Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Közeli hozzátartozó halálakkor...

Közeli hozzátartozó halálakkor 2 nap plusz szabadság jár, amit meddig lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
Nagymamám halt meg és úgy tudom h 2 nap plusz szabadság jár ebben az esetben. Azonban ezt a 2 napot meddig lehet "felhasználni, kivenni". Most kell a temetés után vagy ki lehet venni esetleg ezt a 2 napot bármikor? Akár nyáron is?

2019. jan. 23. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de azt tudom hogy illetlenség lenne később, ezt arra a bizonyos napra kapod, adják, nem kéne vissza élni vele, én sztem.
2019. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy semmi basszus....


A két nap nem azért van, hogy te elnyaralgass nyáron, hanem hogy könnyebb legyen megszervezni a temetést, illetve a temetés előtt/után a legmélyebb gyászban ne a munka legyen az első,

2019. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem szabadság, hanem munkavégzés alóli mentesség. Akár egy év múlva is kiadható, ha pl akkor van a hagyatéki tárgyalás. De a munkáltató igazolást is kérhet. Nem nyaralásra való.
2019. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen rendkívüli szabadság a tárgyévben jár, de egyes munkahelyek azt szokták kérni a dolgozótól, hogy rövid időn belül használja fel, mert úgy könnyebb tervezni vele. Egyébként akkor veszed ki, amikor szeretnéd: mondjuk egy nap a temetésre, egy nap a hagyatéki tárgyalásra.
2019. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szabadság a temetésre, ügyintézésre van, nem arra, hogy nyáron 2 nappal hosszabb legyen a nyaralás. Amúgy vinni kell a halotti anyakönyv másolatát és úgy beadni a munkáltatónak a mák felé a kérvényt, mert ezt a szabit az állam megtéríti a munkáltatónak.
2019. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!