleg az elet olyan szakaszaiban amiben "full routine" (ez azt jelenti hogy kb minden hete ugyanolyan mint a masik ) . Ilyenkor szoktak mondani hogy kell egy kis valtozas . Csak hajra !!! :)
2016. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!