Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen messzire mernétek...

Milyen messzire mernétek menni a gonoszságban, ha bármiben szabad kezet kapnátok és nem lenne következménye?

Figyelt kérdés

Most ne kalkuláljuk bele hogy lenne aki meghátrálna. Tegyük fel, hogy bármit találtok ki, azt meg is tehetitek.


Őszinte leszek, nekem van olyan is, amit még Tor böngészőn keresztül sem vállalnék fel. De pl egyes emberek nyomorba döntését (teljes anyagi, erkölcsi, mindennemű kihasználását) szemrebbenés nélkül megtenném. Van aki utálok annyira, hogy ha tehetném, még a lelkét is elvenném, és a saját hasznomra fordítanám.


Ti mit csinálnátok, meddig mennétek?



2020. ápr. 11. 17:46
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Azt meg is teszitek*


-Javítás az első sorhoz.

2020. ápr. 11. 17:47
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Semeddig. Fontosabb az emberségem megőrzése. ÉN emlékeznék rá, ha senki más nem is.
2020. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az előző válaszoló is mondta: semeddig. Nem vagyok se gonosz, se kegyetlen.
2020. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem becsüli magát semmire, aki ilyesmit csinál. Az selejtnek tartja saját magát. Tartásos személy, akiben van önérzet, nem aljasodik le. Aljas dolgot csak aljas ember tesz.
2020. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
65%
😂 Ez ugye troll kérdés?
2020. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Attól tartok, nem troll. Rendkívül sok silány, szadista ember él a világban.
2020. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

nem tennék semmit. A legfontosabb tudna róla, mert bennem van, a legmélyebb lényegem: ez a lelkiismeretem - és tragikus következménye lenne, ha gonosz tettet tennék - nem élném túl a szégyent. Még gondolatban sem teszek ilyet.

"Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat"

(József Attila, kinek ma van születésnapja, és ezért ma van a költészet napja)

2020. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem érzek senki ellen se haragot, amit így akarnék csökkenteni.


A teljes ignorálás az életemből nagyobb büntetés egyeseknek.

2020. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nagyon szép a vers, megjött a kedvem olvasni őket, később lehet hogy becsúsztatom a programjaim közé.


Igazából kicsit meglepődtem. Mármint hogy azt hallottam sok helyen, hogy bizony (ezek szerint a magamfajták) sok a kegyetlenkedésre hajlamos ember. Elismerem, biztosan van bennem valami selejtes alkatrész, és tuti vannak elnyomott érzelmeim, de nem tudatosulak bennem. Gondolom azért tennék ilyet.


Örülök, hogy kifejtettétek a véleményeteket, örömmel várok még válaszokat!

2020. ápr. 11. 18:09
 10/34 A kérdező kommentje:

Igen, az elhanyagolás is fáj, volt szerencsém hozzá, de azt nem éreztem gonoszságnak, hogy megemlítsem. Belegondolva viszont egy viszonzatlan kötődésnél igenis tud fájni, tehát tökéletesen beleillik.


Köszönöm a válaszod!

2020. ápr. 11. 18:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!