Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mikor kell "elhatá...

Szerintetek mikor kell "elhatárolódni" valakitől a jelleme miatt?

Figyelt kérdés

Példák:


1, Munkahelyen főnök egy bunkó barom, aki kutyának nevezi a dolgozókat, DE velem rendes, szóval nem érdekel, és elbratyizok vele.


2, Haverom hogy beteges megcsaló, DE ez az ő magánügye, attól mi még jó barátok vagyunk.


Én személy szerint utálom ezt a langyos hozzáállást. Ha egyszer valaki rosszindulatú mással, akkor rossz ember, és nem érdekel hogy engem talán "kedvel", kerülöm a társaságát.


Pl most kellet rájönnöm hogy akit idáig legjobb barátomnak tartottam, igazából egy beképzelt, manipulatív, felszínes érdekember. Jól eltudunk hülyéskedni, meg minden, de amint komoly témára kerül a sor, egyből kiütközik hogy homlokegyenest mást gondolunk a dolgokról. Ilyenkor meg általában az égről is lehazudja a csillagokat, terel, vagy szimplán leolt hogy rosszul gondolom.

Nem tudom hogy kezeljem a dolgot. Nem akarok megszakítani vele minden kapcsolatot, de így nem lehet őszintén, önfeledten beszélgetni senkivel sem...


Nektek mi a véleményetek?



2019. okt. 15. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezeld a helyén az illetőt. Ne bízd rá fontos titkaid vagy ne hagyatkozz a segítségére, de attól még lehettek jóban.

Te döntöd el, hogy valakinek a rossz tulajdonsága mennyire vállalhatatlan számodra. Te is csalódhatsz benne ezen dolgok miatt, de akár kellemetlen helyzetbe is hozhat ha mást ver át, vagy mással viselkedik elfogadhatatlanul a jelenlétedben.

Tudod, "embert barátjáról..."

Ha fontos neked ez az ember, akkor felhívhatnád a figyelmét ezekre a tulajdonságokra, hátha észbe kap. Ha nem, akkor szép fokozatosan meg lehet szakítani a közeli barátságot és másfelé nézelődni.

2019. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen "barátom",én tavaly szembesültem vele mikor konkretan a szemembe hazudott és letagadott mindent,még engem akart beállitani rossznak,kitalalt kamu dolgokat amiert lehet engem okolni(amik persze nem voltak igazak igy nevetseges volt az egesz,de konkretan olyan hatarozottan allitotta,hogy igaza van,hogy aki nem ismeri simán neki hinne elöbb ami nagyon szomoru szerintem)

En attol a naptol elkonyveltem magamban,hogy en nem varok el tole semmit,szamomra az ertekrendem aljara kerult...attol fuggetlenul mivel egy helyen toltjuk az egesz napunkat igy tovabbra is beszelgetek vele viszont mindenbol amit mond gyököt vonok es mostanaban egyre tobbszor tudok ugy beszelgetni vele mintha mi sem tortent volna latszatra(ahogy egyre tavolodik az eset)de megbocsatani meg a mai napig nem tudtam es belül tovabbra is máshogy tekintek rá,de igy mar tudom mit lehet várni tőle-mindent csak teljes őszinteséget nem-ha nem toltenenk egy helyen az egesz napunkat valoszinuleg reszemrol megszakadt volna a kapcsolat....

2019. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!