Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki kimondja a nigga szót? Miért kell ennyire felnagyolni ennek a szónak a múltját?

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Semmi
2019. febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

A véleményünket kérded, de a véleményünk nem számít. Okoskodhat itt egy csomó fehér ember hogy a feketéknek mit kéne csinálniuk de mi a fsz közünk van hozzá.

Számukra ez a szó sértő. Ne használd. Nem olyan nehéz.

2019. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom pontosan, de elvileg régen, mikor a négereket, vagyis a feketéket (elvileg a néger kifejezés se a legelfogadottabb) Amerikába vitték rabszolgának, akkor így hívták őket, ez egyfajta gúnynév volt, vagy ilyesmi. És ez egy elég régi mély seb, de jogos. Egyébként hallottam olyat, hogy valaki simán mondott olyat egy fekete haverjának, hogy nigga, és nem érte rosszul. De ez mindenkinél más, szóval inkább a fekete a megfelelő kifejezés.
2019. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én értem, de pl nagyon nagy drámát csináltak abból, hogy egy tini “tátogott” egy zenére és eltátogta azt a szót is...
2019. febr. 2. 23:58
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
A nigg#r a sértő, a nigga nem. Ők is gyakran hívják egymást így.
2019. febr. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy én tökre azt vettem észre hogy a négerek marha rasszisták, nem mind, de sokkal többen mint a fehérek. Szóval lerasszistázzák a fehéreket, azt közben a fehéreket pont k*rvára nem érdekli hogy valaki néger e vagy sem, hanem ez pont fordítva van
2019. febr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6: egyetertek. Meg amugy amerikaban van a feherekrol ilyen sztereotipia, hogy butak, stb. amiket termeszetesen a negerek talaltak ki
2019. febr. 3. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amerikaban igy hivtak a feketeket a rabszolgak idejen es ez nagyon rasszista szo.

Ha a feketek nem mondogatnak egymasnak hogy nigga meg a rap zenekben se lenne benne akkor manapsag mar lehet nem is ismernek ezt a szot.

En eddig kint egy feher ember szajabol hallottam hogy nigga de amugy nem mondjak soha.

2019. jún. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!