Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Kifejtve lent.

Miért van ez? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy én annyira közvetlen vagyok alapvetően, simán beszúrok olyan kérdéseket másoknak, amitől ők már kellemetlenül érzik magukat, miközben szerintem nem kérdezek olyan furát és hülyén jön ki a szituáció utána vagy az emberek szerintem furán veszik ki. Ezáltal nem is szoktam már kérdezni, csak valahogy a felszínre jön ez a fajta viselkedésem és emiatt sokszor fura szituációkban érzem magam. Mikor úgy érzem túltoltam de csak azért, mert próbálok nem túl közvetlen lenni(mivel az emberek nem azok általában azért)de mégis az lettem. Az emberek ezt valahogy nem tudják kezelni. Én törekszem arra, hogy akivel beszélgetek valahogy őszintén beszéljünk, nyugodtan mondjuk meg a másiknak mit gondolunk, stb. sértődés nélkül és valahogy nem tudják kezelni. Olyan zárkózottak és ebből annyi kellemetlennek mondható szituáció keletkezik. Igazából megfogalmazni sem tudom, csak kezdek rájönni,hogy valahogy ki kell nőjem ezt a fajta kíváncsiságot és érdeklődést és nyitottságot, amit a családomból hozok, mert mások annyira nem ilyenek. Inkább rosszallóak, undokak és zárkózottak. Miért nem lehet könnyeden beszélgetni tabuk nélkül és nem zavarban lenni hanem csak társalogni? Remélem érhető a kérdés, szerintem nem lett olyan érthető, de hátha tudtok rá valamit mondani.

2020. okt. 1. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Tul meno vagy.
2020. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha beszédben is olyan vagy mint írásban, akkor értem, hogy miért nem kedvelik a közvetlenséged:)
2020. okt. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy a kérdéseid tapintatlan mélységűek lehetnek és az emberek túlnyomó hányada nem viseli jól, ha rövid időn belül túl sok kérdést tesznek fel nekik. Az őszinteség szép dolog, de a nyers, faragatlan őszinteség legalább ennyire sértő is tud lenni. Az őszinteségnek nem feltétlenül szükséges addig a szintig eljutnia, amely már kellemetlen helyzetbe hozza a beszélgető partnerünket. Van még egy olyan jelenség, amelyre nem szoktak figyelni az emberek: hiába vagyok udvarias, tapintatos a kommunikációs partneremmel, ha folyamatosan csak én faggatom. Tovább megyek: nem elég, hogy faggatom, meg sem várom, hogy befejezze a válaszát. Utóbbi különösen udvariatlan gesztus, - mert akkor inkább ne kérdezzen meg senki, semmiről, ha nem őszintén érdeklődik!
2020. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én őszintén szoktam érdeklődni, tényleg érdekel a másik ember.

#2 mire gondolsz? kérlek fejtsd ki.

2020. okt. 2. 20:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem csak kérdezni szoktam, mesélni is. Kérdezni persze kérdezek, de nem faggatok, én is szeretek mesélni.
2020. okt. 2. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
A kommunikációt nagyon erős kontrollal kell csinálni, főleg ha tudod, hogy karcosabb vagy. Gyakori hiba hogy a másik nem tud szóhoz jutni vagy úgy tűnik rá akarod kényszeríteni a véleményed. Egy fontos embertől egyszer megkérdezték, hogy mi a legfontosabb az életben. Azt mondta, hogy az x az y meg a z. Az x a munka, az y a játék a z meg hogy fogd be a szád. Szóval a z faktort kell gyakorolni.
2020. okt. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!