Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, nők! Ti éreztétek mér...

Lányok, nők! Ti éreztétek mér feszélyezve, kiszolgáltatva esetleg hátrányban magatokat a nemetek miatt?

Figyelt kérdés
Egy ideje nagyon foglalkoztat a nők szerepe a társadalomban és egyes kultúrákban. Mennyire él még az a beidegződés, hogy a nők a gyengébb nem és a férfiaktól egy alacsonyabb szintet képviselnek? Az esetekben mi volt az a szituáció amikor hátránynak éreztétek, hogy nők vagytok? ( gondolok itt például egy állásra, munkahelyen belüli hierarchiára, megbámulás, fogdosás, utánad fütyülés és egyéb ilyen jellegű zaklatások) Min változtatnátok? Mennyire érezitek az egyenlőséget európai nőként?

2018. jan. 8. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

szoknyát hordok és eleinte nagyon feszélyezett, folyton bámultak. máskor a sminkem miatt néztek meg kifütyültek, meg akartak verni. tűsarkúban nehéz futni.


21/f

2018. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Hátránynak csak a szociális életben, pl. fogdosás, beszólogatások télen IS, mikor max az arcom látszik ki a ruhák közül.


Mivel tanultam és rengeteget olvasok, így ebben nincs "lemaradásom", és kiállok magamért, ha kell, munkahelyet váltok, mert nem leszek senki alárendeltje.


A párkapcsolatomban pedig egyenlőek vagyunk, de pl. kifejezetten szeretem, hogy a kedvesem bármikor elkaphat, szex közben lefog, pakol ide-oda.

Persze ezzel nem él vissza, és így izgató a kiszolgáltatottság.


28n

2018. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Európai nőként....!!! És még ki is hangsúlyozza, hogy k jó helyzetben van... Lennél inkább nő az Iszlám világban vagy Kínában?... Borzalmas, hogy milyen buta néhány ember. Érdekes, egy férfit nem látok hisztizni, mert 5 évvel később megy nyugdíjba. De ha utánad fütyülnek az utcán akkor az ég leszakad... Nekem meg a pofám
2018. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Munkavállalásnál nem előny ha műszaki pályát célzol meg. Ott még mindig kinézik a nőket.

+ orvosi pályán is vannak "fiús" szakmák egy megyei kórházból pl. az összes női sebészt elmarták a kollégák.

Mivel nő vagy alacsonyabb a béred (kompenzálandó a jövbeli szüléseket) és unalmas hogy a munkáltató a méhed állapotára apellál! De kivétel nélkül minden cég így tesz.


1 olyan helyen dolgoztam, ahol a főnök minden nőneművel kikezdett. És az kellemetlen volt.


Én úgy érzem még nem tud a társadalom mit kezdeni az egyenlő jogokkal. De nem csak a férfiak, hanem vannak dögivel nők is.

2018. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Hát a környezetemben, ahogy viselkedik egy-két nő, agyilag tényleg alacsonyabb szinten vannak..
2018. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, éreztem megkülönböztetést az egyik munkahelyen. Amikor beléptem, akkor még nem volt feltűnő, mert ugye én voltam a legújabban felvett, a legkevesebb szakmai tapasztalattal. De aztán 1,5-2 év alatt csak kibújt a szög a zsákból, hogy valamiért véletlenül mindig épp (az olykor alacsonyabban kvalifikált, kevesebb tapasztalattal rendelkező, a főnök által elismerten is kevésbé megbízható) kollégák kerültek előnybe:S Otthagytam.

Az interjúknál persze nagyon rámentek, de ez nem zavart (valahol azért érthető is), azért, mert nő vagyok, olyan állásról nem maradtam le, amit hosszabb távra is szívesen elfogadtam volna.

Azt, hogy "gyengébb" vagyok (értsd. semmire sem megyek bizonyos szituációkban egy FÉRFI segítsége nélkül), többször is megkaptam, de ezek szintén hidegen hagytak.

Egy-két tapogatós taplóval hozott össze a sors, de gyorsan rövidre zártam a dolgot.

Persze, sokan igyekeztek elültetni bennem a gondolatot, hogy ha nem megyek férjhez és nem szülök gyerekeket, akkor sz*rt sem érek, de ez sem gázolt a lelkembe. (Meg amúgy is szerettem volna családot, csak nem hiszem, hogy ez alapján kellene megítélni az emberi értékemet.)

Konkrétan olyat, hogy "alacsonyabb szintet képviselek", sosem tapasztaltam - ehhez talán elismerten túl "okos", talpraesett, megbízható stb. vagyok (azt hiszem, az eszem néha túl is értékelik:))


Azon változtatnék, hogy a munkáltatónak se legyen akkora szívás, ha valaki teherbe esik, mert ez így nagyon rossz: a nők sokszor bele vannak kényszerítve, hogy "sunnyogjanak", ha nem akarnak elesni a támogatásoktól, viszont a munkáltatót is meg lehet érteni, hogy neki csak az anyagiak számítanak, és ez nagyon nagy érvágás (+ a munka sem halad).

A többit meg a helyén kell kezelni (aki lenéz, azért, mert nő vagy, azzal úgysem tudsz mit kezdeni). Nem kell egyformának lennünk (a férfiakkal).

2018. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Csak egy régi kapcsolatomban egy hímsoviniszta bunkóval (az én hibám, hogy kapott asélyt), aki egész nap ugráltatni akart, mert arra lettem volna jó, hogy kiszolgáljam az igényeit és az én személyem nem volt neki fontos. Ha unatkoztam, akkor az volt a válasz, hogy sepregessek és porszívózzak naponta 5x, hogy foglaljam el magam. Neki egy nő egyenlő volt azzal, hogy csak dolgozzon egész nap.
2018. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

A férfiak is megérdemelnék, hogy folyamatosan zaklassák őket olyan nők, akiket még bottal sem piszkálnának meg soha, és ne tehessenek ellene semmit.

A férfiak buta ösztönlények. A nők egy része szintén buta ösztönlény, de amelyiknek van esze, az ezerszer különb bármelyik férfinál.

2018. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt tapasztaltam, hogy többet kell letennem az asztalra ahhoz, hogy komolyan vegyenek mind szakmailag, mind emberileg, és még így is (nem gyakran, de mégis) megkapom, hogy a nőknek mennyivel könnyebb elérni bármit is.

Nagy általánosságban a tipikusan női elfoglaltságok, és a női érdeklődési körök alsóbbrendű ostobaságnak vannak kikiáltva; lányok által kedvelt előadókat szokta mindenki látványosan rühellni, miközben milliónyi más banda/énekes van, akik tehetségtelenebbek és emberileg is rosszabbak; ha a gagyiságra kell példát hozni, mindenki a lányok által nézett filmeket és sorozatokat hozza fel; romantikus könyveket olvasni a primitív ostobaság legaljának számít, de bezzeg erőszakra és gyilkolásra épülő dolgokat egyáltalán nem gyerekes nézni vagy olvasni.

És végül amit már írtak előttem is: sokaknak már a puszta tény, hogy nő vagyok, azt jelenti, hogy vevő vagyok a közeledésükre, még akkor is, ha nemet mondok.

2018. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló nagyon köszönöm a hasznos információt. Kedves harmadik! Igen, az európai nők tényleg jobb helyzetben vannak, mint az iszlám világban élők. Viszont véleményem szerint, itt is érik még mindig olyan attrocitások a nőket amik hatással lehetnek a későbbi életükre. Nem arra gondoltam, hogy az a problémájuk, hogy letörik a műkörmük vagy utánuk fütyülnek. Bár én úgy gondolom az utobbi is kelthet félelmet egy nőben, érezheti magát tárgyként. Viszont az, hogy akarata ellenére zaklatják és nem tud vele mit csinálni, számomra elfogadhatatlan. A kérdést azért tettem fel mert érdekel, ki élt már meg ilyet, mennyire befolyásolta az életét és mekkor hátrány számára az, hogy ő nő. Valóban öt évvel előbb mehetnek nyugdíjba, de legtöbb helyen nem ismerik el annyira egy nő munkáját, mint egy férfiét. Több szakterületen, mint más is írta kinézik a nőket.

Mindenkinek köszönöm a válaszát, várom még a véleményeket.

2018. jan. 8. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!