Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, hogy nekem csak vezetékes telefonom van?

Figyelt kérdés

Amikor a kollégáim vagy bárki elkérik a telefonszámomat, akkor csak néznek, hogy miért vezetékes telefonszámot mondok. Hát azért, mert nekem nincs mobiltelefonom, én csak úgy a levegőben nem vagyok elérhető, csak úgy ha van egy vezeték, amin keresztül közlekedhet a hívó üzenete felém.


Amúgy itthon két vezetékes telefonunk is van. Az egyik az enyém és a testvéremé, a másik a szüleimé.


20 éves vagyok. Internet hozzáféréssel egyébként rendelkezünk, de vezeték nélküli telekommunikációval nem.


2016. nov. 17. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából senkit sem zavar, csak meglepődnek, mert manapság a legtöbb embernek van mobilja.
2016. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a meglepetés az oka. A hetven éves múlt rokonomnak is van. Persze biztosan van olyan öreg, akinek nincs, de a 20 éves korosztálynál teljesen természetes a mobil, és ezért igen, meglepődnek. Ráadásul hasznos is: elég arra gondolni, hogy bármilyen baj, probléma esetén azonnal tudsz telefonálni.
2016. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Menő
2016. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is valahol tök menő!

Nekem egy ezer éves kis Nokiám van,de néha az is sok.

Tök gyépé,amikor a sok függő le nem száll egész nap az okostelefonjáról.

Drót a fülében,aztán majd jól elüti valami mentő a zebrán a gyökér mobilzombit XD

2016. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert bármelyik mobilszolgáltatónál a vezetékes hálózatba indított hívás percdíja a legdrágább.

Plusz azért, mert azon ugye csak akkor ér el, amikor otthon vagy és lehet olyan helyzet, amikor sürgősen el kéne érnie.


Egyébként értem az ódzkodásod, de ez akkor lenne korrekt, ha te is csak olyanokat hívnál, akiket elérsz vezetékesen.

Egy feltöltős kártyát telefonnal kihozol 5000 Ft-ból, és ha te nem hívsz senkit, akkor nincs több díja évi 3000-es feltöltésnél.


Egyáltalán vezetékes telefonod is minek van?!

Mi az, hogy egy vezetéken érnek el, akár a világ másik feléről is?


Csak a levél, a személyes találkozás és a lovasfutár vagy a galambposta elfogadható!Ha már különc vagy akkor csináld komolyan!

2016. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"csak úgy ha van egy vezeték, amin keresztül közlekedhet a hívó üzenete felém. "


"vezeték nélküli telekommunikáció"


Ezek a megfogalmazások... Atyaisten.

2016. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy az zavarja az embereket, hogy nincs mobiltelefonod, hanem az, hogy az írásképed alapján igen esélyesen egy sznob liba vagy.

Egyébként a hívó fél üzenete az éterben is elközlekedik hozzád, nem kell hozzá vezeték. Mer' amúgy nem maga az üzenet közlekedik a kis lábacskáin.. Azt ugye tudod?

2016. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát én naponta 10-20-50 hívást bonyolítok munkától függően, és ha csak tehetem akkor a hívott fél mobilszámát hívom és nem a vezetékest.


Egyszerűen úgy vagyok vele, hogy mobilon az emberek 90%-a könnyebben elérhető, jobban észreveszi a hívást, visszahív, stb. Valahogy személytelenebbnek érzem az egészet vezetékesen.


Másrészt meg miért is csodálkozol? Manapság az emberek 99%-nak van mobiltelefonja, ilyen szempontból valahol vicces, hogy még neked áll feljebb.


Ráadásul van egy csomó eset, amikor jó ha azonnal elérnek. Mi is mindig telefonálunk ha megyünk kajálni, sokkal egyszerűbb összeszedni úgy 5-8 embert. Vagy ha valaki késik, vagy el kell valamit intézni,k akkor is azonnal elérnek.

2016. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem megfelelő és kielégíti az igényeimet a vezetékes telekommunikáció egyenlőre. Amint változnak az igények, ezt felválthatja a vezeték nélküli telekommunikáció az életemben. Hogy ez a változás mikor következik be, nem tudom. Az is lehetséges, hogy addigra már telepatikus telekommunikáció lesz az emberek között, és nem lesz szükség a vezeték nélküli telekommunikációra.
2016. nov. 18. 07:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
jesszusom... igen, kérdező, te különb és értékesebb ember vagy attól, hogy nincs mobiltelefonod...
2016. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!