Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez voltaképpen baj, vagy hogy...

Ez voltaképpen baj, vagy hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy kicsit kemény fogyókúrába, vagy hogy mondjam. Időszakos böjt a neve, viszont én azt hiszem kicsit túlzásba viszem. De nem ez a fontos része.


Ez előtt, mikor régen ettem, azt mindig ünnepként éltem meg, boldogságnak és pozitív gondolatokat társítottam hozzá - noha sokszor rosszul lettem közben vagy utána (mennyiség és minőség).

Most, hogy rendre elhagyom az étkezéseket rájöttem, hogy ez egyàltalán nem boldogság, sem valami szuper dolog. Egyszerűen nem hiányzik, sokszor nem kívánom, vagy ha megkívánom és eszek, az csalódás, negatív élmény. Ez tulajdonképpen baj, vagy csak realizáltam, hogy az étkezés nem több, mint szimpla szükséglet (és annak is alantas)?



2020. aug. 27. 17:51
 1/3 boby22 válasza:
50%
Szia. Mindenkép szükséges. Amit írsz, egy picit betegen hangzik, talán az is. Helyedben mindenképp orvos segítségét kérném. Nem bántani akarlak, de amit csinálsz, nem normális. Az étkezés fontos, több szempontból is. Ez a drasztikus fogyókúra viszont roppant egészségtelen. Ha nem akarsz hízni, többször kis étkrzés, minőségi étel és sport. Ennyi.
2020. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából nem érzem egészségtelennek. Nem vagyok rosszul, a kondícióm nem változott és éhes sem vagyok. Minden nap eszem, csak keveset, és így fogytam már vagy 10kg-ot. Nem szeretném abbahagyni. Mellette tudok dolgozni, meg tornázni is.
2020. aug. 27. 23:58
 3/3 anonim válasza:
Több mint szimpla szükséglet. Rosszul tetted. Figyelj oda, de éld meg úgy mint eddig. Ne ronsd el!
2020. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!