Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem népszerűbb itthon a...

Miért nem népszerűbb itthon a délies, latin kultúra?

Figyelt kérdés

Főleg a zenére gondolok ezalatt, de más területre is igaz. Benyomnak a rádiókban néha egy-egy Enrique Iglesias vagy Alvaro Soler számot és rengetegen ezt hallgatják, szeretik, a listák élére kerülnek elég hamar. Viszont kb ebben a két előadóban ki is merül a kínálat. Nos, aki kicsit is ismerős a latin-amerikai zenei világban, tudja, hogy vannak még tehetséges előadók, akik Amerikában már befutottak (pl Chino y Nacho, CNCO, Maluma, Ricky Martin), őket hogyhogy nem ismeri senki sem Európában? A spanyol rádiókban még találni morzsákat belőlük, de az igazán nagy slágereik ott is kimaradnak.

Direkt csinálják, mert ha bevezetnék ide a latin-amerikai zenét, az kiütné a helyéről a hazait? Ha megsiemrnék az emberke, kevesebb hazai zenét hallgatnának? Tudom, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, de azt hiszem, az elsőként említett két előadóra is azért akkora a "kereslet", mert ez általában tetszik az embereknek. A másik 4 előadó pedig fikarcnyit sem rosszabb a másik kettőnél és Amerikában mind toplistákat vezetnek folyamatosan.

Már arra gondoltam, csinálok hobbiból egy ilyen zenéket népszerűsítő oldalt (párom webfejlesztő :D), hogy mások is megismerhessék a bulizós, laza latin-amerikai zenét és ne csak éjjel-nappal ezt a két számot nyomják mindenhol Európában.


2016. dec. 7. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ételeik elmennek, de munkamoráljuk és cigányos életmódjuk (utcán gitározás, stb. ) engem taszít. A zenéjüktől sem vagyok elájulva. Egy barátom sem.
2016. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Épp ezért írtam, hogy nem mindenkinek tetszik ugyanaz, de átlagban az embereknek tetszik, különben a rádiók nem nyomatnák éjjel-nappal annak a két előadónak a számait, meg nem osztogatná meg őket facebookon minden 3. ismerősöm...

Egyébként pl az én barátaimnak fogalma sincs, hogy oda vagyok az ilyen zenéért, kb egyedül a párom tudja, holott egész nap megy valamelyik a gépen, a kocsiban vagy a telefonomon. :) Nincs akkora divatja ennek, hogy hangot adjak neki, pedig közben meg látom, hogy az emberek hallgatják.

2016. dec. 7. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ricky Martin közel annyira ismert, mint Enrique Iglesias. :)

Azért nem nyomatják, mert a legtöbb latin egyhangú és a hazai fülnek unalmas. Valószínűleg ők ugyanezt gondolnák a mi alter zenekarainkról.

2016. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az érdekes, hogy én is azt gondolom a magyarról, hogy unalmas. :D Ugyanolyan sablonos, mint a dél-amerikai. Sőt, sok osztrákot hallgatok a rádióban (sajnos), az is ugyanolyan sablonos. De ha már egyszer olyan, legalább lehessen rá jól táncolni meg szórakozni. Egy fél órás latin zene hallgatás nálam pl felér egy nyugtató kúrával.
2016. dec. 7. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!