Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
8. Éve tanulok angolt (8.os vagyok), milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom? Sokan mondják, hogy a németet ne, mert angol után lehetetlen. Mások az ellenkezőjét állítják. Németet, olaszt, spanyolt, latint és franciát lehetne. Olyan nyelvet szeretnék, amit a későbbiekben használni is tudok, ezért gondolok a németre. Mit.gondoltok erről?

2017. jan. 15. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanebben a helyzetben voltam mint te. 8 évig angolt tanultam heti 5 órában és mondták, hogy álljak neki a németnek is. Szerintem angol után az elején bonyolultnak tűnhet, de én nagyon megszerettem a nyelvet. Ami még pozitív, hogy itt Magyarországon a némettel mész a legtöbbre. Szóval szerintem a németnek állj neki.

Sok sikert! :)

15 lány

2017. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Angol utan tenyleg eleg nehez a nemet (sajat tapasztalat), en a helyedben a franciat valasztanam. Nekm az tetszik is, erdekelne is, meg ugy gondolom, hogy itt Europaban lehet is hasznat venni, meg nem beszelik annyian, mint a nemetet. Szemelyszerint en a nemettol rosszul vagyok, pedig azt tanulom. Amig irasban kell vele dolgozni, addig oke, de ha hallgatni kell....a gyomrom is felfordul :D
2017. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én általánosban 4.-től 8.-ig angolt tanultam. A gimnáziumban német spec. nyelvi osztályba mentem, ahol 2.5 év alatt úgy felkészítettek, hogy elsőre meglett a német középfokú nyelvizsgám. Egyáltalán nem volt nehéz németet tanulni az angol mellett, azt hozzáteszem, hogy első éveb heti 8 óra német volt, mellette kisebb óraszámban rendszeresen angol is. Ha én most nekiállnék akkor 3. idegen nyelvnek a spanyolt választanám, azzal is rengeteg helyen lehet boldugulni.
2017. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Van benne valami hogy angol után nehezebb németet tanulni(bár én fordítva tanultam),de egyáltalán nem vészes, és nem is olyan nehéz ahogy sokan állítják.És azért is a német mellett állok ki, mert szerintem Magyarországon többet tudsz kezdeni vele, mint egy olasszal vagy egy spanyollal.(annak ellenére hogy ez a két nyelv nagyon bejön nekem)Meg plusz ha esetleg az osztrák határ közelében élsz akkor mindenképpen németet.Ja és ugye angol után könnyebb lenne németet tanulnod,hiszen mindkettő germán eredetű nyelv,nem latin mint a többi felsorolt,és ráadásul a francia nehezebb mint a német.De persze ha valahol a jogok területén szeretnél elhelyezkedni(ügyvéd,bíró,jogász) stb. akkor viszont a francia kell.De persze ahogy már kifejtettem a németet ajánlom,de persze a te döntésed :) Sok sikert a választáshoz!
2017. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ment mindenkinek a felpontozás. Így hallásra tényleg fura a német, olyan hadarós vagy nem is tudom. De túl sok a pozitívuma, így szerintem a németet választom. :) Később pedig tanulok majd még egy nyelvet. Próbálok majd szorgalmasan tanulni, hogy ne legyen gond. Várom a további válaszokat is.
2017. jan. 15. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!