Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol a kiút a mélypontból?

Hol a kiút a mélypontból?

Figyelt kérdés

Gondolok itt depresszióra, nehéz élethelyzetből való kitörésre. Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan tudtátok legyőzni az ezekhez köthető problémáitokat? Úgy érzem, most vagyok a gödör legalján, lehet motiválna pár pozitív tapasztalat/szemlélet.

Jártam pszichiátriára, pszichológushoz, szedtem gyógyszereket, minimális szinten sem segítettek, ezekkel nem próbálkozom többet.



2017. dec. 4. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fényterápia. Kapcsolj fel minden villanyt otthon és ne a félhomályban kuksolj. Foglald el magad, mozogj napi rendszerességgel, igyál sok folyadékot (pl.teát), egyél sok gyümölcsöt. Tölts minél több időt a szabadban, ha lehet, társaságban. Van egy egyszerű módszer, amivel naponta javíthatsz az általános közérzeteden (nekem bevált):

[link]

2017. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha mélyponton agy, akkor gyakorlatilag jössz ki belőle, mert onnan már csak felfelé van.


Egyébként van egy jó módszerem arra, ha valami elvette a kedvem, fogj egy kaját amit szeretsz és mielőtt megeszed képzeld el, hogy semmilyen íze és textúrája van, és arra számíts amikor beleharapsz és megrágod. Néhány falat után tökre fel fog dobni a pozitív csalódás.

2017. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt egy mélyponton kiszaladtam az utcára, és addig futottam, amíg úgy nem éreztem, elájulok és kiköpöm a tüdőmet. Aztán hetente többször is megtettem, hogy futottam, nekem ez segített.
2017. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is a gödör legalján vagyok. Az elmúlt években mindent elvesztettem ami fontos volt. Most kezdek szembenézni vele, rengeteget sírok. Rengeteget. Azt hiszem ettől fogok felállni, hogy szó szerint kisírom magamból az életemet. Nem megyek pszichiáterhez, nem szedek gyógyszereket, nem iszok, nem drogozok. Azt kell felfognom, hogy az az élet, ami nekem volt, ami élet volt, nincs többé, hanem egy sokkal nehezebb élet jön. Talán ha ezt elfogadom, akkor nem sírok tovább.
2017. dec. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!