Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak diplomával lehetünk...

Csak diplomával lehetünk sikeresek?

Figyelt kérdés

Ahányszor arról olvasok,,hogy valaki sikert ért el valamiben,kiemelkedő a fizetése,járja világot stb. mindig kiderül,hogy van diplomája.

Miért nem hallani olyan világcsavargókról,szakmunkásokról akiknek csak egy szakmunkás végzettségük van és mégis sokra vitték,elérték az álmaik,irigylik őket,stb?


Még ha nem is diplomás munkakörben dolgozik de siker tér kiderül,hogy azért van diplomája.


Komoly kisebbrendűségi érzésem van,mert nekem nincs.

Minden nehezebb diploma nélkül?

Jobbak az esélyek egy minőségibb életre egy átlag vagy afölötti diplomával.

Nem könyvtárosra gondolok, mit ahogy anno azt valaki nekem mondta,hogy az nem túl keresett és jól fizető.


De azt látom,hogy a diplomásoknak,egyetemistáknak több lehetőségük van mindenre.


Rosszul látom?



2017. jan. 17. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

vagy azzal se.


nem jár a diploma mellé a siker, azért bizony meg kell dolgozni.. vagy munkával vagy fizetsz természetben. ki mit vállal be.

2017. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Nekem kettő van. Fos vagyok. Sajnos.
2017. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Az európai parlament elnökének még érettségije sincs. :D
2017. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%
Semmit sem ér. Szskmunkással töbvet érsz. Taoasztalat
2017. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
57%
Nagy átlagban sikeresebbek a diplomás emberek, de ez nem jelenti azt, hogy csupán egy diplomától sikeres leszel, és azt sem, hogy diploma nélkül nincs esélyed. Kicsit keresgéltem, a következő jól ismert figuráknak például nincs diplomája: Steve Jobs, Bill Gates, Tom Hanks, Nicole Kidman, Charles Dickens. És mint tudjuk, József Attilát is kirúgták az egyetemről.
2017. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Diplomával könnyebb sikeresnek lenni.


Diploma nélkül is jól meg lehet élni ha az emberben megvan az ambíció, például a megújuló energiaforrásokkal foglalkozó cégek most nagyon fel fognak pörögni (itthon kérdéses de azért afelé haladunk, emellett a környező országokba is át lehet járni szerencsére minden gond nélkül.)


Ha nem lenne diplomám, abba vágnék bele. estin elvégeznék egy ács, hegesztő vagy villanyszerelő képzést (főleg az utóbbit) és egy-két évre egy már beindult vállalkozóval dolgoznék hogy el tudjam lesni hogyan kell csinálni/kapcsolatot építenék, aztán csinálnék egy vállalkozást.

2017. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"És mint tudjuk, József Attilát is kirúgták az egyetemről."


Azért ezzel vigyázzunk, József Attila életében nem nagyon volt sikeres, és borzasztó szegényen élt.


Steve Jobs-ot és Bill Gates pedig nem egy Magyar egyetemről ment el hanem a Harvard-ról, erről persze az emberek nem szeretnek beszélni.

2017. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
55%

Nekem csak szakmunkásom van (őszintén szólva az is nehezzen, mert folyamat ittam stb egész suli idején)...viszont a nővéremnek diplomája van, szóval nagyából eltudom mondani mivan.


Nekem mint szakmunkásnak rohadt nehéz mármint annyira, hogy szinte kilátástalan főleg ebben az országban, és egyáltalán nincs is szándékomban sokáig még itt maradni mert itt valószínűleg a híd alatt végzem, pedig a szakmám elméletileg elég keresett...nekem is kisebbség érzésem van, de én is tehettem volna az érdekében,hogy jobb sulim legyen, viszont nem jelenti a sikert ez pont.



A nővérem marketinges, és egy elég komoly cégnél dolgozik de nem valami sok pénzért 250 ért havonta kb ha jól tudom meg évente kap egy fél millós bónusz, viszont ezért cserébe majdnem bele kell hallnia a munkába mindennap reggel 8 tól este 8 ig vereti vagy még tovább...totál kivan készülve, és ő is megakar pattani ebből az országból, mivel diplomával még annyi értelme sincs itt lenni mint anélkül.


Ebben az országban akkor lehet szerintem csak sikere az embernek ,ha van annyi induló tőkéje (az most mindegy hogyan szerzni meg) amiből betud fekteni valami nagyon stabil dologba pl ingatlan piac...lássuk, hogy ehhez minimum 40 milló is kell, hogy normálissan menjen a dolog....vagy valami.


Ebben az országban rohadt nehéz sikeresnek lenni, más országban is, viszont egy sikeres embert sem ismerek akinek csak ennek az országnak a lehetőségei elegek lettek volna ahhoz, hogy elérje.


Persze vannak kivételek mindig.

2017. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%

Horváth Charlie-nak és Manu Chao-nak sincs diplomája, és az építési vállalkozók nagyrésze sem járta ki a Műszaki egyetem építőmérnökijét.

De van így rengeteg ember a világban erről ennyit.

2017. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

Felesleges szerintem itt művészekkel dobálózni. Nekik nem diplomájuk van, hanem különleges tehetségük.

Valamiben ki kell emelkedni. Ez lehet a diploma, lehet egy jó ötlet, lehet szorgalom, lehet egy nyelv perfekt tudása. Bármi. De azért valami kell a boldoguláshoz.

Nekem két diplomám van, egyiket sem használom a munkámban. De jó munkám van. Nekem a nyelvtudás volt az, amiért annak idején felvettek.

2017. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!