Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Piriiiii kérdése:

Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 04:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szempontból. Szomorú, ha annyira rossz már egy embernek, hogy öngyilkosságig fajul az élete, filozófiai szempontból viszont a szabadság legmagasabb fokú megnyilvánulásának tartom.
2016. dec. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első összefoglalta.

Schopenhauer is hasonlóan gondolkodtt.

Tudsz angolul, ezt ajánlom figyelmedbe "The school of life - Suicide" [link]

És persze ott van a másik oldal is, a pszichológusi rész. Kissé dramatizálva, de a Kávészünet Pszichológussal csatorna is foglalkozott a témával.


Személyesen egy lehetőségnek tartom, de a felelősség éreztem visszatart. Bár a CSOK és az ingatlan ár emelkedés miatt nagyjából mögölt az állam - szóval egyre sűrűbben gondolok rá.

2016. dec. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
10%
Sajnalom azokat az embereket akik ennyire kétségbe esnek és kiábrándultakka válnak az életükben, hogy öngyilkosnak lesznek.Helytelennek tartom, mert mindig van kiút! Igaz ehhez szemlélet mód váltásra van szükség. Nekem sokat segít a Biblia napi olvasása abban, hogy kiegyensúlyozott legyek. /Pl 3: 5,6 verse/
2016. dec. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Lúzerek csinálják.
2016. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Akik komolyan öngyilkosságon gondolkodnak, azok segítségre szorulnak. Egyedül nem tudják megoldani a problémájukat, teljesen kilátástalan az életük. Akik nem éreztek ilyet, azok valószínű sosem fogják megérteni ezt az egészet. Egyáltalán nem tartom helyesnek (már), de nem ítélem el őket, mert én is gondolkodtam hasonlón.
2016. dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

A segítségről annyit, hogy 8 éve keményen dolgozom és nem költök hülyeségekre, vagy luxus termékekre, nem voltam nyaralni és még a gyógyszereken is spóroltam, amikor komoly beteg voltam, hogy legyen pénzem egy lakáshitelre.


Erre jött a CSOK és 40%al emelkedett fél év alatt az ingatlan ára. Ez engem évekkel vetett vissza, nagyjából 5 évnyi munkám lenne ezt a mennyiséget megkeresni.


AIRBNB miatt az albérletek ára is drága lett. Persze a fizunk hangyakukinyit sem nőtt.


Jövőre újabb ingatlan áremelkedés várható. És újabb CSOK és újabb párttagoknak kedvező mutyizások. Én 2 gyereket akartam egyszer. De a Családi Otthonteremtési Kedvezmény miatt nagyon úgy néz ki, hogy 45 leszek, amikor újra gondolkodhatok azon, hogy végre kidolgoztam magamat és van annyi pénzem, hogy bevállalhassak egy kölköt.


Ennyit a reményről és ennyit arról, hogy van jövő.

Idén 1x kíséreltem meg és minden második nap gondolkodom rajta komolyan, hogy meg kéne tenni.


Jól jönne a segítség. Persze. Könnyű mondani úgy, hogy neked még van miért élned. Főleg, hogy egy pszichiáter annyiba kerül, hogy nem tudom megfizetni, miközben a jövőmre akarok félretenni pénzt, aminek semmi értéke nincs lassan.


Szóval mondjad a sok maszlagot, hogy a rossz és az ostoba, meg szerencsétlen, elmebeteg és hasonló szavakkal illetett embereknek vannak csak ilyen gondolatai. Jelzem, hogy MSC-s mérnökkel van dolgod, aki átlag feletti bért kap és gondja van a jövővel, mert nincs arra, hogy hitelt indítson.


Úgyhogy ja. Add ki a halott nagyanyád házát a minimálbér feletti áron, had legyen még kevesebb szegény ember, akinek nem lesz jövője, de te majd profitálhatsz a halottaidból.

2016. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Próbálj abban örömet találni amit el értél. Szorgalommal és kitartással érted el. Miért ne lennel már ezért boldog? Nem fog állandóan az fájni amit meg nem értél el. Ne arra koncentrálj amit nehéz elérni hanem arra amit már el értél és büszke lehetsz rá. Kereszteny vagyok, nagyon sokat segít az, hogy tudom, hogy Isten törődik velünk, kérlek olvasd el ezeket a Biblia verseket talán segít a szemléletmód váltásban s erőt ad. Zsoltárok 50:15, 36:9, 1 Peter5:7.
2016. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

er hth

Engem piaristák vertek tanítás képpen, nekem a kereszténység mást jelent, mint neked. Idézhetsz (zsinatok halmai által) hamisított szentírást, nem ér többet, mint egy Coelho generátor.


#Próbálj abban örömet találni amit el értél.

Elértem, hogy idegi összeroppanást kaptam és fizikai jelei vannak annak, hogy túl sokat töltök munkával. Kibaxott sok örömet jelent, miközben látom, hogy aki nem dolgozik semmit, csak a halott nagyanyjának a lakását kiadja, többet keres, mint egy kutatás-fejlesztésben dolgozó.


Amit szorgalommal és kitartással értem el, tudod mit ér?

Azt, hogy újabb 5 évig nem lesz pénzem gyereket vállalni és amit beterveztem meg kell hogy szakítsam. Én nem fogom egy koszos albérletbe megszülni a gyerekemet, amikor az egyet jelent a bizonytalansággal. 1.5-2x árakon fut az albérlet egy év alatt. Ha ez folytatódik, lassan magnak nem fogok tudni kaját venni. 180 000 / hó egy garzonért. Közben 3 év alatt kaptam 20 bruttó emelést.

El van baszva a világ és a rendszer. Szorgalmas voltam. Van mérnöki diplomám. Itthon ebből nem lehet megélni.


Értem, hogy kedves próbálsz lenni, de ellenkezőjét éred el.

Én meg hülye vagyok, hogy nem mentem még külföldre dolgozni és nem hagytam itt ezt a koszos magyar xarfészket, amiért nem érdemes élni.

2016. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!