Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek ismerőse öngyilkos...

Akinek ismerőse öngyilkos lett, hogyan dolgozta fel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi volt rá az oka, az tudható? Nem lehetett volna rajta segíteni?

2018. ápr. 25. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak egy ismerős volt és nem családtag.

Ebből adódóan nem éreztem különösebb fájdalmat. Sajnáltam a családját, de kb. ennyi.

2018. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó ismerősöm lett öngyilkos. Nagyon kedves kis nő volt. Sokat sírtam miatta. Én hiszek abban, hogy egyszer a halottak újra élni fognak, és ez sokat segített.

Ha tudták volna mások, hogy ilyesmin gondolkozik, talán megelőzhető lett volna. De senkinek a homlokára nincs kiírva, hogy öngyilkos akar lenni. Az orvosa szerint a gyógyszer, amit szedett, rásegíthetett az öngyilkosságára. Legalábbis valahogy úgy fejezte ki magát, hogy még elég sokáig is bírta azokhoz képest, akik ugyanazt a gyógyszert szedték.... :(

2018. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1%

az öngyilkosság az én szememben gyengeség


én is álltam már közel hozzá, de szerencsére erősebb voltam végül


a húgom volt egyszer aki levelet hagyott, de őt még időben megállították


volt egy család apa ismerősöm akiről nem feltételeztem volna, hogy ilyet tesz, neki sikerült végül


hát pár hétig rányomta a bélyegét a hangulatomra, de simán túlléptem rajta, ha neki jobb így, a végén ennyire elgyengült

ha tudtam volna, hogy ennyire rossz a helyzet segítettem volna ahogy tudok, de a probléma tőlem független volt, családi gondok voltak, elege lett

2018. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kellett feldolgoznom, mert "csak" ismerős volt, de valahol megértettem, miért tette.

A felesége áttétes rákos volt, 100%, hogy egy-két hónapon belül meghal, ő meg nem bírta elviselni a szenvedését, sem pedig a tudatot, hogy nélküle kell élnie, és "inkább" felakasztotta magát.

2018. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

74% Ne haragudj, de ez nagyon primitív felfogás...és látszik hogy fogalmad sincsen a dolgokról.


Nekem családtagom lett öngyilkos, már kezelés alatt volt, de szerintem túl hamar engedték ki. Teljesen elcsitította a felszínt és normálisan viselkedett a vége felé. Nagyon erős ember volt, nem gyenge, olyan dolgokon ment keresztül gyerekként-fiatalként, amibe az ilyen okoskodók szerintem első körben beleőrültek volna.

Ráivott a gyógyszereire és utána ölte meg magát, szóval ez is megdobta a dolgot...

Én is először azzal vigasztaltam magamat, hogy majd visszatér, mint valami ködös álomkép, olyan volt ez a remény.

Most már felfogtam, hogy véglegesen kitörlődött ebből a világból és meghalt. Ez van.

2018. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy barátom akasztotta fel magát. Tisztán emlékszem arra a nyári napra. Délelőtt még beszéltünk a kapuban, még viccelt is, aztán hazament. Jött egy nagy zivatar dél körül és utána mikor elállt kb. 15 óra körül, arra lettem figyelmes, hogy a házuk előtt áll a mentő. Kimentem és akkor mondták, hogy felakasztotta magát a kertjükben lévő diófára. Nagyon megrázott, mert mindig a jó kedvét mutatta, de kiderült, hogy pénzügyi gondjaik voltak a feleségével és nem látott kiutat. A felesége azt mondta, hogy mondta is aznap, hogy öngyilkos lesz, de ő nem hitt neki (azt hitte viccel).

Eltelt pár hónapba, amíg sikerült feldolgoznom, hogy nincs. De máig nem tudom megérteni, miért nem szólt nekem. Vagy legalább mondta volna aznap, hogy nincs reménye vagy segítségre van szüksége. Az a legrosszabb érzés benne, hogy nem tudtam tőle elbúcsúzni.

2018. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%-os pedig látod a végén egy pillanatra mégis elgyengült
2018. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!