Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged zavar,ha a beszélgető...

Téged zavar,ha a beszélgető partnereden végig napszemüveg van és nem veszi le?

Figyelt kérdés
Titeket zavarna hogy nem látjátok a szemét a beszélgető partnereknek?
2020. júl. 13. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen!
2020. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem zavar, ha szabadtéren vagyunk, tető alatt azért már más a helyzet...
2020. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
93%
Nem. Nyáron, szabadtéren nem zavar. A szemünket ugyan úgy kell védeni az UV sugárzástól, ezt pedig normális napszemüveggel lehet. És rengeteg oka van, hogy valakinek indokolt az állandó viselése ha nyáron szabadtéren van...
2020. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem zavar, és nem is értem soha azokat, akiket meg igen.
2020. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kommunikációnak része a szemkontaktus, de nem várható el a szabad téren velem kommunikáló partneremtől, hogy kisüljön a szeme olyan fényhatásoktól, amelyek szemmel láthatóan kellemetlenül érintik. Jobban örülök annak, ha láthatom a szemeit azoknak, akikkel kommunikálok, de elfogadom azt, hogy ha nem veszik le a napszemüveget a kommunikáció idejére egy kültéri kommununikáció alkalmával. Beltéren viszont nem tartom a valóságtól elrugaszkodottnak azt az igényt, hogy lehetőleg ne legyen napszemüveg a kommunikációs partneremen - pláne, ha nincs zavaró fény odabent. Ettől függetlenül nem bélyegzem meg bunkóként azt, akin rajta marad a szemüveg ilyenkor.
2020. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem zavar, nem tudom minek kéne ebben zavarónak lennie. Süljön ki a szeme, csak hogy láthassam? Hagyjuk már.
2020. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Sose lehet tudni, kinek milyen állapotban van a szeme/látása, nem csak azért visel valaki napszemüveget, hogy másokat idegesítsen vagy menőzzön.

Én áprilistól októberig ki se lépek a házból napszemüveg nélkül, mert nem bírja a szemem az erős fényt. Fáj tőle a fejem, hunyorgok, néha szédülök is, előfordult, hogy olyan rosszul lettem, hogy nekimentem valaminek, mert napszemüveg nélkül voltam és nem láttam magam elé se.

Ismerek olyat, aki még rosszabb helyzetben van, és bentre is viseli néha. Nem mindenkinek tökéletes a szeme.

Szóval engem abszolút nem zavar az ilyen.

2020. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Általában nem zavar; én sem mindig veszem le, ha pl. bringázás közben összefutok egy ismerősömmel, és váltunk néhány szót.

Legfeljebb nem értem azokat, akik még egy félhományos épületen belül is viselik (kivéve természetesen ha pl. vak az illető).

Mondjuk egy hivatalos megbeszélésen (munkahelyen) vagy ügyintézésnél (bankban, hivatalban) azért szerintem elvárható, hogy levegye.

2020. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!