Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted képvisel a Harry...

Szerinted képvisel a Harry Potter irodalmi értéket? Vagy jónak tartod? Indoklást is írjatok légyszi.

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Mindenképpen. Hiszen több generáció rengeteg embere imádja.

Kétségtelen hogy számtalan hibát vagy logikai bukfencet lehet felfedezni benne, de mégis könnyen magával ragadja az embert, egyszerű nyelvezetű, könnyen olvasható, a világa a néhány logikai hibától eltekintve részletesen felépített, a hangulata pedig tényleg varázslatos. Kicsit kiszakítja az embert a hétköznapokból, és őszintén, kell ennél több hogy egy könyv(sorozat) jó legyen? :D

2016. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
Igen. Nagyon sok gyereket vezetett vissza az olvasáshoz.
2016. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első, említenél pár logikai hibát?



Köszönöm, várok még válaszokat.

2016. okt. 15. 12:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ilyenekre gondolok, hogy Pl Fred és George rendszeresen bújva a Tekergők térképét hogy nem vették észre, hogy az öccsük állandóan valami idegen pasassal mászkál, sőt, egy ágyban is alszik vele? A harmadik részből ugye kiderül, hogy Pettigrew-t is jelezte a térkép, hiába volt patkány alakjában.


Vagy a Trimágus tusa második próbája, szerintem azt nem gondolta át eléggé az írónő, csak a bajnokok szemszögéből. De mindenki más, aki a lelátókra sereglett, gyakorlatilag egy órán át bámult egy üres tófelszínt :D

Valami olyasmivel esetleg kimagyarázható lett volna a dolog, hogy valami mágikus módon követték figyelemmel az eseményeket, de miután Dumbledorenak konzultálnia kellett a sellők főnökével, hogy kiderüljön mi történt a víz alatt, nyilván nem volt semmi ilyesmi, szerencsétlenek tényleg csak egy órán keresztül unatkoztak.


Vagy hogy Harry az ötödik részben az iskola felé utazva látja a thesztrálokat, azért, mert az előző rész végén látta meghalni Cedriket. De ez alapján már a negyedik rész végén, útban az iskolából hazafelé is látnia kellett volna őket, akkor mégsem történt meg.

2016. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, az elsőt már hallottam. Erre úgy hallottam, azt nyilatkozta Rowling, hogy Fred és George pont azért nem vette észre, amiért a másik több millió olvasó sem. :) Aztán lehet, hogy városi legenda.


A trimágus tusa még olyan, hogy arra azt mondom, nem logikátlan, csak Dumledore szar szervező, ilyen van a valóságban is. :) Én pl. voltam egy esküvőn, ahol olyan hangos háttérzene szólt, hogy semmit nem lehetett hallani. :)

2016. okt. 15. 13:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag már mind a többszáz logikai bukfencet kiszúrták, és el is küldték Rowlingnak, aki mindet meg is magyarázta. :D Kifejezetten kreatívan.

Szerintem a Harry Potter sorozat kivételesen jó, nem sok történetet olvasott el ennyi ember. Persze az olvasottság/nézettség nem jelent semmit, mert pl. az Alkonyatnak vagy a Szürke 50 árnyalatának abszolút nincs irodalmi értéke, sem tanulsága, sem logikája, csupán az emberek (főleg a nők) legáltalánosabb vágyaira és fantáziáira építkezik.

A Harry Potter ezeknél sokkal összetettebb, több évtizeden át írja le rengeteg szereplő múltját, jelenét, jövőjét, mindent és mindenkit kapcsolatba hozva egymással.

Ami a legjobban tetszik benne, hogy a HP könyvekkel az akkori fiataloknak együtt kellett felnőniük, mert az első rész többnyire vidám, humoros, kalandokkal teli, heppienddel végződik, a sorozat végére pedig lerombolják a fél világot és kinyírják a legmenőbb szereplőket. :D Minden rész kicsit sötétebb lett, mint az előtte lévő.

Ha jól tudom, akkor nálunk fejlettebb országokban még az ezeréves, elavult kötelező olvasmányok közé is bekerültek a Harry Potter könyvek. Ami nálunk is jó kezdeményezés lett volna, mert mindenki szívesen olvasta, és nem agyhalállal, vért könnyezve szenvedték át rajta magukat, mint pl. A kőszívű ember fiain, vagy a Légy jó mindhaláligon, amiket ma már csak az olvas magától, aki szándékosan műveltnek akar tűnni. Számomra ezek a művek azért nem képviselnek értéket, mert az újabb generációkból már senkit nem érdekel, senki nem érti, senki nem akarja olvasni, semmivel nem bővíti az ember tudását, és még csak fantázia sem kell hozzá, mert semmi különös nem történik bennük. Plusz semmilyen érzést, sem örömöt, sem bánatot nem vált ki senkiből, a Harry Potteren viszont minimum tízmillió ember sírta el magát. :D Számomra ez az érték.

2016. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Én szeretem a Harry Ppttert, de azért az általánosítást nem tartom helyesnek, szerintem nem volt nehéz a Kőszívű, kellett hozzá fantázia, szerettem benne egyesszereplőket (pl. Leonint vagy hogy hívták meg Ödönt), és többeket ismerek, akik szeretik. :)


Hol lehet Rowling válaszait olvasni?

2016. okt. 15. 17:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Imádom a HP-t, bár már 24 vagyok.

Vizsgáim előtt mindig megnéztem egy-egy részt, mert olyan jól kikapcsolt és imádom a szereplőket is :)

A lényeget az előttem szólók leírták, így nem ismétlem őket.

2016. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, csak senkit nem érdekelt, persze kivételek mindig vannak, 1-2 érdekesebb kötelezőt én is szívesen olvastam, de hiába jártam "elit" gimibe, még a stréberek sem rajongtak különösebben az akkori kötelezőkért. El lehet olvasni, el is lehet képzelni, meg is lehet írni belőle az esszét, de közel sem fog olyan nyomot hagyni senkiben, mint egy Harry Potter. :D Rajongó pedig senki nem lesz. 50% pedig már csak azért sem olvassa el, mert kötelező. De egy Harry Pottert senkire nem kéne erőltetni. :D

Nekem is tetszett annak idején pl. a Tüskevár, nem is egyszer olvastam el, A Pál utcai fiúkat is szerettem, sőt, még az Egri csillagokat is. De most szórakozásból nem ülnék már le egyiket sem elolvasni, de még filmben sem nézném meg, és nem Pál utcai fiúk-jeleneteket emlegetünk fel nevetve a barátaimmal, hanem például HP párbeszédeket. :D

Ezért hangsúlyoztam, hogy SZÁMOMRA ez egy könyv értéke.

2016. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én imádtam a Pálutcait, és a bátyám meg Jókait, de nem vitatkozni jöttem ide, csak oylan erős kijelentéseket teszel. Én nagyon szeretem a HP-t, de rajongónak nem nevezném magam. Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 16. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!