Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az erőszakosabb vegánokokat...

Az erőszakosabb vegánokokat milyen érvekkel lehet meggyőzni, hogy egyáltalán nem rossz ha valaki mindenevő?

Figyelt kérdés

Arra a helyzetre gondolok amikor egy vegán erőszakosan érvel a húsfogyasztás ellen, előjön a húsételek egészségtelenségétől kezdve az állatok szeretete érvként.

Ilyenkor egy mindenevő ember (aki eszik húst is) milyen érvekkel érvelhet (objektívan, normális hangnemben) a húsevés mellett?

Az is jó ha cikket linkeltek, de az egyéni véleményeteket is szívesen olvasom, köszönöm.



2019. jún. 25. 23:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%

Megmutatod neki, hogy az állatvilágban a ragadozó hogy tépi szét a vacsoráját, és ráveszed, hogy belássa, hogy természetes dolog húst fogyasztani. Ellenkező esetben kezdheti utálni az állatokat, amiket elvileg szeret.


Itt önellentmondásba keveredik, és kiég az agya. Már ha van neki...

2019. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerű. Egy ember se születik vegának. Ez már csak egy felvett viselkedési forma nem velünk született alap tulajdonság.
2019. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
10%

Ezzel, ebben van minden:


[link]

2019. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Aki erőszakos vegán, azt semmivel nem győzöd meg.

Aki nem erőszakos azt meg nem kell meggyőzni, mert nem hittérítősdit játszik.

2019. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%
Meggyőzni nem fogod, nem is kell. Egyszerűen azt kell neki megmutatnod hogy miylen rohadt gusztustalan az amit ő csinál. Egyébként a vegán is legalább akkora luxus mint a hús hússal, az állati eredetű ételek fogyasztása hús nélkül a legfenntarthatóbb rendszer lenne egyébként, szóvala vegán se jó, arról nem is beszélve hogy hány vegán tér vissza legalább a halevésre, mert tönkremegy a teste 6-7 év alatt...
2019. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Miért rohadt gusztustalan amit csinál, ezt ki tudod fejteni nekem?
2019. jún. 25. 23:42
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet velük érvelni. És ez bármilyen témára igaz, ha valaki erőszakosan próbálja rád tukmálni a saját világnézetét legyen az bármi és bárhogyan (bűntudat-keltés stb.) az csak morálisan feljebbvalónak próbál tűnni mindenkinél. Különösen a mai világban terjednek az ilyen emberek.
2019. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
40%
Vegán vagy vegetáriánus? Mert nem ugyan az!
2019. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
54%
Semmilyennel. Szóba sem állok velük, vagy témát váltok. Aki erőszakosan képvisel egy véleményt, az boldogítson vele mást, ne engem.
2019. jún. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%

Semmivel sem fogod tudni meggyőzni, mivel neki van igaza minden tekintetben:


egészségügyi, evolúciós, pszichológiai, morális, és minden egyéb téren.



Az egyetlen elfogadható "érv", amire nem lehet mit mondani, az az, hogy "dehát én nagyon szeretem a hús ízét (akár nyersen is), és soha nem tudnék lemondani róla". Erre azt fogja mondani, hogy van egy csomó vegán hústermék, amik majdnem olyan jók, mint az igazi. Ha erre azt mondod, hogy azok sz*rok (mint ahogy az én véleményem az, vegánként, hogy azok), akkor ott vége van, vagy vége lehet.


Vagy ezt mondd, vagy azt, hogy nem érdekel az egészséged és az állatok szükségtelen szenvedése. Nem azért, mert "így van rendjén" meg mit tudom én: ha ilyenbe belemész, lenyomnak (ha tudják, hogy miről beszélnek). Azt mondd, hogy nem érdekel, és ennél többet ne. Ha kell, mondd azt, hogy azért nem érdekel, mert ilyen rossz ember vagy -- ha végképp nem akarsz vele vitatkozni.


Persze ha elég aggresszív valaki, akkor mindegy mit mondasz neki, úgyis folytatni fogja a térítést, mert tudja, hogy neki van igaza, és állandóan ugyanazokat a nevetséges, logikai hibás "érveket" hallja a mindenevőktől, így tulajdonképpen már meg sem hallja az olyan hülyeségeket.


A lényeg, hogy linkelhetsz te bármit, ezeket a köröket előtted már több millió mindenevő lefutta már. Egy felkészült vegánt nem fogsz tudni lenyomni semmilyen érvvel, mert mint mondtam -- neki van igaza, objektíven. Annyit tudsz csinálni, hogy elveszed a kedvét attól, hogy veled beszéljen, az által, hogy úgy tünteted fel magad, mintha teljesen értelmetlen lenne veled beszélni, mert egy irracionális ragaszkodás köt a húshoz, vagy mert nem érdekel, hogy mibe kerül, annyira ragaszkodsz hozzá.


Bármi mást mondasz, nem győzhetsz, ha elég felkészült.

2019. jún. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!