Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy valószínűleg sosem lehet belőlem autóversenyző?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta érdekelnek az autók és az autóversenyzés. Azonban sosem nyílt rá lehetőségem, hogy igazi autóversenyzővé válhassak. Sosem gondolták se a szüleim, se jómagam még gyerekként, hogy szeretnék autóversenyző lenni. Sosem próbáltam ki magam semmilyen valódi (értsd: nem videójáték) versenyen (pl gokart), sosem vezettem még autót, aminek köze van ahhoz is, amiért jogsim sincs, mert amikor betöltöttem azt az életévet, hogy lehetett volna csinálni, akkor Anyám úgy döntött, hogy előbb legyen nyelvvizsgád, mert anélkül szar vagy. Nem így mondta, kicsit túloztam a hatás kedvéért. S amennyibe a külön tanár fájt, annyiból kijött volna a jogsi is legalább kétszer. Sosem lett nyelvvizsgám... Óvodás korom óta nyomták azt a adott nyelvet, mindig is utáltam és rossz is voltam belőle, de erőltetni kellett, na mindegy. Eltértem a tárgytól. Olyan emlékem is van gyerekkoromból, hogy valami búcsú szerűség volt és voltak ilyen villanyautók, amikbe a kisgyerekek betudtak ülni és lehetett menni pár kört egy apró pályán, de nem engedték, dodzsemezni is ha 2-szer voltam, már sokat mondtam. Nem hinném, hogy itt sokat lelehetett volna szűrni, de engem még mindig egy kicsit zavar, hogy nem engedték... Most egyetemen tanulok és valószínűleg jogsim sem lesz még legalább 2 évig. Szüleim régen elváltak és Apám elvitte a kocsit, mi meg itt maradtunk Anyával kocsi nélkül és nem engedhetünk meg magunknak egyet. Az a terv, hogy az egyetem nagyon vége felé lesz jogsim és mikor már dolgozni fogok, remélhetőleg megengedhetünk egy autót is majd magunknak. S gondolom ha valaki autóversenyző szeretne lenni, aki még esetleg abból is szeretne meg élni, azt késő elkezdeni 22-23 évesen nulla tapasztalattal. Meg aztán Anyám sem díjazná, ha otthagynám az egyetemet és csinálnék valami mást, mert papír nélkül szar vagyok. Megint túloztam... Aztán még az is ott van, hogy nem tudom, hogy mennyire lennék jó benne. Ez a hozzáállás meg szerintem alapból rossz. Nem vagyok benne biztos, hogy sikerült rendesen szavakba öntenem az érzéseimet, de megpróbáltam.

20/F



2017. jan. 16. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem. A gokarthoz nem kell jogsi. De még a Forma 1-hez se. Ne izgulj miatta!
2017. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
:(
2017. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nincsenek túlságosan nagyra törő terveid,és csak az a lényeg hogy versenyezz akkor nincs nagy gond, a Rally OB-be simán beférnél. Jóval olcsóbb a pályaversenyzésnél..Persze ez sem túl olcsó de olcsóbb mint a többi szakág. Elég hozzá egy átalakított Vfts Lada,versenyzői licence,és persze a versenyenkénti nevezési díjak,alkatrészek.illetve van még egy ennél is olcsóbb amit szlalomnak hívnak. jogsi úgy tudom sajnos mindkettőhöz kell, de a rallyhoz biztosan mivel sokszor közúton zajlik.Tapasztalat ob szintű versenyekhez nem sok kell. Ha érdekel a többi szakág akkor nézelődj az MNASZ oldalán.Sok sikert!
2017. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Alig várom a kérdéshez a trollokat.

megértem... ilyet még 40 évesen is nehéz lesz feldolgozni, nagy az álmod, ahogy nekem is... színész szeretnék egyszer lenni, de úgy komolyan, nem csak úgy, mint a kislányok.

2017. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kis félretett pénzedből bárhol tudsz gokartozgatni. Ha nincs akkor elmész heti pár alkalommal dolgozni, aztán elgokartozod. 20+ évesen először vezetni már későinek tűnik, nagy autóversenyzők 5 éves korukban kezdték a gokarttal és úgy léptek egyre feljebb és feljebb. Ha elszánt vagy és tehetséges, akkor nem biztos, hogy késő.
2017. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

20-23 évesen rég késő.


Arról nem is beszélve h mennyi pénz...


meg valószínűleg az alkatod se, a reflexeid se, a reakcióidőd se olyan mint egy autóversenyzőnek.


Pilóta viszont még lehetsz :) itthon kb 2 millából megvan 1 motoros kisgépre :)

2017. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#3 Ezt a mansz oldalt fogom nézegetni. Azonban a rallynál jobban érdekel az, amikor rendes épített pályán kell versenyezni. De ha nincs más és azt nem feltétlenül túl nehéz elkezdeni, akkor igazából egy próbát megérhet. Erről a szlalomról viszont még sosem hallottam, de mindenképpen utánaolvasok!

#5 A gokartozás nem tűnik rossz ötletnek, azonban már szerintem is késő...

#6 Az alkatom egyáltalán nem olyan, ami jó lenne. A reflex meg reakcióidőmet viszont nem mondanám rossznak. De autóversenyzéshez biztos édes kevés. Ezt a pilótáskodást amúgy hogy érted? A repülők nem érdekelnek annyira, mint az autók.

2017. jan. 17. 08:02
 8/20 anonim ***** válasza:

Jezusom, ha nincs az embernek problemaja, akkor kreal maganak...


Az ilyenekbol legkesobb 10-12 eves korra ki kell nojon az ember...

2017. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 veterán vas ***** válasza:

A leírtak alapján, még a jogosítvány megszerzése is nagyon távolinak tűnik számodra.

A versenyzői licenc pedig egyszerűen elérhetetlennek.


Jah, és olyan, hogy "mansz-oldal" nincs. :/

2017. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Azt elírtam, most vettem észre, hogy szóltál. mnaszPONThu oldal már van.
2017. jan. 17. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!