Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fanatizmus. Ki milyen formában...

Fanatizmus. Ki milyen formában találkozott már vele?

Figyelt kérdés

Van, vagy volt ember a közeledben, aki fanatikus valami iránt?

Rád jellemző, vagy átéltél már ilyet? Ha igen, minek kapcsán? Milyen érzés volt?



#megszállás #mánia #kitartás #fanatikus #eltökélt #célorientált
2020. márc. 9. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Én azzal a tipusú fanatizmussal találkozom (akár itt, a gyakrorin is) általában, ami a másámilyen csipőből való elutasitásában, vagy mérgrosszabb, ilyen-olyan-amolyan ffóbiákban ölt testet.


Például vallási fanatizmus: sokan azt hiszik, hogy a vallási fanatizmus az a terrorizmusról szól. Holott a korlátolt, tájékozatlan emberek erre adott reakciója ugyanolyan pusztitó, és ugyanolyan vallási fanatizmus.


Vagy a különféle emberi másságok elutasitása. És itt nem csak az olyan másságokra gondolok, mint pl. melegeké, hanem például az idősek, vagy a hajléktalanok iránti irgalmatlan, embertelen, fanatikus gyűlöletkeltés, ami itt is sokakat jellemez, és egymást spanolják az ilyen emberek.

2020. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én, ha belefér a témádba a válaszom.

Volt is itt kérdésem, lehet hogy láttad. Azt kérdeztem, hogyan tudok még gyorsabban, jobban, több dolgot megcsinálni egy nap, mert folyamatosan cselekedni akarok. Nálam ez a fanatizmus tárgya. Végtelenül mélyen hiszek abban, hogy akkor nem pocsékolom el az életemet, ha mindig csinálok valamit. Bármit. Sétálok a városban, magazint olvasok egy pubban, hirtelen felindulásból veszek 20 lottószelvényt (volt eset xD) tanulok, sportolok, olvasok, túrázok, beszélgetek, programokra járok, festek, verset írok, bármi. Erre mondták sokan hogy fanatizmusba hajlik, mert nem tudok lenyugodni. Tudom a fanatikus jelentését, csak azt nem tudom hogy ez a válasz neked megfelel-e, várom szíves viszontválaszod :)

2020. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kettes válaszoló, teljesen ideillő választ adtál. Főleg az olyan fajta fanatizmus érdekel, amikor az ember mindent egy adott célnak rendel alá. A tied is hasonló. :)

2020. márc. 9. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Édesanyám. Képzeld el a világ legtündéribb anyukáját. De amikor azt mondom, hogy szerintem nem létezik isten, és a vallás az hülyeség, rendesen vérben forog a szeme, és úgy kezd viselkedni, mintha pofon vágtam volna. Nem jár szektába, de már valláskárosult. Ateistaként én ezt sajnálattal tapasztalom.
2020. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős vallásra vonatkozóan: korlátozta a hozzátartozóját, elvakultan gondolkodott e téren. Érdekes volt a személye, a gondolkodása, régimódi, ugyanakkor kicsit félelmetes is.

Rám csak a lábfétisem ilyen, vagy hasonló jellegű, de az más.

2020. márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettes válaszoló, mintha én írtam volna ezt a választ!

Ugyanilyen vagyok. Belinkelnéd a kiírt kérdésed? Szívesen elolvasnám.

2020. aug. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!