Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz irányba...

Szerintetek rossz irányba terelem az életemet? Hogyan változtathatnék rajta?

Figyelt kérdés
Tavaly kellett eldönteni érettségi előtt, hogy ki hova megy továbbtanulni. Én csecsemő és gyermekápoló szakra akartam menni. Mióta az eszemet tudom orvos akartam lenni. Hol ember, hol állatorvos de nem tartottam magam elég kitartónak és szorgalmasnak ezért elkezdtem más ágak iránt érdeklődni egészségügyön belül. Mentős is szerettem volna lenni. De végső soron ez a gyermekápoló lett volna, hiszen a gyerekek is nagyon közel állnak hozzám és szívből tudtam volna ezt csinálni. Szerintem nagyon hülye voltam ugyanis van egy párom akivel csak hétvégente tudtunk találkozni és azért nem mentem el arra a képzésre mert féltem, hogy akkor hétvégén se tudtunk volna találkozni (egyébként 2-3 éves a suli, nem emlékszem pontosan) és azért is féltem mert a közülünkben nincs kórház így nem tudtam volna elhelyezkedni. A párom pedig nem szeretne elköltözni mert minden ide köti. Részben megértem. Mivel elég komoly és mély a kapcsolatunk, gyereket tervezünk és azt gondoltam, hogy érettségi után 1-2 évvel jöhet is. Most (elnézést kérek) egy hülye multinál dolgozom sz@ros árufeltöltőként 8-10 órát egy hülye bolti eladó végzettségért. Baromira nem így képzeltem és bármennyire zavar a dolog, nem vagyok biztos abban, hogy a páromat itt tudnám hagyni, illetve hogy utána mi lenne. Nem szeretném ha rámenne a kapcsolatunk erre. Szeretjük egymást nem arról van szó... csak én így is keveslem az együtt töltött időt, akkor pedig még ennyi se lenne éveken keresztül. Meg a gyerekvállalástól is félek mert nem szeretnék már sokat várni vele, ugyanakkor bizonytalan is vagyok. A párom felnőtt férfi, én meg csak nemrég érettségiztem. Most elbizonytalanodtam az életemmel kapcsolatban, fogalmam sincs, hogy mit tegyek vagy mit ne tegyek. Számomra a saját család, gyerek úgymond fontosabb mint a "karrier", hivatás. Tudom, hogy eléggé fiatal vagyok még és ráér a gyerek de a páromat sem akarom megváratni már és én sem szeretnék várni. Már úgy tervezzük, hogy jövőre megszülessen. De hogy utána mi lesz, nem tudom. Most mit csináljak? Valaki tudna nekem tanácsot adni?
2017. febr. 14. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvesztetted az egyik legfontosabb dolgot, ami egy embernek lehet, az a szabadság.

Teljesen lekötelezed magad egy férfi mellett, és nem éled meg a saját álmaidat.

Mégis mi lesz ha ez a nagy szerelem egyszer elmúlik?

Rájössz, hogy az életed elrontottad, szinte lehetetlen lesz változtatni, és függni fogsz a párodtól, vagy éhen halsz.


A párodnak támogatnia kéne téged, és közös megoldást találni az adott problémára.


De mégis min parázol amúgy?

Leírtad, hogy neked fontosabb a pasid, és a gyerekvállalás, mint a saját álmaid a karriert illetően. Akkor mégis mi a probléma? Ha fontosabb, akkor jó úton haladsz. Ennyire egyszerű.

Bár nem hiszem, hogy olyan nagy áldozatot kellet volna hozni, ahhoz hogy meglegyen a szakmád, amivel hidd el nem könnyű elhelyezkedni, de mégis ott van b terv gyanánát, és legalább megnyugtat a tudat.


Arra készülj fel, hogy ha meglesz a gyerek, utána már minden sokkal nehezebb lesz, és hirtelen több ajtó zárul be előtted, mint most hinnéd!

Egy gyerek csodás adomány, de ez az adomány következményekkel is jár.

2017. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan ostobaságot csinálsz.
2017. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Már úgy tervezzük, hogy jövőre megszülessen. De hogy utána mi lesz, nem tudom. Most mit csináljak?"


Akkor 3 hónap múlva felkuffant, egy év múlva szülsz, utána éltek a segélyből, minimálbérből és az ő fizetéséből (amíg még él). Ugye írtad hogy öregebb.


Figyelj, ma már 30 évesen szülnek, nem 22 évesen, mint az anyukád. Ez már egy más világ.

Nem szabad úgy gyereket vállalni, ha nem tudod miből eltartani.


Az meg hogy most szerelmes vagy.... lehet a pasi csak hülyít a gyerekkel. Szoktak ilyet...

2017. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!