Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 24 évesen mindenki azt mondja...

24 évesen mindenki azt mondja előttem az êlet, de én nem így gondolom, reménytelen a jövőm, csak egy érettségim van. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Es akkor?

Nekem meg az sincs.

Megis van eletem, csaladom, sajat hazam, jo melom, celok.

Peldaul a panaszkodas nem a legjobb kezdet.

2019. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
HA kevésnek érzed az érettségit, akkor végezz el egy egyetemet (levelzön is lehet), közben dolgozol, hogy meg tudj élni!
2019. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De csak önköltségesre tudok menni
2019. jan. 31. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Mert miután elvégezted az egyetemet, akkor mi változás lesz, ez nem csak azon múlik, hogy van-e diplomád!

Ha van elszántság egy adott célért és kitartást bele adva, akkor simán meg tudd lenni diploma nélkül is, ráadásul, pluszban, ha beszél felsőfokon két nyelvet, az már anyagi szempontból is, eléggé kecsegtető, ha külföldön akar dolgozni!

Persze ezeket a nyelveket saját magad is el sajátíthatod, ehhez nem kell egyetemet végezned!

Őszintén szólva ha jól beszélsz egy adott nyelvet, akkor kint érdemes, valami testhez álló munkát vállalni, ami még jó is fizet, így félre rakni is tudsz, anélkül, hogy költeni keljen belőle valamit is, ha ez meg van, akkor már tudsz a saját ki tűzött céloddal törődni!

2019. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazuk van. Én 36 évesen itt vagyok érettségi és semmi nélkül, az életem romokba. És azt kivánom bárcsak újra fiatal lehetnék. Mindig azt hittem hogy már késő, és most mire tényleg az lett rájöttem hogy régen mennyi időm és lehetőségem lett volna változtatni.


Az érettségi valóba ma már semmit nem ér, de 24 évesen bármit megtanulhatsz. Fizikai Szakmunkásra iszonyat kereslet van, ahogy az informatikusokra is.

Választhatsz hogy szellemi vagy fizikai munkát akarsz végezni, ma már mindkettőt jól megfizetik. Ma már 100x több lehetőséged van mint mondjuk 15-20 éve...

Egyvalamit nem tehetsz meg, azt hogy nem csinálsz semmit.

Különben úgy jársz mint én, és akkor borzalmas bánni fogsz minden elvesztegetett évet. Ha nem lépsz te is eléred azt a kort amikor már nem lesz értelme belevágni és a hátralevő életedet pl alkoholba ölöd.

2019. febr. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!