Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalon milyen betegségem...

Fiatalon milyen betegségem lehetett, ha 14 éves korom óta gyakorlatilag semmit nem fejlődtem?

Figyelt kérdés
Ugyanis 27 évesen is 170 vagyok 50 kilóval és 14 évesen sem voltam sokkal kisebb, talán pár centi, de az 50iksz kilót már akkor se tudtam túllépni. Tudni kell rólam, hogy világéletemben stresszes voltam/szorongtam, úgy húztam le a fiatalkoromat, hogy sose reggeliztem és délután mikor suliból hazaértem "pótoltam be", de igazából sose ettem sokat, viszont annyit sztem igen (utóbbi években tuti), hogy legalább egy 60 kiló azért legyek. Illetve szüleim se nagyon (168 ill. 165), de ez se mentség, mert rengeteg olyan fiatalt ismerek, akik egy fejjel túlnőtték a szüleiket is. Ja és soha az életben nem sportoltam. Szóval egy kérdés: milyen betegségem lehet (vagy mit ronthattam el), hogy ilyen gyermek testben rekedt felnőtt lettem? Szörnyű minden egyes napom. :(

2020. jún. 21. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
A reggeli hianya visszavetett a fejlodesben. Mas gyerek reggelizik rendesen.
2020. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Semmilyen betegség, ilyen a genetikád. Az, hogy vékony vagy azon tudsz dolgozni, tömegnövelő étrend, és konditerem, nem késő elkezdeni most sem.
2020. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Miss Endzsi ***** válasza:
92%
Semmi bajod, én 13 éves korom óta nem nőttem, csak nőiesedtem.
2020. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem te ilyen alkat vagy. Ezt örökölted valamelyik felmenődtől. De talán még fog változni, talán még mondjuk pl fog szélesedni a vállad, ha pasi vagy.

De amúgy nálunk volt olyan, volt lány tornasor, meg fiú-tornasor tesiórán; és akkor volt olyan osztálytársam, aki 5.-ben a legmagasabb lány volt közülünk, de aztán ő nem nőtt tovább, ugyanakkora maradt, viszont volt, aki behozta. Volt viszont olyan osztálytársam is, aki általánosban már orvosnál is volt, olyan kis alacsony, picit duci gyerek volt, és volt ő már orvosnál, hogy miért nem növekedik, és akkor középiskolában viszont teljesen megnyúlt, még az arca is. Egy megint másik osztálytársamtól meg időnként viccesen megkérdezték, hogy "van -e olyan magasan levegő, ahol az ő feje van." de poénnak szánták, ő is poénra vette, tehát nem volt ebből konfliktus. :) Tehát ő már akkor ilyen 180-190 valahány centi volt, ilyen 6.7.8. osztályban is már talán. A 6. a talán , a 7.-8. már biztos. Ő nagyon magas. Nem tudom, azóta nőtt-e. Találkoztam már vele azóta, de most azt nem tudom felidézni, hogy azóta nőtt-e ő valamit. Meg még egyik fiú osztálytársamnak 11. év végén kezdett pelyhedzeni az álla. :) A többi fiú-osztálytársam olyankor már rég borotválkoztak. :) Ezt már csak érdekesség-képpen mondom; így 11. utolsó info-óráján így rácsodálkoztunk; egy másik osztálytársam még hangosan is, és tökre örvendett, hogy "Neked pelyhedzik az állad" ! mondta neki. :):) De szóval van, aki hirtelen nő sokat, és van, aki fokozatosan. :):)

2020. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1: De ennyire, hogy felnőttként se tudjak hízni?

#2: Ez nem ilyen egyszerű. Kifelejtettem, hogy mozgászervi autoimmun betegségem is van. Így a kondizás kizárva csak úszás/kerékpározás/gyógytorna jöhet szóba.

2020. jún. 21. 22:06
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is 15 éves korom körül értem el végleges magasságomat, tehát ebben semmi különös nincs.

Abban már inkább, hogy évek óta itt rinyálsz mindig a testmagasságod miatt. Ezt teszed felelőssé a magányod miatt, pedig egy ilyen rinyálós férfi a legutolsó nőnek sem fog kelleni. Szidtad a szüleidet is, hogy miért nem vittek orvoshoz, hát szerintem dilidokihoz kellett volna leginkább.


Szóval nyugodtan szenvedj tovább a 170 centis, az átlagnál KISSÉ (!!!!!!!!) alacsonyabb magasságoddal és haragudj az egész világra hátralevő életedben.

Amúgy Orbán Viktor szerintem ekkora sincs, aztán lett egy (akkor) csinos felesége, lett egy párt elnöke, miniszterelnök, most pedig már mindenható ura az országnak.

2020. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és kifelejtettem, hogy csonttömegcsökkenésem is van (a csontritkulás előszobája). Lehetséges, hogy ez is összefügg a vékony alkatommal, mert kevés tápanyag jutott a szervezetembe. Ez viszont felszívódás problémát is jelenthet, nem?
2020. jún. 21. 22:07
 8/11 A kérdező kommentje:
#6: Nem érdekel a csajok szempontjából, már régen nem. Most már az egészségem a tét. Ebből a célból is tettem fel a kérdést. A csajokról már rég lemondtam, vannak ennél nagyobb gondjaim is (lásd fentebb).
2020. jún. 21. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp: gluténérzékenység. Felszívódási zavart is okoz, és az autoimmun betegségek melegágya.
2020. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ja és kifelejtettem, hogy csonttömegcsökkenésem is van (a csontritkulás előszobája). Lehetséges, hogy ez is összefügg a vékony alkatommal, mert kevés tápanyag jutott a szervezetembe. Ez viszont felszívódás problémát is jelenthet, nem?"


A csontritkulást én úgy tudom, mozgáshiánytól van.

Meg egyébként is, pl akkor kezd valami leépülni (visszafejlődni kb; nem pont, de kábé) az ember szervezetében, testében, amikor már nem használja.


Többet kellene mozognod. Egyszer egyik sztár mondta, hogy ő minden nap 4 órát sétál, és akkor ezzel kiváltja, mindenféle megerőltetés nélkül máris jó kondiban van; vagy valami. Tehát nem kell feltétlenül futni, meg guggolásokat végezni, de az se árt feltétlen. :) Csak guggolásból lehetőleg ne ezret csinálj, volt belőle egy verseny; a két győztes csaj ezer valamennyit csinált, és utána másnapra barnát pisiltek; tehát túlerőltették magukat; de már kezelés alatt állnak, úgyhogy gyógyulnak, de lehet, hogy már helyre is jöttek azóta, legjobbakat kívánom nekik. Amúgy azt hiszem, nem magyarok, de hátha olvassák. :)

2020. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!