Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben tényleg jobb...

Ilyen esetben tényleg jobb megoldás lenne a távoktatás? Egyszerűen nem birom az egyetemi életet.

Figyelt kérdés

Vidéki lány vagyok, ez az első évem az egyetemen.

Régebb persze eljárkáltunk ebbe a városba 'kirándulás' képpen, de nem ismertem jól a várost.

Az első hónap azzal telt el, hogy térképpel a kezemben kerestem az óráim helyét. Minimum másfél órával korábban kell kelnem, hogy odaérjek időben. Reggeltől délután 4ig órán vagyok, egy nap pedig este 8ig. Szóval miután hazérek és kaját csinálok este van, és még nem is rendeztem el magam, tanulásról ne is beszéljünk.

Mivel mindig korán kelek és elfáradok egész nap, semmi energiám tanulni, sőt, az se ér sokat, hogy órán vagyok.

Az egyetemet nem kell fizetnem, de albérletben vagyok 3 lánnyal, egy szobában. Sajnos külön szobát nem tudnék egyedül bérelni, nagyon magasak az árak.

A másik dolog, hogy folyton zavarnak, hangosan hallgatják a zenét, egyiküknek sem fordul meg a fejében a füllhallgató, vagy amikor én már aludni akarok, órákig ég még a villany.


Szórakozni se időm, se kedvem. A barátommal szoktam elmenni bulizni, mivel ő nincs itt, nincs is miért ilyen helyre járkálnom, vagy az úgynevezett 'egyetemi életet élni' és összevissza d-gni. Az ebéd szinte minden nap kimarad, reggelire valami kis gyümölcs, aztán itthon a vacsi és kész. Fogytam is vagy 3 kilót. :(

Ezek miatt arra gondoltam,hogy teljesen felesleges itt ülnöm, köteg pénzeket kiadnom az albérletre, és a minden héten szükséges zsebpénzről ne is beszéljünk. Kiszámoltam, és kb dupláját dobjuk ki igy, mintha távoktatáson fizetném a sulit.

A mellett, pedig lenne alkalmam különböző képzésekre is járni, pl fotós képzést nagyon szeretném, de igy semmi időm, és ha háromnál több alkalmat hiányzom, kidobnak.

Csak nem tudom hogy működik és hátrány-e a távoktatás valamiben? Ti mit gondoltok? 19L


2016. nov. 9. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha messze is van és sokat tanulsz és pláne nem is szereted akkor mi a qu..va életbe kezdtél bele az egészbe?
2016. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó,hogy nem szeretem amit tanitanak, egyszerűen nem birom ezt,hogy minden nap ennyire lefáradok és nem tudok normálisan tanulni sem, enni sem. Le szeretnék diplomázni nyilván, azért jelentkeztem egyetemre...
2016. nov. 9. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor azt nem értem hogy mégis ilyen tapasztalt körülmények között miért próbálkozol még egyáltalán? Egyértelmű h ilyen fáradtsággal nem fogsz lediplomázni ami a te esetedben még 3-4 év. Hagyd ott az egészet a francba...
2016. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Öhm... melyik város az, ahol térkép kell az egyetemi épületek felkutatásához?


Tudomásom szerint ezek egy kupacon vannak egy campus nevezetű területen, így a várost nem is kell egészében ismerni, elég a campust, na meg az odavezető utat. Egyébként meg a jó katona mindig előre felderíti az ellenséges területet, ha ezt megtetted volna a félév elején, most nem tévednél.


A többit megértem, de a távoktatás olyan szempontból nem szerencsés, hogy a gyakorlati órákon hasznos ott lenni, mert nagyban segítik a tananyag megértését, szóval egyedül valszeg többet szívnál vele.

2016. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Erdélyben vagyok, sajnos itt össze vissza vannak az órák, a város egyik szélétől a másikig és van hogy egy nap van mindkét helyen.

Utolsó, igen ez is bizonytalanit el, hogy mi van, ha úgy sem jó :(

2016. nov. 9. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy Erdélyben, az más, azt a rendszert nem ismerem.
2016. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod csinálni magát a képzést, akkor kitartás, meg fogod szokni ezt a tempót (tapasztalat :D ), és állj a sarkadra, a lakótársaidat told le szépen, hívd fel a figyelmüket a fülhallgató és az olvasólámpa hangulatjavító hatásaira. (nem értem egyébként hogy lehetnek ilyen bunkók, négy éve élek kollégiumban de ha valamin, akkor ezen mindig sikerült megegyeznünk). Illetve lehet kapni (vagy csinálhatsz magadnak) kis szemtakarót alváshoz, nekem is van, picit kényelmetlen, de nagyon hasznos :) A reggeli-ebéd-vacsi kérdésről nem tudok nyilatkozni, mert én sajnos alapból nagyon rendszertelenül eszem, és ez az egyetem alatt nem változott. Esetleg kolin gondolkoztál? Ott hasonló körülmények között lakhatsz, csak tizedennyiért.

Az "egyetemi élet"-ről annyit, hogy az első félévben én is borzasztó magányos voltam, aztán kiderült, hogy nem csak iszunk-hányunk-belefekszünk emberek léteznek, a vizsgaidőszakban eléggé összekovácsolódott a csoportunk, és megismertem hozzám hasonló, csendesebb embereket, akikkel el tudunk járni beszélgetni, kávézni, sörözgetni.

A fáradtsághoz pedig alkalmazkodni fogsz, hidd el, csak át kell esni a holtponton. Tudom, miről beszélek, mert az elejétől kezdve muszáj volt félállást vállalnom suli mellett, és voltak napok, amikor azt hittem, hogy ki se bírok mászni az ágyból, vagy hogy jobb lenne meghalni, de belejöttem. Gondold el, ha képes vagy ráállni egy pörgős életvitelre, mekkora előnyben leszel a többiekhez képest!

Kitartás!

Egy pesti egyetemistatársad :)

2016. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!