Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van valamiféle gyászfel...

Nektek van valamiféle gyászfeldolgozási stratégiátok?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve, hogy elment az utolsó nagymamám is. Én 24 éves voltam, ő 84. Szegény elég beteg volt, bár a szervi betegségei csak életének utolsó pár hónapjában erősödtek fel. Korábban sosem éreztem ezt a fajta űrt magam körül, de amióta elment, és főleg nem is halála után közvetlenül, hanem az elmúlt 1-2 hónapban kezdtem el borzasztóan hiányolni. Valahogy a többi nagyszülőm elvesztését sokkal könnyebben feldolgoztam, de mivel a nagymamám volt az utolsó nagyszülőm, és mivel anyukámhoz is közelebb állok, mint apukámhoz (anyai nagymama volt) így elvesztése talán még nagyobb űrt hagyott maga mögött. A legfájóbb az egészben, hogy én is túl makacs voltam vele a végén, nem vettem komolyan, hogy mennyire beteg, és amikor utoljára meglátogattam, ne gondoltam volna, hogy az lesz az utolsó. De mégis... Leginkább a tudat frusztrl, hogy egyrészt a családon belüli sérelmek vele kapcsolatban sosem simultak ki, illetve nem tudtam tőle rendesen elbúcsúzni.


Másnak mi a véleménye erről? Hogy tudnám én ezt "elfelejteni"? Hisz tudom, hogy lehetetlen.


25/F



2020. febr. 19. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

En elkezdtem naplot irni. Rwngeteget irtam, kiirtam magambol minden, erzeseket, gondolatokat, kozben bogtem mint egy kisbaba neha,

De egy ido utan mar azt vettem eszre, hogy nem fajt annyira.

Volt olyan is, amikor elkoltoztem, teljesen uj eletet kezdtem. Mivel arra koncentraltam, konnyebb volt.

Nekem ez valt be, masoknak nem tudom, hogy mi segithet.

2020. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bátyám például orvos. Ő sokkal de sokkal racionálisabban kezelte a helyzetet, pláne, hogy ő napi szinten lát embreket elhúnyni. Tisztában vagyok, hogy a halál az élet része, de ha közel állunk valakihez, aki életünk nagy részében jelen volt, akkor ezt azért nem olyan egyszerű elfogadni.
2020. febr. 19. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Szia,

Nekem szokásom volt kis koromban mindig imádkozni az elhunyt nagypapámért, mert igen jó ember volt és mindig gondoltam, hogy fentről tud segíteni nekem ha valami bajom van.

Azóta ez annyiban változott, picit idősebb fejjel, hogy Istenhez viszem a dolgot, hogy Jézus és ő is tudjon segíteni.

Nálam legalább is így lett jó a dolog... hogy alap gondolat jó helyen van és boldog.. és szeretné, hogy én is az legyek, becsületes, boldog, szorgalmas valaki...

2020. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 1Léna ***** válasza:

Idő kell hozzá.

Fájdalmas a veszteség, és űrt hagy maga után.

Bár már nem láthatod emberi mivoltában, de az emlékeid megmaradnak vele. Ott él tovább a szívedben. Ha jól ismerted, akkor pontosan tudod, hogy miről hogyan vélekedne. Az természetes, hogy fájdalmat érzel a hiánya miatt. Mond ki hangosan, hogy sajnálod, azt ahogyan viselkedtél Vele, ő biztosan megbocsájtaná, ezért Te is bocsájts meg magadnak, hiszen már nem tudsz változtatni rajta. Viszont valamit így megtanulhattál, ami hasznos lehet még az életed folyamán.

2020. febr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!