Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » SOS továbbtanulás előtt állok...

Porsche911gt3 kérdése:

SOS továbbtanulás előtt állok és két szakma között maradtam hogy melyiket írjam be első helyre asztalos vagy autószerelő?

Figyelt kérdés
szeretek szerelni,barkácsolni én az autószerelőn sokat gondolkoztam de elég koszos szakma és nem lehet benn hibázni és nagy rajt a felelősség. A másik az asztalos ami nem koszos de poros de abban nem az a baj hanem hogy a legtöbb asztalosnak hiányzik egy legalább egy ujja mert véletlen levágta de az asztalos szerintem könyebb. szerintetek melyiket válasszam? sürgős! holnapra kell!

2017. jan. 23. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Én asztalost választanám.
2017. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne a negatívumát nézd a munkáknak... Ha azt néztem volna, hogy a munkámnak milyen veszélyei vannak tuti nem vállaltam volna be, de mivel azt vettem figyelembe hogy mi tetszene a legjobban és ez a munka az, ezért nem bántam meg a döntésem.

Egyébként szerintem is az asztalost írd be

2017. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy nyugdíjas asztalos szomszédom akinek megvan mind a 10 ujja :)


Manapság már sokkal modernebb gépekkel dolgoznak illetve a piálást se nézik el a munkahelyen szóval az ujj levágás nem reális érv az asztalosság ellen.


Ugyanakkor neked kell tudni mit szeretnél igazán.

2017. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Az autó szerelés se az a tökig olajos meló mint amit leírtál és egyre kevésbé lesz az ahogy egyre jobb autók jönnek ki (Chevrolet márkaszervizben néztem múltkor nagyot, hogy fehér kesztyűben dolgozott a szerelő). Az is lehet, hogy 10-20 év múlva egy olyan cégnél fogsz dolgozni ahol csak elektromos autókat szervizeltek.

2017. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat én úgy döntöttem hogy az asztalost választom. és szerintem könnyebb is mint az autószerelő de nagyon fontos a precízség. és például ha asztalos leszek akkor majd ha lesz házam akkor megtudom csinálni magamnak a bútorokat és az olcsóbb mint készet venni és olyan bútorokat csinálok magamnak amilyet akarok. és emellett az asztalos jól keres és elég sokan keresnek asztalost.
2017. jan. 23. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél :)
2017. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lőrinc vik válasza:
Mint adztalos csak annyit tennék hozzá, hogy sokkal kevesebb a jó autószerelő, mint a jó asztalos. Az asztalosság pedig nem könnyebb szakma, mint az autószerelő. Mind a kettőt lehet "könnyen venni" és akkor semelyikben sem leszel jó, de ha komolyan veszed, barmiben lehetsz igazán jó. Viszont nem az iskolázottságodon fog múlni, hogy milyen leszel a szakmádban, hanem a hozzáállásodon. Iskola nélkül is beletanulhatsz bármelyikbe egy jó mester mellett, de hiába van valamiről papírod, ha nem szívből csinálod.
2017. jan. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az asztalos szakmával csak jól jársz én is azt tanulom és egyre jobban megszeretem először én is gondolkoztam hogy asztalos vagy kőműves legyek de örülök hogy az asztalost választottam.
2017. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sok sikert mindannyiótoknak!

Kellenek manapság a jó szakemberek :)

(Bocsi az off-ért.)

2017. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem is most vettek föl asztalosnak,már alig varom a szeptembert:)
2017. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!