Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kötelező az embereknek...

Miért kötelező az embereknek mondani valamit?

Figyelt kérdés
Ha az embernek megváltozik a külseje: fogyott, hízott, vagy fodrásznál volt hajviseletet váltani, egy rendezvényen felöltözik szokatlanul csinosan, az átlagostól eltérően. És dicsérgetik, nézegetik, mustrálják, megjegyzéseket tesznek, bájolognak, ömlengenek, kérdezgetnek hogy miért? Én magamért csinálom, nem mások véleménye miatt. Hogyan lehet ettől nem zavarba jönni és legszívesebben nem elbújni a világ végére gondolatban? Hogyan lehet kifejezni, hogy nem kérek se jó, se rossz megjegyzést a külsőmre? Miért éreznek az emberek késztetést arra, hogy mindig megjegyzést tegyenek?
2019. szept. 22. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Változtatni akartam! Ennyivel el kell intézni a dolgot. Osz jó napot! :-D
2019. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Én baromi bunkó vagyok ilyen téren. Ha a kolléganőm belövi a séróját, szép ruhája van, t×k rá, pedig olyan a természetesó, hogy elvárja az ömlengést. Na pont ezzel teszik neki keresztbe.

Szerintem hagyd szó nélkül, mintha nem is mondott volna semmit sem.

2019. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint utálom ezeket a megjegyzéseket. "Híztál, fogytál, miért vágattad le a hajad stb."
2020. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom, ha megjegyzéseket tesznek a külsőmre. Nem azért, mert nem bírom a kritikát. Szimplán függetlenül a negatív illetve pozitív véleménytől, mindkettőt letojom. Én sem teszek megjegyzéseket másra, illetve ha mégis, akkor csak pozitívat, ha tényleg tetszik a ruhája, vagy amit épp érdemesnek tartok megdicsérni. A lényeg, hogy természetes legyen és őszinte. Ha negatív, az általában felesleges. Kinek jó? Nekem nem lesz jobb attól, hogy negatív dolgokat ontok magamból, a másiknak pedig elronthatom a napját, ha a szívére veszi. Úgyhogy én sem értem, miért kell egymásra tukmálni a véleményünket. Nem véletlen a mondás, miszerint a vélemény olyan, mint a s.gglyuk... :D
2020. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!