Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó ember egy nagy csoportba tömöríti a serdülő korosztályt?

Figyelt kérdés

Most a negatív értelemre gondolok. Rossz olvasni, hogy az átlag vélemény az a: "buta tinik". Rendben van, hogy tapasztalatlanok, de nem buták. Az életben sem. Ez olyan, mintha egy ember életében először kipróbálna sielni. Tapasztalatlan benne, de ez nem jelenti azt, hogy nem jó benne, vagy hogy ne tudná hogy kell. Egy tini is lehet nagyon okos az élethez, és rengeteg kivétel van az ilyen kamaszból. Ráadásul mi felnőttek sem vagyunk szentek. Sokszor ugyanolyan, sőt rosszabb problémákkal küszködünk. Azt is sokszor látom itt, hogy a tini párkapcsolatok kategóriában sokan kiöntik szívüket és aztán kapnak olyan választ, hogy ezek még nem igazi érzelmek, meg még kicsi vagy ehhez, ráérsz ilyeneken gondolkodni, és a kedvencem: Hagyd a szerelmet menj inkább babázni. (Mondják ezt egy 13 éves lánynak)

Nem tudom hogy esne bármelyik felnőttnek, ha a párkapcsolati problémáit lenéznék, semmibe vennék, és segítő tanács helyett még rúgnának egyet rajta. Nektek mi a véleményetek a tinikről, vagy erről amit mondtam? 31/N



2016. dec. 10. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

''és a kedvencem: Hagyd a szerelmet menj inkább babázni. (Mondják ezt egy 13 éves lánynak)''

1.)Akárhogy is nézzük egy 13 éves lány az még gyerek egy 13 éves teljesen máshogy gondolkozik mint egy 15-16 éves lány

2.)100% hogy nem tart sokáig

3.)Szerinted hogy érezné magát egy 13 kislány mikor szembesül azzal a tudattal hogy akit ő szeretett többé nem szereti és ez akar ki hathat a jövőjére pl: Pannát elhagyta a Pistike, Panna nagyon rosszul érzi magát és saját magát okolja ezért, Panna nem eszik semmit egész nap szomorkodik, Panna nem szereti magát, Panna csúnyának látja magát, Panna elkerüli az embereket, Panna szeretethiányos lesz , Panna vágdossa magát, Pannának nem megy a suli, Panna iszik, Panna cigizik, Panna öngyilkos lesz

Vége.

2016. dec. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
1-es, ezzel szemben ha itt páran belerúgnak mégegyet, mindjárt mennyivel jobb lesz a helyzet, ugye?
2016. dec. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egyre inkább így van, de miért is? Talán amiatt, hogy nagyon sokan tényleg ilyenek. Elég látni őket az utcán, a buszmegállóban, a plázákban. Néha belehallgatni a beszélgetéseikbe.

Persze, hogy nem egyformák, de az emberek általánosítanak. A legtöbbször, majdnem mindig. Kicsit olyan ez, mint amikor valaki lát egy színdarabot, és ezzel eldönti, hogy egyet látott, akkor mindet látta.

A tini párkapcsolatokról, úgy őszintén szólva nem sokat tudok, én későn érő típus voltam, annyi idősen nekem a szerelem max. egy filmes vagy könyves fikcióként jelent meg. Meg annyit, hogy körülöttem páran olyanok voltak, mintha sokszor nem lettek volna jelen, csak fizikailag. De ettől még nem gondolom, legalábbis én, hogy a tinikori szerelem komolytalan lenne. Sajnos mások már nem így állnak hozzá. Egy tizenhárom éves ahhoz tényleg gyerek, hogy későig kimaradjon meg ágyba bújjon egy ellenkező neművel, de ahhoz nem, hogy álmodozzon a szerelemről vagy, hogy felfedezze, hogy érdeklődik a másik nem iránt.

Remélem, nem írtam sületlenségeket. És egymásnak ellentmondó dolgokat.

2016. dec. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Miért van az, hogy egy csomó ember egy nagy csoportba tömöríti a serdülő korosztályt?"

Az emberek majdnem mindent csoportokba rendeznek és ez igaz a korosztályokra is. A tinik buták, az egyetemisták mind egész nap piálnak, a pályakezdők nagyképűek és bénák, a jómunkásemberek és építkezésen dolgozok isznak és a nők után fütyülnek és így tovább.


"Rossz olvasni, hogy az átlag vélemény az a: "buta tinik". Rendben van, hogy tapasztalatlanok, de nem buták. Az életben sem."

De, buták. Főleg, az életben. Nem arra gondolok, hogy nem jók földrajzból vagy töriből, hanem egyre több fiatalnál hiányzik az alapvető logika és a gondolkodni akarás. Persze, régebben is voltak átgondolatlan fiatalok, de azért a mostani helyzet erős. A PISA teszt sem véletlenül hoz ki egyre durvább eredményeket.


" Egy tini is lehet nagyon okos az élethez, és rengeteg kivétel van az ilyen kamaszból."

Így van. De mindig általánosítanak. Ha a kamaszokról beszélgetnek az emberek, akkor nem a néhány kivételre gondolnak.


"Ráadásul mi felnőttek sem vagyunk szentek."

Bizony ám... És azt sem szabad elfelejteni, hogy kiknek köszönhető mindig az új generáció.


A helyzet az, hogy rengeteg buta tini van és rengeteg buta felnőtt. Mint értelmileg, mint érzelmileg. Ha nem lenne különszedve a felnőtt és tini kategória, a kérdések többségét el sem lehetne különíteni. Egyszerűen rengeteg felnőtt megragad a tinikorban.

2016. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés kivétel van. De a legtöbb tényleg nagyon buta és éretlen.

Egy 13 éves lány még nem tudja felfogni érzelmileg, hogy mi a szerelem.

Én sem babáztam már 13 évesen, hanem rengeteget olvastam, amit manapság a legtöbb tini utál, vagy unalmasnak talál. Könyv helyett állandóan a telefont simogatják, még a suliban sem tudják lerakni, mindig az a fontos, hogy egy újabb képet tegyenek fel facebookra, meg az összes többi ilyen hülye magamutogatós oldalra, aztán hadd örüljenek a sok like-nak.

Hiányzik belőlük az alapvető érettség és műveltség, arról nem is beszélve, hogy nagy részük nem tud helyesen leírni egy mondatot se.

És arra nem jönnek rá, hogy csak olvasni kellene, akár csak egy szórakoztató könyvet, semmi mást.

2016. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Azt én is látom, hogy nem fényes a helyzet. De a múltkor beszéltem egy barátnőm lányával, aki most 15 éves, és kicsit megdöbbentett, hogy felnőttek és tinik részéről is elég szélsőséges példákat hozott. Nem ismertem ezt az oldalt, ő mesélt róla, és kíváncsiságból körülnéztem. Én is láttam amiről ő beszélt, az az amiről most mi beszélünk (felnőttek hozzáállása tinikhez). Ám mesélt egy ismerőséről aki meg 12 évesen bulikba jár. Olyat is mondott, hogy felment egy oldalra, ahol ismeretlenekkel lehet beszélni, és valaki lehordta, hogy ő milyen buta. Pedig a beszélgető partner elvileg egy 19 éves volt. Nyilván azt mondtam neki felejtse el az ilyen oldalakon való lógást, de elgondolkodtató, hogy a net mennyire álcázni tudja az embereket, és felnőtt gyermek egyaránt felelősségtudat nélkül írkál amit akar.
2016. dec. 10. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!