Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy furán...

Miért van az, hogy furán néznek rám az emberek?

Figyelt kérdés

Nem értem mit kell rajtam annyira nézni. Például ma is ültem a kocsiban,megálltam a pirosnál és a mellettem lévő buszra felnéztem, két ablak mellett ülő pedig nézett rám,legalábbis azt hiszem rám néztek. Kb egy hete meg az orvosi rendelőben voltam,megálltam a falnál két sráccal szemben,azok meg olyan furán néztek rám és összesúgtak. Nagyon zavarba hoznak és frusztrálnak az ilyen helyzetek. Érzem magamon az emberek tekintetét,azt hogy összesúgnak és nevetnek. De miért? Tényleg nem értem. Nem nézek ki furán,átlagos vagyok. Mondjuk van 1-2 haragosom,akkor lehet,hogy azok feltettek rólam képeket valahova és felismernek az emberek? Mondjuk nem vagyok biztos benne,hogy idáig vetemednének,de nem lehet tudni. Mindenesetre ráfeszülök ezekre a dolgokra,mert nagyon zavarnak. Sokszor kattog rajta az agyam,hogy vajon miért nevettek rajtam,miért néztek rám olyan szúrósan. Szerintetek mi lehet a háttérben?

26/f



2016. nov. 23. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van sokszor, nem kell vele foglalkozni.

Pedig én sem öltözködöm furcsán, a hajam sem ad okot közszemlére -bár ha fúj a szél sokszor kell igazgatnom.

Múltkor bevásárolni voltam és busszal mentem haza, kb úgy néztek rám, mintha atomfegyver lett volna a táskában...

Nagyon idegesítő, de nem lehet vele sokat kezdeni; már gondoltam veszek egy pólót, amire rányomtatom, hogy nem a Marsról jöttem. :D


Mellesleg lehet, hogy nem rólad folyik sokszor a sugdolózás csak nem akarják, hogy más is hallja.

2016. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De velem állandóan ez van. Néznek rám és elvigyorognak,meg nevetnek. Ráadásul mindig eszembe jut,hogy esetleg a rosszakaróim kiposztoltak rólam egy képet valahova. Mindig rettegek attól,hogy közröhej tárgya leszek. És nagy frusztráló,ahogy néznek és nevetnek. Ráadásul nálam ez komoly stresszhelyzet. Amikor hosszasan néznek rám,elkezdem tapogatni a nyakam és a csuklóm és érzem,hogy az egekbe szökik a vérnyomásom és úgy izzadok,mintha szaunában lennék. Nagyon rossz érzés,de lehet,hogy csak túlreagálom vagy bemesélem magamnak.
2016. nov. 23. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ez Szociális fóbia lehet:


A szociális fóbiában szenvedő egyén emberek között nagyon bizonytalannak érzi magát, retteg attól, hogy kínos helyzetbe fog kerülni. Úgy érzi, hogy mindenki őt figyeli, és minden reakciója jól észrevehető. Pedig a valóságban csak ritkán láthatóak a tünetek: arca elvörösödik, szívverése felgyorsul, remeg, izzad, szédül, izmai megfeszülnek, a szája kiszárad, hideg vagy meleg hőhullámok érik. Egyéb tünet lehet továbbá beszédnehézség, émelygés, gyomorpanaszok megjelenése. A beteg fantáziájában eltorzítja az egész helyzetet, és jellemzően úgy gondolja, csakis ő kerülhet ilyen kínos szituációba, és ezeket a gyötrelmeket egyedül ő éli át. Mindennapjai pszichésen kimerítik, főleg ha emberek között kell lennie (pl.: munkahelyen, hivatalos helyiségekben).


Legtöbbször a nyilvános beszédtől és a közös étkezéstől való iszony formájában jelentkezik. Ezeken kívül is számos specifikus megnyilvánulása létezik, például a betegnek félelmet okoz a nyilvános szereplés, a nyilvános mosdó használata, a bemutatkozás, a telefonálás, az elpirulás, az izzadás, a megszólítás, a másokkal történő beszélgetés, látogatók fogadása, a mások általi megítélés, mások előtti írás, a felelés, a vizsgázás. A szorongás mértéke kiterjedhet az orvossal való találkozásra is, így nehezítve a kezelést.

(Wikipédia)

2016. nov. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%

Ez azért van mert mélyen gyűlöletet érzel magad iránt.

Akik néznek, észrevettek téged, s nem átnéztek rajtad.

Akik nevetnek rád, azoknak szimpatikus vagy, de te ezt nem így fogod mert, mert hányingered van magadtól és pluszban üldőzési mániád.

2016. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok bocsi h ide írok én napokotta ugyanezt érzem lehet ez azért mert régen csufoltak a suliba

Párom megcsalt mert jobbat talált?

2022. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!