Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben, ha ilyen állapotban lennétek?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, hogy hol is kéne kezdenem. Nem tudom, talán jöjjön 1-2 mondat a kölyökkorról, az is lehet a problémáim kiindulási forrása közvetetten. Már óvodába nagyon utáltam járni, emlékszem mindig sírtam, amikor anya otthagyott. Sosem tudtam igazán felszabadulni a sok gyerek között. Amikor felkerültem iskolába másabb lett, jól tanultam, jól kijöttem az osztálytársakkal, elhaverkodtunk stb., viszont sosem mentem velük szinte sehová. Nem fonódtak évtizedeken át tartó barátságok. Felsős voltam, amikor sorjában halt meg 3 nagyszülőm és a keresztapám. Nem mondom, hogy a legbensőségesebb, legszorosabb kapcsolatom volt velük, de szerettem őket, normális családi viszonyban voltunk egymással. A nagyszülők halála után elég szegénységben éltünk, előtte sem volt nagy dolog, de ezután volt, hogy apámék fizetése előtt egy héttel már alig volt otthon kaja, mindig az utolsó ezresekre ki voltak számolva a dolgok. Körülöttem a srácoknak mindene megvolt, én meg örültem ha üdítőt ittam. Jött a középiskola, olyan irányú szakközépbe mentem, ami igazából egyáltalán nem érdekelt. Olyan társaságba kerültem, akik szintén xartak az egészbe, az már más tészta, hogy nekik a családjuk által (vállalkozások, protekció) biztosítva volt a jövő.Többször is megbuktam, ám végül sikerült az érettségi, voltak olyan tantárgyak is, amikből a vizsgám 5-ös lett mert azokat érdekesnek találtam, de tanulni arra sem igazán tanultam, csak jött magától. 14-15 évesen még elhittem, hogy szép életem lehet, de igazából már alig-alig hiszek ebben. 4 éve volt egy lány, akibe beleszerettem. Nem volt köztünk semmi, de jóban voltunk, és volt egy-két romantikusabbra sikeredett dolog is, de nem történt semmi. Nagyon szerettem azt a lányt, és neki sem voltam teljesen közömbös szerintem, vagy csak mesterien sikerült félreértetnie magát, és a megjegyzéseit. Szerintem az is közrejátszhatott abban, hogy végül nem jött össze a dolog, hogy mindig is kisfiús kinézetem volt, a lány meg tipik nagymenő, pasik álma típus volt, és nem vállalt volna fel. Azóta eltelt 4 év, van hogy nem hiányzik annyira, de igazából nincs nap, hogy ne jutna többször is eszembe, egyszerűen nem tudom elfelejteni. Most 21 éves vagyok, és azóta sem volt közöm még ennyire sem nőhöz. Ebből kifolyólag nincs, és nem is volt még barátnőm, alkalmi kapcsolatom sem, tehát az élet ezen részén is egy csődtömeg vagyok. Van pár haverom, néha elmegyünk kocsmába vagy dumálgatunk, de semmi extra. Szerintem kialakult egyfajta pánikbetegség szerűségem is. Nem bírok emberek közé menni.Persze ez kicsit túlzás, de ha elmegyek valahova előtte vagy 4x megyek el wc-re, és nem szilárd állapotban távozik a székletem...... Streszelek, ideges vagyok ha menni kell valahová. Momentán egy nyamvadt érettségivel állok a kezembe, esélyem sincs normális munkahelyre, gyárakba meg nem akarok menni, mert egyszerűen nem bírnám. Fizikailag kikészülnék, mentálisan teljesen lesüllyednék, na meg belegondolok hogy emberek közé kell mennem ilyen szinten, és meg kell felelni az elvárásoknak, a hideg kiráz, esküszöm. Még ha értenék valamihez. Dehát mindig tök béna voltam, egy szöget nem bírnék kis túlzással beleverni a falba. A suliban a történelmet és magyart szerettem, ezekkel kb ki is törölhetem a hátsómat. Amúgy a sporttal szeretek foglalkozni, olvasgatok róla figyelemmel követem, de azzal sem megyek sokra. Iszogatni szoktam itthon, mert olyankor úgy érzem elszállnak a gondjaim, és van néhány jó órám. Persze próbálok a normális kereteken belül, pár sört megiszok, nem minden nap, de heti több alkalommal. Kb. ezek a napjaim fénypontjai. Tudom, hogy ez így nagyon nem jó, de úgy érzem, hogy semmire nem vagyok hivatott, egy szerencsétlenség szintjén lehetek kb. Lehet mondani, hogy ez önsajnáltatás meg ilyenek, de higgyétek el, nem élnétek át azokat a dolgokat, amiket én átéltem, és amiket érzek. Persze tudom, hogy van olyan akinek sokkal rosszabb a helyzete, betegségek stb. Az öngyilkosság is megfordult már többször is a fejemben, de egyenlőre még nem gondoltam rá annyira komolyan.

2019. jún. 13. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Értelmesnek tűnsz a nyomorodhoz képest, talán van kiút. Ha van kedved erről még beszélgetni, írj.


23l

2019. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Persze tudom, hogy van olyan akinek sokkal rosszabb a helyzete, betegségek stb."

És sokan ebben a sokkal rosszabb helyzetben sincsenek ilyen állapotban, mint te, hanem tudnak pozitívak, vidámak, boldogok lenni. Ez annyit jelent, hogy ha ugyanebben a helyzetben lennél, de más lenne a mentalitásod, akkor nem ennyire borúsan látnád a dolgokat, így alapból jobban éreznéd magad és tudnál is tenni azért, hogy jobb legyen. Konklúzió: nem kell mást tenned, mint megváltoztatnod a mentalitásod.

Az a baj, hogy ezt megtenni nem egyszerűbb, mint gyorsan kitanulni egy olyan szakmát, ami érdekel és jól fizető munkát kapsz vele, meg gyorsan találni magadnak egy csinos csajt, aki elfeledteti veled azt a lányt, meg gyorsan találni magad mellé embereket, akiket (igazi) barátoknak hívhatsz.


"...az élet ezen részén is egy csődtömeg vagyok."

Avagy úgy látod magad több meghatározó területen, mintha csődtömeg lennél. Nem vitatom, lehet, hogy valóban csődtömeg vagy, de azt biztosan tudom, hogy ez nem jelenti azt, hogy mindig is csődtömeg leszel. Illetve aki így gondolkodik, az jellemzően fenntartja magának a "csődtömeg" állapotot, amíg valami külső erő ki nem zökkenti őt ebből. De nem kell fenntartanod magadnak ezt az állapotot, magad is tudsz tenni ellene (csak ez sem könnyű persze).


"Az öngyilkosság is megfordult már többször is a fejemben"

Ami ijesztőnek tűnhet sokaknak, de akinek borzasztó az élete, annak szinte már megváltás lehet. Te még nem tartasz ott, hiszen azt írtad, hogy "egyenlőre még nem gondoltam rá annyira komolyan."

Szeretném, ha látnád, miért olyan "jó" az az öngyilkosság: megszabadít a szenvedéstől.

Van egy jobb (életbarátabb) módszer, ez pedig az, ha lemondasz azokról a dolgokról, amik a szenvedésedet okozzák. Ha nincsenek kényszerek az életedben, amik a stresszt, nyűglődést, nehézségeket okozzák, akkor az általuk létrejött stressz, nehézségek, nyűglődés megszűnik. Ennek az az ára, hogy feladsz az életedben dolgokat. Öngyilkosság esetén az életedet áldozod fel azért, hogy mindent megszüntess, itt viszont nem beszélünk semmilyen végleges, visszafordíthatatlan döntésről:

ha lemondasz arról, hogy a közeljövőben barátnőd legyen, ha lemondasz egy esetleges jól (vagy nem rosszul) fizető munkáról, és ezáltal a kényelmes anyagi dolgokról is, akkor a kényszereket és azok leterhelő voltát is megszüntetheted. Nem használsz el rengeted kognitív energiát a stresszeléssel, a negatív gondolatok éltetésével, a sötét vízióid építésével, hanem ezeket magad építésére használhatod, és ha sikerül valami belső nyugalmat, biztos alapot építened, akkor mindent, amiről előzőleg lemondtál, visszaveheted a terveid közé.

Az, hogy kimássz ebből a csődállapotból, valamiféle lelki stabilitást követel, ami úgy néz ki, hogy nálad nincs meg.


Ha valahol olyat írtam, ami nagyon nem igaz rád, vagy máshogy látod a világot, ne ítélj el, de az írásod alapján nekem ennyi jött le.


Lenne pár kérdésem:

Most fejezted be a tanulmányaidat? Megteheted, hogy ne dolgozz a közeljövőben? Ha nem, akkor megteheted, hogy (nagyon) keveset keress?

Lenne valaki, akivel nyíltan beszélhetnél ezekről, amiket leírtál? Ha igen, tudnál vele beszélni? (azért kérdezem, mert olyan, mintha nagyon nehezen engednéd közel magadhoz az embereket)


Pár tanács:

Próbálj segítséget kérni. Gondolom ez a kérdés is egy segítségkérés, de az internet népe eléggé alkalmatlan a segítésre, meg elég személytelen is, ha van lehetőséged személyesen beszélni valakivel, az sokkal hasznosabb is lehet, főleg, ha esetleg van lehetőséged egy pszichológussal beszélni, de akár valamilyen lelkisegély vonalat is kipróbálhatsz, már ott is "szakértőbbek" az emberek, mint itt, a gyakorin. Bár gondolom ez is a szorongáskeltő része az életednek...


Bocsi, ha esetleg sértő lettem volna, vagy túl bizalmaskodó, remélem, sikerül javítanod a helyzeteden.

2019. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A helyedben pszichológushoz fordulnék.

A helyedben leállnék a piálással.Azonnal.Idővel úgyis többre/gyakrabban lesz rá szükséged. A helyedben képeztetném magam,hogy legyen valami normális munkám.A helyedben leszakadnék a netről,mielőtt egy komplexusos tizenéves még jobban lehúzna.(életképtelen vagy,beee) De én nem vagyok a helyedben.Olyan életed lesz,amilyet teremtesz magadnak.

2019. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es: Nem tudok sok újat írni privátba... De ha van véleményed a dologról kérlek írj ide a kérdés alá.

2-es: Tavaly érettségiztem, ebben a tanévben egy OKJ-t próbáltam elvégezni, de nem jött össze. Azt megtehetem, hogy a közeljövőben ne dolgozzak, bár a szüleim már tettek megjegyzéseket, viszont csinálom a jogsit, ami úgymond felment a meló alól, tehát foglalkozok valamivel, ha nem is munka. Ez is elég időigényes egyébként. A következő kérdésedre a válasz, ez így igaz, utálok másoknak beszélni a problémáimról. Ezek az én dolgaim nem másé. A szüleimmel jó viszonyt ápolok, de nem érzem úgy, hogy be kéne nekem számolni ezekről a dolgokról, úgysem tudnának mit csinálni. A jó viszony ellenére úgy vélem van egy privát szféra, ami már nem az ősök dolga.

3-as: Hát lehet hogy van némi függőségem, de teljesen biztos, hogy nem fogom letenni a "piát". Már amennyire ez a pár sör annak számít. Más is sörözget, attól még nem lesz egy alkoholista vadállat. Utálom ezt a karrierista világot is. Értem, hogy te csak segíteni akarsz, amit nagyon köszönök, de elegem van már, hogy mindig csak az "egzisztencia", "egészséges életmód", "karrier", "edzés" stb. szavakat hallom, ezek folynak még a csapból is. Ezek tényleg olyan rohadt fontosak lennének? A dédszüleim szerintem egyikre sem figyeltek oda, mégis eléltek 80+ éves korukig, úgy hogy jól érezték magukat. Unalmas már, hogy mindig meg kéne felelni másoknak.

2019. jún. 13. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.

Nem az a gond,hogy sörözöl.Te mondtad,hogy ez a napod fénypontja.Na,ezt tartom aggasztónak.Minden függőség kicsiben kezdődik.Persze a te életed,a te döntésed.

Saját magadnak kell(ene) megfelelned,a többiek másodlagosak.Úgy sejtem,ez a fő problémád.

A lényeg az első mondatom volt,keress pszichológust.Segítséget kérni nem szégyen.

Ennyit tudtam segíteni.A folytatás rajtad múlik.

2019. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok


Valóban aggasztó, hogy a sörözésed a nap fénypontja, mert ha ebbe tudsz csak menekülni a gondok elől, akkor a helyzeted romlásával egyből a pia lesz az első gondolat majd, és ez megint csak lefele vezet.

Ami fontos lehetne, hogy kiváltsd a piát valamivel, ami hasonlóképpen hoz pár jó, gondtalan órát, és még mellé konstruktív is. Írtad, hogy a történelmet és a magyart szeretted, ezzel ha nem is tudsz a munka világában érvényesülni, a saját kedvtelésedre időzhetsz ilyen területeken.

A munka ügyében: utánanéznék, hogy szaktudás nélkül (már ha ez a helyzet) milyen állások vannak, tényleg nyitottan mindenre, és mindet összeírnám, amire egy kicsi esélyt is látok. Az fizetést nem nézném, éppen azért, mert nem ezt az állást választanám hátralevő életemre, csak valahol el akarnám kezdeni.

Ilyen állások nem csak gyárbeli betanított munkák lehetnek, meglepő munkákat lehet találni, amik távol állnak a hétköznapi emberek munka-fogalmától, de attól még kapsz érte valamennyi pénzt. Persze az ilyenekbe nem fogsz csak úgy belefutni, erőteljes kutatómunkát kell végezni, hogy mindenféle területen keresgélj állások után, de a net erre alkalmas, és ha van időd, akkor van lehetőséged is. Persze ilyen munkákat esélyesebben találsz egy legalább megyei szintű városban, mint egy 1500 fős faluban, de próbálkozni lehet. Ja és nem kell rágörcsölnöd, mivel a szüleid jelenleg még nem akarnak nyaggatni nagyon, hogy keress állást, de már tennél valami lépést ezügyben magadtól.

Arra gondolj, hogy ha találsz egyet, ami olyan, hogy nem esel pánikba a gondolattól, hogy azt a munkát kellene csinálnod, az már jó.


Ha találsz egy munkát, ami nem álommunka, de nem is készít ki fizikailag és nem öli meg a lelked, akkor nem bsztatnak már azzal, hogy legyen meg az "egzisztenciád", lesz valami kereseted, és "ingyenélésmentesen" foglalkozhatsz olyan dolgokkal, amik érdekelnek, és képezheted magad nyugodt körülmények között, hogy egy esetleges jobb munkát meg tudj szerezni.


Ami az "egészséges életmód", "karrier", "edzés" stb. szavakat illeti: ezeknek csak úgy van értelmük, ha nem elvárásokként jelennek meg az életedben, hanem saját igényként. Vagyis:

építsd a karriered ≠ legyen olyan állásod, ami sokat fizet és megbecsüléssel jár

építsd a karriered = legyen olyan állásod, ami elegendőt fizet és a végzése örömmel jár

egészséges életmód ≠ csak biocuccokat egyél, ne fogyassz alkoholt meg drogokat, ne dohányozz stb.

egészséges életmód = értelmes kaját egyél, azt is mértékkel, ne hagyd, hogy függőségeid alakuljanak ki

edzés ≠ gyúrd ki magad, hogy minden csajnak tetsszél

edzés = legyél fitt, érezd jól magad a testedben.

Most nem azt akarom írni, hogy így kell értelmezni ezeket, hanem azt, hogy teljes képmutatásra, önámításra és önigazolásra építve hirdetik ezeket az emberek, semmit sem értve a lényegükből. Ennek ellenére van értelmük, nem szerencsés figyelmen kívül hagyni ezeket.


Ami még fontos lehetne számodra, ha találnál magadnak valamilyen támaszt. Elsősorban emberekre gondolok, barátokra, akik azzal segítik a mentális jólétedet, hogy velük vagy, de egy pszichológus sem árthat (illetve igen, ha pszichológust keresel, jól válaszd meg), de akár valamilyen vallásos ember is segíthet neked, egy olyan, akinek nem a hittérítés a mániája (kerüld a fanatikusokat), hanem az embereken való segítés motiválja.

2019. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!