Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne értelme az...

Szerintetek lenne értelme az éjszakán át tartó tanulásnak?

Figyelt kérdés
Holnap vizsgázom kb. délután háromkor. Összesen 20 tételt kellene megtanulnom, 11-et irodalomból, 9-et nyelvtanból. Összesen tudok 5 tételt, de ha nem feküdnék le szerintem éjjel mindet át tudnám venni egyszer. Van ennek értelme vagy csak hullafáradt lennék és azt is elfelejteném, amit tudok? Esetleg valaki próbálta már?

2019. máj. 21. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem probald meg h tanulsz, bar kipihenten minden jobban megy.

Alkat es hozzaszokas kerdese is.

2019. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
Eddig kellett volna tanulni. Ha kapkodsz hamar elfelejted, jó esetben a vizsga után, de az ritka. Általában 1-2 óra. Próbáld ki egy tétellel.
2019. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szoktam ilyet, de inkább olyankor, ha reggel vizsgàzom. Éjjel jobban tudok tanulni, mert olyankor nagyobb a csend, nyugi van, nem zavar senki és semmi, ezért sokkal kellemesebb. Viszont azért nyilvàn elálmosodom és engem ez személy szerint pont ilyen kora délután szokott elérni. Szóval reggel elvagyok, de később már kidőlök. A másik verzió, hogy alszol és felkelsz korán, de nekem ez pl. soha nem ment.
2019. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csináltam ilyet valamikor, ha tudsz puskát szerkeszteni úgy, hogy a leglényegesebb címszavakat kiírod, amiből tudsz a többire asszociálni, azzal már lehet, hogy meg is tanulod. Persze, előtte kell tanulni, de azért ez nem mindig kivitelezhető kellőképpen. Főiskolán nekünk államvizsga előtt pár hónappal változtatták meg a tételsort, összeömlesztették több szakirány anyagát, és olyan tételek is voltak, amik nem voltak egyik-másik szakiránynak tananyag. Nem 20 tétel volt, hanem többször ennyi. Na, az húzós volt. Átmentem egyből, de azért nem sírom vissza azt az időszakot. Minden lehetséges módszert bevetettem, ami csak eszembe jutott.
2019. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!