Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért néznek úgy egy jól...

Miért néznek úgy egy jól öltözött emberre a tömegközlekedésen, mint ha a Marsról jött volna?

Figyelt kérdés
Én külföldön élek,de ha Budapesten vagyok akkor tömegközlekedem autó hiányában. Azt tapasztalom hogy úgy szoktak nézni rám, mint ha valami "ismeretlen" lennék. Ez főleg a M3 vonalára igaz és néhány busz és villamosjáratra. Szerintem látszik rajtam hogy "külföldi" vagyok, mert sokkal drágábban és igényesebben vagyok felöltözve(kalap,selyemsál,beszárított haj,igényes kabát). De még az ellenőrők is bunkók velem az eddigi tapasztalataim alapján. Ahogy beérek a belvárosba és átszállok más járatokra picit javul a helyzet(keveredek a külföldiekkel ott).
2016. nov. 8. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

"kalap,selyemsál,beszárított haj"


Talán azért,mert b*zi vagy...

2016. nov. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Me' itten mindenki csóró,azé'.
2016. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Nő vagyok!
2016. nov. 8. 16:01
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ismerős a dolog... (Németország) De képzeld csak bele magad a helyükbe; A legtöbben halálra dolgozzák magukat azért, hogy egyáltalán legyen mi az asztalon. Nekünk ezzel nincs problémánk és az meg is látszi rajtunk...
2016. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Én szeretek elegánsban lenni, de ha esetleg olyan dolog van a munkásruhát is buszken felvallalom, ekkor is megneznek, meg akkor is.. azert mert "mas" vagy mint a tomeg
2016. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár én teszek rá, hogy ki milyen ruhában van, de két dolog lejön a kérdésedből:

1. Te nagyon fontosnak érzed azt, hogy hogyan öltözködsz. Ezért szerintem nagyon figyeled, ki néz meg, ezért érzed úgy, hogy sokan megnéznek.

2. Nem feltétlenül azért néznek meg, mert jól öltözött vagy, hanem azért, mert az itteni átlaghoz képest kirívóan.

2016. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

1. A dekoratív nőket mindenki megnézi.

2. Ha direkt kihívóan öltözködsz, akkor mit csodálkozol?

2016. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy kihívó lennék, szerintem sokkal jobban öltözött vagyok mint a metró közönsége ezért bámulnak meg ennyire. Az igaz, hogy aki jól öltözött és igényes az autóval jár. Volt már olyan hogy az ellenőr majd összeropantotta a nemzetközi diákomat, mert nem értette melyik országból van. Ott felment bennem a pumpa, ha összetöri akkor bemegyek a követségre.
2016. nov. 8. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem jobban öltözködsz, hanem drágábban. Óriási a kettő között a különbség.

A tömegközlekedésen szinte mindenkit megnéznek. Felmentem vidékről és engem is megnéztek 1-2 napig. Igazából nem azt nézik, hogy miben vagy, hanem azt, hogy viselkedsz. A leírásodból úgy tűnik, hogy többnek tartod magad a többi utasnál és ez bizony lejön a mozdulatokból, nézésből.

2016. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kihívóan, kirívóan. Nagyon nem mindegy. Az elegáns öltözködés nem feltétlenül feltűnő is egyben, sőt...
2016. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!